Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
3.12.2007 17:41 - Lotrando
Zrušení přesvědčení vítám, protože tak jak bylo implemetnováno bylo stejně nepoužitelné. Vycházeli jen hloupí Honzové a každý s přívlastkem evil byl psychopat nebo asociál. Naivně proto doufám v nějakou jinou možnost vykreslení charakterových a povahových rysů pro ty, co mají zájem takhle hrát. Zbytek bych tím nezatěžoval. Dodám jen, že opisovat případné nápady mohou z mnoha zdrojů.
3.12.2007 17:47 - Everald Del'Amaer
Ke sférám: Když v neco věříš, někde se to promítne, na tomhle se stavěli bohové. Po Době nesnází, to Ao udělal tak, že síla bohů závisí na jejich věřících (čím více věřících tím silnější bůh). Takže i dobro, zlo, chaos, řád, neutralita měli své sféry, materie, ze kerých se bere síla pro kouzla a modlitby. (tak nějak, nebudu se v tom moc rýpat)
Takže sféry měly své opodstatnění, ti co hráli FR (např.) to sice nemuseli vědět, ale byli si vědomi toho z čeho to pochází.
Takže tak. Proto se mě osobně líbí starý systeém se vším co k němu patří. Ale je to jen moje věc a já jsem se rozhodl, že se o to s váma podělím.
Hrajte si co chcete, i já si občas dám L2 i Diablo. A když chci hrát nějakou RPG tak 2E :-) (hezký vryp)
3.12.2007 17:50 - Everald Del'Amaer
Likvid: Promiň ale nechápeš:-) Nejde o to co je napsané...
Lotrando: Když to tak hrajete... ono i v PHB jsou popisy těch přesvědčení i s "příklady" pro pochopení.
A když něco nevíš příruček je opravdu dost:-) Jinak nejlépe jak vystihnou převědčení je hrát PlaneScape...
3.12.2007 17:53 - Everald Del'Amaer
Likvid: A pravidla používám v málo případech, spíše všechno okecám... to naopak ty potřebuješ pravidla aby jsi věděl, že můžeš sekat hlavy (páč nemít ten skill tak v životě tu hlavu neusekneš, že?)
Sice to jsou přeháňky, ale nejlépe tím vystihnu moje pocity.
3.12.2007 17:53 - Likvid
Everald Del'Amaer: Aha, tak mi vysvetli proc je teda polozka "presvedceni" tak strasne dulezita, ze se bez ni neobejdes?
3.12.2007 17:54 - Everald Del'Amaer
A prosím, kašlete na flame... nikomu nic nevnucuji, jen prachprostě konstatuji.
3.12.2007 17:57 - Everald Del'Amaer
Likvid: Umíš číst? Přečti si mé příspěvky... nejde o to jestli ho mám napsané nebo ne, jde o to, že je to zrušené. Tudíž navazuji, na zrušení sfér a podobně. A na rušení všech věcí, zesnadňování a podobně.. to, že napíšu extrémy, je jen abych vystihl sám sebe.
3.12.2007 17:58 - Likvid
Ok, tak mi to vysvetleni konstatuj :) Pokud pravidla moc nepouzivas, tak proc mermomoci trvas na 2e? Zrovnatak preci muzes pravidla nepouzivat u 4e :)
3.12.2007 18:00 - Everald Del'Amaer
píše:
Ok, tak mi to vysvetleni konstatuj :) Pokud pravidla moc nepouzivas, tak proc mermomoci trvas na 2e? Zrovnatak preci muzes pravidla nepouzivat u 4e :)
Mno když daj do 4e THAC0 tak proč ne... Sféry si přesunu sám, věci co mě drží u 2e si taky vemu a co, mám svou 2e hezky zpátky.
3.12.2007 18:00 - Likvid
Everald Del'Amaer: V tom pripade nepouzivej extremy, ktery jsou naprosto nesmyslny. Ja jsem si odchytil ciste jen to presvedceni, protoze jeho obhajoba mi v tvym podani prisla nejabsurdnejsi.
3.12.2007 18:03 - Everald Del'Amaer
Likvid: Mno hrál jsi někdy Baldurs Gate? A hrál jsi LineAge2? Hrál jsi někdy 2e? Nenávážím se jen se ptám.
3.12.2007 18:07 - Likvid
Ad TAHC0 - Jiste, proc neco delat jednoduse, kdyz to muzeme delat slozite ze? :) Jenze on je docela rozdil, kdyz ti vsechno pocita PC a kdyz si to pocitas sam, nemyslis?
Btw hral jsem DarkSun, Al-Quadim, Ravenloft, Stone Prophet, BG, BG2, IwD.. BG1 je spolu s Falloutem moje nejoblibenejsi RPG vubec.
3.12.2007 18:10 - Lotrando
Everald: tohle jsi myslel?
PHB píše:
Good characters and creatures protect innocent life. Evil characters and creatures debase or destroy innocent life, whether for fun or profit.
To ať tam radši není nic.
3.12.2007 18:10 - Alnag
Everald Del'Amaer píše:
Hrál jsi někdy 2e?
A když už jsme u těch otázek. Hrál jsi někdy 3e? Jak dlouho a důkladně? A hrál jsi někdy 4e? Nenavážím se, jen se ptám... :o)
3.12.2007 18:52 - thief
ad všichni: Přečtěte si prosím někdy recenzi na knihu Book of Vile Darkness od ... Alnaga. Zvlášť doporučuju tu část kde si pochvaluje, jak autoři umožňují oprostit se od plochých dobrých charakterů a jak si pochvaluje, že hráči mohou pochopit že zlo není tak jednoduché a příručka umožňuje zlé skutky pochopit. Nenapsal jsem to doslova, ale podstatu jsem vystihl. No a teď Alnagu nebude žádné Zlo ani Dobro. Pomazaný rytíř je ze stejného těsta jako Bojovník temnoty. Upír je jen šablonou pro tvorbu přízraků, lammasu a dév. Motivaci mají stejnou, porazit toho druhého. dokonce používají i podobné zbraně. Hraní přesvědčení bohužel vyžadovalo od hráče empatii, vcítění se do něčeho mu cizího. To ovšem velmi zdržuje od rozbíjení kebulí, kupčení, zachraňování kohokoli nebo prchání před kýmkoli. Naštěstí dnes doba zná univerzální odpověď na podobné buzerace jako je například přesvědčení. Je to svobodné vyjádření názoru. A krávy mohou být klidně fialové, drowové štědří mecenáši a mafie církví svatou. Taky jsem hrál a možná si ještě zahraju Diablo I a II, BG I a II, NWN, IWD I a II. Myslím, že Minsk by tomu kdo by haněl jeho přesvědčení nakopal zadek. Nebo by mu Boo vykousal oči. Zrušení přesvědčení je významný krok zpátky. Ale je to krok velmi populární, protože zjednodušuje. Jak už jsem napsal - slepá vývojová větev.
3.12.2007 18:54 - thief
Někdo mi tam vzadu psal, že když dám hráčům při postupu maximální počet Hp, dělám velkou chybu a to co vyprodukuju je Power gaming. Jenom mi zapoměl napsat proboha proč. Takže nemůžu odpovědět.
3.12.2007 18:55 - bigbythewise
Lotrando: A co cekas od hry na hrdiny? To bych rad vedel.
3.12.2007 18:56 - Alwaern
Se tady urejpete k smrti.:)
Ad Alnag: No, myslím, že ten post na Enworldu ohledně Wizarda si viděl, že? Docela mě dostalo, že zrušili školy (pak jsem chvíli brečel a udělal si voodoo bábku CEO Lorena Greenwooda...) a tak trochu teď vypadá ten wizard jak battle mage z nějakého WoW..:( IMHO taky doufám, že vyřazení kouzel je pitomost, ale jeden nikdy neví, co je v tom šílenství popadne.
Osobně mám z toho čím dál, tím horší pocit.
3.12.2007 18:58 - Alwaern
Souhlas thief. Není co dodat.
3.12.2007 18:58 - Alnag
Theif: Že bychom četli každý jinou rencezi? No to je jedno... podstatné je, že přesvědčení není zrušeno úplně. Ty opravdu zlé postavy budou mít stále přesvědčení zlý. A ty opravdu dobré přesvědčení dobrý. Jen to prostě znamená, že ne každý hloupý skřet bude zlý jen proto, že je potřeba jej nacpat do nějaké škatulky a hráči pak mají dobrou záminku mu nakopat zadnici...
Hraní přesvědčení má svoje plusy i mínusy, ale vzhledem k tomu, že přesvědčení nebylo zrušeno, bylo zrušeno jen neutrální přesvědčení a okrajové kategorie byly vyhraněny pro skutečné reprezentanty takových extrémů nevím, co se vám furt děje...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084600925445557 secREMOTE_IP: 13.59.36.203