Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
3.12.2007 18:59 - bigbythewise
thief: To jsem byl ja. Zpusobuje to nevyvazenost systemu. Odzkouseno v praxi. Nechtej abych ti tu delal sahodlouhy rozbor proc, to snad dojde kazdemu, co se v D&D pravidlech trochu orientuje. Mimochodem, nemyslel jsem to tak, ze kdo to dela - je PG, ale ze pokud hrajes PG, tak ti ta nevyvazenost muze bejt ukradena.
3.12.2007 19:05 - bigbythewise
Alnag: Doufam, ze kdyz uz tohle, tak budou navic zruseny kouzla a schopnosti zalozeny na presvedceni. To bych uvital urcite.
3.12.2007 19:09 - thief
ad bigbythewise: Žádnou nevyváženost jsem nezpozoroval. Odzkoušeno v praxi. Pokud je postava špatně postavená, zahyne ať má životů 50 nebo 25, jen to trvá o dvě kola déle. Větší počet životů, ale hráči dodá odvahu, umlčí remcaly (mám smůlu na hod na životy) a snižuje možnost náhodné a "nezasloužené" smrti postavy.
3.12.2007 19:15 - thief
Citát : Pokud jsem u Book of Vile Darkness plesal, že se odhodlali naznačit i cestu k více méně tabuizovaným tématům, pak tady není nad čím plesat. Vždycky jsem měl pocit, že boj za dobro je v podstatě ten směr, kterým je namířen hlavní proud produkce příruček DnD a ostatně i všeobecný způsob uvažovaní a není na tom moc k vysvětlování.
- je to napsáno v recenzi k Book of Exalted Deeds.
3.12.2007 19:22 - bigbythewise
thief: Mozna ji casem zpozorujes... mozna taky ne.
3.12.2007 19:35 - Everald Del'Amaer
Alnag: Hrál i DMmoval jsem dost systému na to, abych si řekl co se mě libí a co ne :-) (3e, 3.5e sice ne důkladně, ale jen proto že me nechytly). Stejně je ta debata oničem, každému jeho, ale nezměníme nic.
Likvid: No a že se to počítá? Je to zažitý mechnismus (u mě a kamarádů co hrajou se mnou), že když přišla trojka, zdálo ze nám nesmyslné, neřkuli úchylné, jít s AC do plusu, nebo mít vysoký hod na zásah. Ja to třeba počítám rád...
Kašlelu na to, psal jsem to někde před pěti lety, před dvěma... Wizardi maj svou hlavu a my i kdyby jsme se pokakali tak neuděláme nic. Leda hrát si to co chceme:-)
Tím, mé příspěvky sem končí. Studna vyschla. Díky za Vaší pozornost.
A ZBOŽŇUJU DRUHOU EDICI! Je nejlepší! (nešlo si to odpustit:-)
4.12.2007 07:33 - Taipan
Někdy když to tady čtu, tak si říkám, že lidstvo už má na kahánku. Podle hesla všechno nové je špatné. :-D Nejlepší edice je určitě ta první.
4.12.2007 08:41 - Fritzs
Everald Del'Amaer: Nesnáším druhou edici, podle mě je divná a plná nedostaků a značně nekonzistentní!!! (promiň, nešlo si to odpustit...)
4.12.2007 09:48 - thief
Všechno nové určitě není špatné. Ale občas jde vydavateli prostě jen o zisk. Nebo ve snaze něco vylepšit spíš uškodí. Já nikde nepsal, že 4E je špatná protože je nová. Já všude napsal, co ve 4E je podle mě špatné a proč. A za tím si stojím. Chybám se nevyhla žádná edice a ani nevyhne. Ale 4E má podle mě chb a nedomyšleností vyjímečně hodně. Mimochodem, 2E mi připadá taky divná. Ale nic proti gustu.
4.12.2007 10:03 - LZJ
thief: Jasně, že o zisk u D&D jde. Zatím je to zdaleka nejprodávanější RPG hra na světě a předpokládám, že to tak WoTC chtějí udržet. Takže se hra přizpůsobuje mainstreamovým hráčům a ne nějaké menšinové elitě, která hraní může věnovat mnohem víc času a úsilí.
Na druhou stranu RPG jako odvětví se pořád vyvíjí, takže i nové hry a edice pořád hledají a upřesňují ta pravidla, která hraní pomáhají bez zbytečných komplikací.
A já věřím, že DnD 4e bude obsahovat i pěkný kus toho pozitivního pokroku. Jestli to bude na přechod k novější edici, vyzobnutí pár rozinek a jejich použití v 3.5e nebo k úplnému ignorování, to se ještě uvidí. Já si počkám.
4.12.2007 10:09 - Alnag
I když fakt je, že s tím jak odkrývají ze 4e víc a víc mne prvotní vlna optimismu přešla.
4.12.2007 10:16 - LZJ
No jo, může se ukázat, že většina změn jsou prostě změny pro změnu a ne jen posun k "lepšímu". Tebe asi hodně navnadily ty SW Saga, které ti sedly. Plánuješ i s klesajícím optimismem zveřejňovat nová odhalení o 4e?
4.12.2007 10:48 - thief
Já si myslím, že ty úpravy ve 4E jsou jako dělané pro počítačové zpracování. Vzhledem k popularitě RPG her (NWN, apod.) bych se nedivil tomu, kdyby jádro pudla bylo zakopané tady.
Samozřejmě doufám, že Alnag nás bude se 4E dál seznamovat. je to naše jediné spojení.
4.12.2007 10:51 - thief
Abych jen nezatracoval 4E. Některé úpravy jsou dobré, ale to by vystačilo tak na "datadisk", tedy domácí pravidla. Na novou edici mi to připadá slabé.
4.12.2007 11:06 - LZJ
Thief: Pro mě třeba Alnag není jediné spojení, občas se podívám na stránky WoTC, ale Alnag to tak pěkně spojí s dalšími informacemi, které už nehledám. A ještě dobře dokáže odhadnout, co bude skutečně použito.
Na rozumné hodnocení je pořád brzo, pořád jsou to jen střípky.
4.12.2007 11:20 - Rytíř
Nebojte, Alnag nás v tom určitě nenechá.. :)
A na odsuzování je opravdu ještě času dost a dost. :))
Jinak já třeba jsem z těch, co mají rádi změnu. Pořád stejná pravidla mě po nějaké chvíli už nudí, vyšlapu si nějaké cestičky a nemám už pak nad čím přemýšlet.. takže si pak většinou začnem nový pravidla vymejšlet sami :) Když to někdo udělá za nás, je to prima, člověk může pohodlně sedět a jenom kritizovat ;)
4.12.2007 12:36 - Dalcor
Tak třeba zrušení přesvědčení totálně rozbíjí Dragonlance. Protože Dragonlance j o přesvědčení, celá filozofie světa je o něm. Jenže je rozdíl asociace s principem na bázi rasy a přesvědčení jednotlivce. Zrušení přesvědčení má dobré i špatné strnáky. Nejde o zjednodušení ale jakési obarvení. Paladin, teď nebude za debila, ale bude mít vlastní sobnost. Třeba cynika, libujícího si v sarkasmu a černém humoru, a chodícího do bordelu, což 99% DMů zakáže jako proboha co je to za paladina, vždyť to není LG. Na druhou stranu přesvědčení národa, easy, spolku je naopak věc velice nápomocná, tudíž přesvědčení bych nahradil morálkou, principi, či aspekty. Třeba - ale to je an hlubší úvahu.
Jiank ADnD považuji i přes nekonzistnost a zastaralost za nejlepší počin se jménem DnD.
A celá čísla sjem se učil tuším ejště na prvním stupni :) Ano také říkám že mám radši intuitivnost a tu d20 nabízí větší :)
4.12.2007 12:48 - Taipan
Všechno světy, které jsou založeny na nějakém hlavním principu jsou jím vyjímečné ale zároveň omezující. Proto se zavádějí světy, které mají atmosféru ale ne jeden klíč ke všemu. Rád to vesele přirovnávám k DarkSun, který jsem lě moc rád. jen nakonec šlo vždycky o vodu. :-D Já zatím spoustu věcí v 4e vítám. I proto, že jsem něco takového sám v pravidlech chtěl. Věřím, že se určitě zohledňují věci pro počítačová zpracování. Ale i Pen&Paper bude více využívat IT technologie. Hraní přes Voip atd. Navíc to může připomínat počítačovým hráčům jejich oblíbené prostředí a zároveň jim nabídnout možnost neomezeného RP vyžití, které všem počítačovým hrám schází.
4.12.2007 13:56 - Noir
Jsem si jistý, že Dragonlance, jestli někdy vyjde jako Campaign Setting pro 4e, bude mít přesvědčení dál. Nebo aspoň něco v tom smyslu-protože panteon, magie apod. tam na přesvědčení opravdu založené jsou. Zrušené přesvědčení je IMHo napodobení Eberonu, kde to funguje naprosto skvěle-ostatně zrovna Dragonlance se svým Knězem-králem, zlým knězem dobrého božstva se podobným principem řídila už dlouho. Stejně jako u "zlých" paladinů, kteří nic zlého nedělali, měli dobré normy a pravidla, jen stáli na špatné straně konfliktu...
4.12.2007 14:49 - Dalcor
Proto říkám že je třeba to přesvědčení přetransformovat.
Mimochodem Kněz Král ej zákoně dobrý - je to přesně obraz toho dkyž se "dobrý fanatizmus" přežene. Elfové jsou xenofobní otrokáři, kteří jaou ale taky dobří. Já byhc řekl že obecně fungují v DL principy, ale přesvědčení jako takové ne. Tudíž by mě zajímalo jak si stím (a jeslti vůbec) někdo poradí. Každopádně ještě nemám dokoupené ani 3E, ani 2E, takže na 4E dragonlance nepospíchám.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083156108856201 secREMOTE_IP: 3.145.97.248