Střípky

sirien
9.1.2022 15:15
"Tropes", které nesnášíte
V jedné nedávné RPG kampani se objevila možnost přeskakovat do cizích těl. Spoluhráčka se obratem osypala s tím, že by z toho byla ráda co nejvíc vynechána. Trochu mě to zaskočilo a tak mi vyjasnila, že "trope" (klišé, typický motiv...) výměny těl prostě nesnáší. Žádné trauma, žádné drama... prostě jí to leze krkem.

...a mě vlastně napadlo, že také mám některé "tropes", co se v seriálech (a filmech - a knihách...) neustále opakují, ale já skřípu zubama ihned, co je vidim - přijdou mi "přehrávané", používané z lenosti a nedostatku vlastních nápadů a divácky otravné.

...a tak jsem si řekl, že si můžeme udělat nominace a anketou se podívat, jak moc jsme v tom nebo onom sami :)

Hlasujte pro danou věc, pokud:
  • jí fakt nesnášíte
  • ...a to i když je snad udělaná dobře
  • ...a to prakticky bez výjimek

V seriálech, filmech, knihách... nesnášim:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 100 bodů.
Výměny těl, posedávání a vydávání se za jiné postavykladné body3
Ztráta schopností protože protokladné body16
Povinná písnička (v pohádce, nebo jinde), #4kladné body16
Povinný románekkladné body9
>Překvapivá< změna strany některé postavykladné body5
Vánoční (popř. jiné weird) epizodykladné body3
Vyvolení co jsou poslední šancíkladné body12
Zahazování střelných zbraní kvůli ruční férovcekladné body13
Profesionálové chovající se jako amatérský blbcikladné body28
Zabíjení postav bez logiky pro lacině drsnej dojemkladné body7
Útoky bez efektukladné body2
Dávání prostoru nepřátelům (vstávání, proslovy...)kladné body6
záporák (mastermind) dělající kokotské chybykladné body11
Pro frustraci diváka protahované umělé drama (#27)kladné body7
Bezdůvodně se rozdělíme abysme umřeli po jednomkladné body7
>Sofistikované< plány co sou série random nesmyslůkladné body11
Nesmyslné reverzní držení mečů (aj. zbraní)kladné body3
Záporák poražen pomocí power of love / friendshipkladné body7
Civilista co vezme zbraň a kosí armádykladné body5
Hrdina co objevuje nové schopnosti když se to scénáři hodíkladné body5
14.1.2022 22:12 - Log 1=0
Aegnor:
Je to nad rámec kritizovaného tropu, ale v HnH, alespoň v půlce prvního dílu, dál jsem se nevydržel koukat, reagují na běžné věci (auta) jako na velkou podivnost. Jasně že jo, když hráči nemají jak vědět co je normální (i když to jejich postavy vědět musí, na rozdíl od hráčů v tom světě žijí) a PH jim to popíše bez kontextu. Takže sorry, ale já tam vidím PH, co trollí své hráče. A na tom nevidím nic extra zábavného.
15.1.2022 12:51 - Jezus
Ale o tom to právě je - je to satira tohohle špatného GM přístupu. Určitě to dokoukej, jsou tam narážky i na jiné věci (třeba jaký je rozdíl mezi "rasou" Američan a Kanaďan :-D ).

Ale motiv postav, které se v tom světě chovají nelogicky a přehnaně je ústřední. A není to jen z viny GM. "Vidím neznámý lektvar - vypiju ho, je taky klasický přístup k hraní" :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15488409996033 secREMOTE_IP: 54.80.249.22