Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02
Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskuží pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci muže se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator
Co pohání SRD VuePress
22.12.2021 10:33 - Naoki
Muj puvodni plan byl vyuzit ho i na to dalsi cssko (rows, column, conditional hidden, accordion). Kdyz na to nedojde tak je mozny bud importovat pouze cast, anebo je fakt ze ten display: flex muzem snadno dat do css filu. K tomu bych se ale dostal az vecer
23.12.2021 05:59 - Naoki
tak tady je to s čistým CSS:
HTML:
Píše:

<navbar>Navbar</navbar>
<div class="odcentrovani-pro-paticku">
<div>
<h1>Hello World!</h1>
<p>This is a paragraph.</p>
</div>
<footer>Footer</footer>
</div>

CSS:
Píše:
.ocentrovani-pro-paticku {
display: flex;
flex-direction: column;
justify-content: space-between;
min-height: 90vh; // 100vh minus výška navbaru
}
3.1.2022 23:43 - Dukolm
Tak už jsem zase nějak dostupný a mám čas odpovědět.

Patička je spíš úskalí nastudovat vuepress a personalizaci šablon (zachovat co největší zpětnou kompatibilitu), tam bude css jednoduché. Tady bude potřeba co jsem koukal rozhodnout jestli pro nás přínos patičky vyváží do budoucna zvýšené časové náklady na údržbu.

Boostrap je kanon na vrabce bude nasadit ho jako celek protože půjde do konfliktu s interními styly vuepressu.

Dostal jsem se k problémů s hledáním a nejsem jednoduše schopný to v současném stavu všechno v jednom nějak omezit podle knížek. Jedině generovat SRD pro každou knížku, to by zase mělo jiné problémy.

Nakoukl jsem do dokumentace bety vuepressu 2.0 a některý novinky budou užitečný ale ještě si je musím vyzkoušet.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14001512527466 secREMOTE_IP: 54.172.135.8