Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
26.12.2007 14:07 - sirien
nekoukal. Nemám rád Vánoce, tak sem si nechtěl číst Vánoční přání... když ale tak moc nabádáš, tak se podívám :)
26.12.2007 17:54 - Gurney
sirien píše:
Nemám rád Vánoce...
Ani nevíš, jak mě potěšilo, že nejsem sám :)

4E zatím moc líbí, škoda že v těch elfech nejsou drowové (takový odhad: pomocí rasových featů by se měli mít schopnost naučit levitovat a sesílat kouli magické tmy a doufám že jim neseberou infravision jako trpaslíkům, ve skutečnosti by se jim mělo tepelné vidění postupně ztrácet pokud stráví pár desetiletí na světle...)
26.12.2007 20:11 - Sosáček
on ma nekdo rad vanoce? myslim, svatek co v sobe kombinuje krestanstvi (takze ho nemaij radi krestani) a ultrabrutokonzum (takze ho nemaji radi anarchisti?).
anyway. ono to vypada docela dobre. neivm jak moc jsem priznivce her tohohle typu (a ze srdce nenavidim hitpointy), ale treba ten setting vypada dost dobre.
26.12.2007 20:40 - Alnag
Já mám z Vánoc vždycky depresi... :-)
Hrngz: Těší mne, že se ti líbí setting. Konec konců si myslím, že setting je víc než systém, takže co. Hitpointy sem, hitpointy tam. :o)
26.12.2007 20:47 - bigbythewise
Hrngz píše:
bigby: nejak uplne nevidim rozdil. chces slozite souboje na pc, tak chces i slozite souboje ve hre, ne?
Ne. Ja chci kvalitne prevedena pravidla D&D do elektronicke podoby.
Hrngz píše:
Vidis v pc hrach sachy a ne pribeh, co ti brani takhle videt i papirova rpg? podle toho co pises bych typoval ze je tak vidis, nemam pravdu?
Tohle mi vkladas jen a jen ty. Tvoje dedukce je spatna.
26.12.2007 20:57 - bigbythewise
Lotrando píše:
V pravidlech máš to, co tam chceš mít, jestli to hrajete přísně kolově, pak si některé záležitosti, jako třeba Alnagem zmiňované delay a ready action musíte odpustit. Což zcela jistě neděláte.
Muzes mi prosim podrobne vysvetlit, jakou maji souvislost ready akce se systemem? Tyto akce delaji system netahovym nebo ho snad nejak popiraji?
26.12.2007 21:04 - Lotrando
bigby: pochopil jsi to správně
26.12.2007 21:44 - Malabar
Ja slavim Vanoce jako Slunovrat, takze hezky slunovaceni . . .
26.12.2007 21:53 - Sosáček
Slunozvraceni?
Hele, ti elfove vypadaji dobre. Myslim, ten doprovodnej text. Mam dojem, ze 3e zadnej takovej fluff nemela, ne?
bigby: fakt. tak priste zkus nenaznacovat ze lidi kteri nechteji pro rpg (normalnim i pocitacovem) stravit hodiny a hodiny slozitymi boji jsou tupe stado, ano? pujde pak vsechno lip.
26.12.2007 21:56 - Alnag
Hrngz: No měla ho míň. Někdo to myslím měřil, a je ho asi 2x tolik. Ale je fakt, že na čtvrtou edici vytvořili dva týmy. Jeden, který dělá na mechanikách a jeden "Story team", který dělá na tomhle "fluffu".
26.12.2007 22:14 - Malabar
Jen sem zvedavej jak ty vsecky zmeny prevedou do tech settingu. To bude hodne zajimave.
26.12.2007 23:11 - bigbythewise
Lotrando píše:
pochopil jsi to správně
Ne, prave ze nepochopil. Zadal jsem vysvetleni, bez ktereho nad tvym tvrzenim budu muset jen mavnout rukou.
26.12.2007 23:13 - bigbythewise
Hrngz píše:
fakt. tak priste zkus nenaznacovat ze lidi kteri nechteji pro rpg (normalnim i pocitacovem) stravit hodiny a hodiny slozitymi boji jsou tupe stado, ano? pujde pak vsechno lip.
Mozna ze jsem neco naznacil, nicmene tohle jsem nikdy nerekl. Michas jabka s hruskama a beres to moc vazne.
26.12.2007 23:57 - Sosáček
Alnag: s tema dvema tymama je to dobrej napad. akorat at proboha spolupracujou, protoze neni nic moc trapnejsiho, nez kdyz ve fluffu najdes neco popsano, a ve hre to potom proste vypada uplne jinak, pac ty pravidla fungujou jinak, heh.
27.12.2007 19:34 - Alnag
Mimochodem v DMG 4e bude krátké dobrodružství...
27.12.2007 19:41 - Sosáček
v bilem hrade? :D
27.12.2007 19:42 - Fritzs
Alnag: Bílý hrad!!! (nebo jak se menuje to "dobrodružství" v DrD)
27.12.2007 19:46 - Alnag
Jen se smějte... ale ve 3e žádné dobrodružství nebylo. A pro newbie DMy je to docela k uzoufání, když mají s čím začít a čeho se držet je pro ně první hra mnohem snazší a to znamená, že možná budou hrát i druhou. Obecně se mi zdá, že DMG konečně bude sloužit účelu průvodce DMa a ne jako magic item compendium.
27.12.2007 20:01 - Gurney
Alnag: To jako že by mělo smysl si DMG koupit? :-D
Fritzs: Jasně že Bílý hrad, já to dokonce i hrál, tuším za kouzelníka :)
27.12.2007 20:04 - Alnag
Gurney píše:
Alnag: To jako že by mělo smysl si DMG koupit? :-D
Čéče, možná, že jo... :-)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07430100440979 secREMOTE_IP: 3.129.19.251