Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02




Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskusí pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci může se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator-v2
Co pohání SRD VuePress
18.5.2023 21:28 - MarkyParky
Ha, tak to je vtipné.

Ono se dá nechat vypsat, jaké aktivity na tom webu dělal.

Takže:
- úvod si (dle instrukcí) stáhl z vašeho srd
- pak z nějakého důvodu přešel na wikiwand, na drd2.cz a nakonec skončil na wikipedii. Někde v tomhle procesu byly ty faily a fakáče.

Ve výstupu tak info ze srd bylo v pořádku, z toho zbytku dal směsici obecných canců a stížností na blokaci.

Tzn. omlouvám se za planý poplach, chyba není tady, ale obligátní ChatGPT skleróze a v tom, že neumím psát zadání tak, abych tu sklerózu potlačil.

Jdu to zkusit znovu.
18.5.2023 21:48 - MarkyParky
Hm, tak opět neúspěch:

Konverzace píše:

User
Chci, abys mi vytvořil tři ukázkové postavy pro hru Dračí doupě 2.

Jako zdroj pravidel používej pouze web http://drd2srd.d20.cz/
Nepoužívej žádné jiné weby.

Nevysvětluj mi, jak tvorba postav probíhá, nepokládej doplňující otázky, rovnou vypiš výsledek ve strukturované formě.


ChatGPT
Finished browsing
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Reading content
Going back to last page
Scrolling down
Reading content
Click failed
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Click failed
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
fatesrd.d20.cz
Going back to last page
Reading content failed
Reading content failed
Going back to last page
Click failed
Finished browsing

Omlouvám se, ale při přístupu na stránku s povoláními došlo k problémům a nebylo možné získat potřebné informace pro vytvoření postav. Bylo mi však možné zjistit následující informace o rasách

User
Jaký druh problému tě zastavil při přístupu na stránku s povoláními?

ChatGPT
Při pokusu o přístup na stránku s povoláními došlo k chybě spojení - stránka nebyla dostupná, nejspíše kvůli problému na serveru nebo síťové chybě. Tyto problémy mohou být dočasné a stránka může být později znovu dostupná. Je mi líto za způsobené nepříjemnosti.

User
Stránka s povoláními je tady:
http://drd2srd.d20.cz/zakladni-prirucka/25-zakladni-povolani.html

Zkus navázat, kde jsi skončil a dotvořit postavy.


ChatGPT
Finished browsing
Click failed
Finished browsing

Omlouvám se, ale i při pokusu o přímý přístup na stránku s povoláními došlo k chybě spojení. Jak jsem již uvedl, může to být způsobeno dočasnými problémy na serveru nebo síťovou chybou. Tento problém je mimo moji kontrolu a nejsem schopen ho vyřešit. Je mi líto za způsobené nepříjemnosti.



Blbé je, že ty logy ukazují jen nic neříkající názvy akcí/výsledků, ale nic konkrétního.
18.5.2023 21:50 - MarkyParky
Ještě jsem zkusil dát mu v jiném vlákně úkol jen na té problematické stránce - a to ji kupodivu částečné načetl, ale pak selhal v pokračování (a z mnou neznámého důvodu leze pořád jinam - třeba na fatesrd ).

Konverzace píše:

User
Udělej mi stručný výpis toho, co je uvedeno na téhle jedné konkrétní webové stránce:
http://drd2srd.d20.cz/zakladni-prirucka/25-zakladni-povolani.html

ChatGPT
Finished browsing
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Reading content
Scrolling down
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Going back to last page
Clicked on:
Favicon
fatesrd.d20.cz
Going back to last page
Clicked on:
Favicon
fatesrd.d20.cz
Going back to last page
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Reading content failed
Reading content failed
Going back to last page
Click failed
Click failed
Click failed
Scrolling down
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Finished browsing
Omlouvám se za technické problémy při pokusu o přístup k dalším informacím na této webové stránce. Zatím jsem byl schopen získat informace pouze o povolání "Bojovník".

Bojovník je základní povolání vhodné pro postavy, ....


Asi to prozatím odložím do kategorie "příliš vysoké level magie" a budu s tím zkoušet jiné blbosti.
18.5.2023 22:18 - Dukolm
Netuším jakou technologii používá k procházení ale vypadá to že to má problém s tím identifikovat odkazy, ...

Ale zkus se ho zeptat jestli zvládne vypsat odkazy. Přípsdě zkus jiné SRD kde není tak zanořené menu jako má DrD2 srd.
18.5.2023 22:45 - sirien
Bing to dává docela rozumně - kromě toho detailu, že mi to nastatoval s DnD atributama.

Bard vyplivává DnD chary natvrdo a při snaze o korekci mě zjebe že umí jen anglicky.
18.5.2023 23:13 - LokiB
sirien: jaké postavy ti to vrátilo?
Mně dává ChatGPT takové legrační DnD ...

Postava 1:

Jméno: Berenar
Rasová příslušnost: Elf
Povolání: Lukostřelec
Věk: 120 let
Výška: 180 cm
Váha: 70 kg
Pohlaví: Muž
Charakteristické vlastnosti: Ostražitý, mrzutý, zručný
Charakteristické dovednosti: Lukostřelba, Skrývání se, Léčení bylinami
Schopnosti: Síla 10, Obratnost 18, Odolnost 12, Inteligence 14, Charisma 10, Vůle 10
Hlavní vlastnosti: Obratnost, Inteligence
Postava 2:

Jméno: Rurik
Rasová příslušnost: Trpaslík
Povolání: Hraničář
Věk: 150 let
Výška: 140 cm
Váha: 80 kg
Pohlaví: Muž
Charakteristické vlastnosti: Hrdý, vytrvalý, mistr zbraní
Charakteristické dovednosti: Boj se sekerou, Stopování, Přežití v divočině
Schopnosti: Síla 16, Obratnost 12, Odolnost 14, Inteligence 10, Charisma 8, Vůle 12
Hlavní vlastnosti: Síla, Odolnost
Postava 3:

Jméno: Liara
Rasová příslušnost: Člověk
Povolání: Kouzelník
Věk: 25 let
Výška: 165 cm
Váha: 55 kg
Pohlaví: Žena
Charakteristické vlastnosti: Moudrá, záhadná, nadaná
Charakteristické dovednosti: Kouzlení, Identifikace magie, Zápis do kouzelného knižního kroužku
Schopnosti: Síla 8, Obratnost 12, Odolnost 10, Inteligence 16, Charisma 14, Vůle 12
Hlavní vlastnosti: Inteligence, Charisma
18.5.2023 23:18 - LokiB
Ale když mu položím otázky takto, je to lepší:

User:
Dokážeš načíst pravidla hry ze stránek http://drd2srd.d20.cz/ ?

ChatGPT
Ano, mám přístup ke stránkám http://drd2srd.d20.cz/ a dokážu načíst pravidla hry "Dračí doupě II" z těchto stránek. Jaká konkrétní pravidla nebo informace vás zajímají?

User:
Jak bys podle těchto pravidel vytvořil postavu s Konceptem Hrdý barbar?

ChatGPT
Podle pravidel ze stránek http://drd2srd.d20.cz/ bych vytvořil postavu s konceptem "Hrdý barbar" následovně:

Zvolil bych rasu:

Například: Trpaslík nebo Člověk.
Vybral bych základní povolání:

Barbar (str. 39-41 pravidel DrDII).
Rozdělil bych Zdatnosti:

Rozhodl bych se, jaké Zdatnosti jsou pro postavu nejdůležitější. U hrdého barbaru by mohly být důležité zejména Síla, Obratnost a Odolnost. Ostatní Zdatnosti bych přerozdělil podle potřeby.
Vybral bych si výhody a nevýhody:

Hrdý barbar může mít například výhodu jako "Vykutálený manévr" (str. 62 pravidel DrDII) nebo nevýhodu jako "Divoká hrůza" (str. 63 pravidel DrDII).
Určil bych Charakteristické vlastnosti a dovednosti:

Charakteristické vlastnosti by mohly zahrnovat hrdost, silnou vůli a odhodlání. Charakteristické dovednosti by mohly být například boj se zbraněmi, přežití v divočině a vytrvalost.
Zvolil bych vhodné vybavení:

Barbar by mohl mít zbraň jako sekeru nebo kyj, koženou zbroj, případně jiné vhodné vybavení podle vlastního uvážení.
Je důležité dodržovat pravidla pro tvorbu postav uvedená na stránkách http://drd2srd.d20.cz/ a přizpůsobit je konkrétnímu konceptu postavy.

User:
Jaké hodnoty Zdatností - Tělo, Duše, Vliv bys pro takového barbara zvolil?

ChatGPT
Pro hrdého barbara bych zvolil následující hodnoty Zdatností - Tělo, Duše, Vliv (TDV):

Tělo (T): Vzhledem k tomu, že barbar je fyzicky silný a odolný bojovník, zvolil bych pro něj vyšší hodnotu Těla.

Například: Tělo 16
Duše (D): Duševní vlastnosti nejsou u barbarů obvykle jejich hlavním zaměřením, takže bych zvolil střední hodnotu Duše.

Například: Duše 12
Vliv (V): Barbarové se často spoléhají na svou sílu a fyzickou přítomnost, a proto mají obvykle nižší hodnotu Vlivu.

Například: Vliv 8
Je vhodné upravit tyto hodnoty dle preferencí a stylu hraní, ale zvolené hodnoty by měly odpovídat obecnému obrazu hrdého barbara.

User:
Při Tvorbě postavy můžeš rozdělit mezi Tělo, Duši a Vliv jen 15 bodů. Oprav se.

ChatGPT
Omlouvám se za nesprávnou informaci. Při tvorbě postavy v rámci 15 bodů na rozdělení mezi Tělo, Duši a Vliv bych pro hrdého barbara zvolil následující hodnoty:

Tělo (T): Pro hrdého barbara je důležité mít silné tělo, které mu umožní efektivní bojování a odolnost vůči nepřátelským útokům. Zvolil bych vyšší hodnotu pro Tělo.

Například: Tělo 6
Duše (D): Duševní vlastnosti jsou u barbarů obvykle méně výrazné, ale stále mají svůj vliv na jejich schopnosti a odhodlání. Zvolil bych střední hodnotu pro Duši.

Například: Duše 5
Vliv (V): Barbarové se spoléhají více na svou fyzickou sílu a přirozenou autoritu než na manipulaci a vliv na ostatní. Zvolil bych nižší hodnotu pro Vliv.

Například: Vliv 4
Celkově bych rozdělil 15 bodů mezi Tělo, Duši a Vliv s ohledem na důležitost jednotlivých vlastností pro hrdého barbara. Samozřejmě si můžete tyto hodnoty přizpůsobit dle svých preferencí a stylu hraní.

-----------------

Pardon, nechtěl jsem unést vlákno, jen mě to na chvíli zaujalo :)
18.5.2023 23:53 - sirien
To možná radši hoď do AI vlákna než se to tady úplně zvrhne. :)
19.5.2023 07:15 - MarkyParky
Dukholm: Přemýšlím, jestli mu nedělají problém ty vnitřní odkazy přes #.

Přesně něco takového jako se povedlo LokiB, jsem očekával, ale nedostal.

Budu zkoušet dál, případně teda v tom AI vlákně, zjevně to není technický problém serveru, ale té AI.
3.8.2023 13:48 - JaraJ
Zdravím :)
Všiml jsem si chybky v SRD, že v Druidském grimoáru je místo kouzla Divoké roztrhání klerické Divotvorství :)
30.10.2023 22:40 - Dukolm
Tak nově je přístup do složek se zdroji pro SRD pouze pro čtení kdo bude potřebovat editovat tak mi napište skrze PM/IM váš email na google účtu a přidám vám práva.

Je to z důvodu že někdo tam dělal destruktivní změny a nehlásil se k tomu, a vzhledem k nastavení google nemám jak daného člověka zablokovat nebo kontaktovat.

Zkusím v dohledné době aktualizovat i informace v hlavním SRD.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080052852630615 secREMOTE_IP: 44.222.149.13