Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.2.2013 21:58 - Alek
Max píše:
i když bych ho radši přesvědčil že si je v šablonách pohledů může klidně a pohodlně měnit sám... :).

S tím se jen šíleně prodlouží doba dodávky, to bych neriskoval :-)

Taky jsem za zachování toho logovacího boxu, spoustu věcí to ulehčí a bude tam víc prostoru v tý liště -> menu bude moci být dominantnější. A ta velká hlavička bude mít nějaké opodstatnění. Tohle je myslim jediná věc, kde bych to přeuspořádal, to bys do konce týdne moh upravit ;-) a já se na to příští týden vrhnu s plnou vervou - o víkendu jsem u Rytíře.
13.2.2013 22:55 - Max
Nerhinn píše:
neplánujete něco jako spolusprávcovství?

V současnosti to funguje tak že skupina je využitelná jako "klíčové slovo". Pokud se klíč skupiny přiřadí k článku nebo diskuzi, můžou ho měnit všichni členové skupiny.

Alek píše:
to bys do konce týdne moh upravit ;-)

No pokud to skutečně bude s vervou tak by to i šlo ... a pozdravuj tam :)
14.2.2013 22:42 - Alek
Toho slova budu litovat, já vím. Ale co, reputaci už v tomhle směru stejně nezachráním :-)
24.2.2013 20:18 - Alek
Nebudete věřit, ale opravdu jsem se k tomu dostal, už se to začíná rýsovat. Maxi, pošli mi kdyžtak v týdnu do PMky přístupy k tomu FTP devu, já mám asi jen k tomu starýmu ftp, kde byla některá ze starších vývojových verzí. A't vidíte průběh a můžete kdyžtak připomínkovat.
27.2.2013 14:01 - sirien
Já vím, že je Midday už tak nějak z většiny hotová v tomhle směru - ale nechtělo by to nějaký od diskusí oddělený systém na zodpovídání pravidlových dotazů?

Jako "Založit článek" "Založit diskusi" "Zeptat se na pravidla".
Mohla by tam pak být volba "Systém" s výpisem běžných/klíčovaných systémů+Jiné, volba edice...

Otázka, jak to pak zpracovat, jestli nějakým následným výpisem FAQ, nebo jen prostým nasměrováním do diskuse k příslušnému systému...

Napadlo mě to když jsem četl tohle a vybavilo se mi že v minulosti tu podobné případy už několikrát proběhly.
3.3.2013 20:24 - sirien
Prohlížím si DEV a mám jednu poznámku k funkcionalitě Obsahu: nešlo by nabídku klíčů Skupin udělat skrývací? Protože takhle je fakt... rozsáhlá a odsouvá nabídku klíčů Zařazení úplně dolů
3.3.2013 22:52 - Max
změnim řazení aby klíče skupin byly jako poslední

Důvod proč by se měly diskuze rozdělovat na ty "k pravidlům" a ty "o teorii" jinak než klíčem je?

V pravdě sem tu diskuzi zahlíl taktéž a trochu mě překvapilo to ofenzivní "di si to řešit do diskuze XY". Osobně. I pokud si i na tu nejnepodstatnější otázku někdo založí samostatnou diskuzi tak mě osobně to nikterak neuráží.

Dokážu si představit že z obrazovek jednotivých pravidel a světů povede odkaz na založení diksuze u které se prostě automaticky vyplní klíče. Ale nevidím tam důležitost přesahující "do startu už řešit jen kritické věci"
3.3.2013 23:22 - sirien
moje hlavní idea byla taková, že takhle jsou dotazy k těm kterým pravidlům rozeseté napříč Kostkou.

Kdybysme je uměli sesměrovat na jedno místo (diskuse, rules FAQ sekce, cokoliv), tak bychom tím usnadnili případné hledání už zodpovězené otázky.

(ta ofenzivita mi tam byla taky trošku proti srsti, ale Hadati nevypadal že by se ho to dotklo (tuším že to je Hadati kterého znám i odjinud - není to úplně častý nick) tak se snad nic nestalo)
7.3.2013 08:44 - Alnag
Alek: Máme už začít nějak připomínkovat nebo máme ještě vydržet?
8.3.2013 01:27 - sirien
(a kromě toho soudím, že černý skin by měl být vybudován)
10.3.2013 17:01 - sirien
Ještě jedna věc. Nevím, jestli jsem ji už někdy zmiňoval, jestli jo a už to bylo probrané, tak mi to vypadlo z hlavy a omlouvám se za opakování.

Delší dobu už řeším "problém" skupinových článků na hlavní stránce. Jde zhruba o tohle:
- některé skupinové články mají obecnou "hodnotu" - např. (strukturované) zápisy z hraní, kompletní soupis adaptace pravidel nebo popis settingu, hlášky ze hry... ty jsou vpohodě
- jenže většina skupinových článků je opravdu skupinových a pro lidi mimo danou skupinu nemají moc hodnotu. Jen tak namátkou z mých vlastních herních skupin: popis mojí postavy, letmé přehledy NPC, předmětů nebo lokací atp.

Problém (podle mě) je, že všechny skupinové články se chovají jako standardní články - tj. po zveřejnění se objeví na hlavní stránce jako novinka a odsunou tak původní články dolů. To kapku ruší případný "redakční plán", protože zveřejnění skupinových článků jde mimo naší kontrolu, a může to zatlačit nedávno postnutý článek mimo dohled.
Osobně jsem to u svých čistě skupinových článků vždy řešil tak, že jsem je antidatoval a nastavil jsem je pár měsíců zpátky, takže v pohodě zapadly rovnou do archivu - jenže to je takové moje vlastní řešení, které myslím není moc plošně zobecnitelné.


Popravdě ani nevím co případně s tím. Nějaké zaklikávátko co by nabízelo možnost zveřejnit skupinový článek naplno, nebo ho nechat někde stranou? A v tom případě kde "stranou"? Nebo to nechat být? Nebo nějaká jiná možnost?
10.3.2013 17:16 - Nerhinn
Zakliknutí, resp. zakliknutí, články kterých skupin chceš odebírat? Sama jsem nad tím přemýšlela a zatímco články jiných skupin mě nezajímají, tak články týkající se těch mých bych měla na titulce ráda.
10.3.2013 20:17 - Max
V nastavení RSS na novém webu je možno si určovat odběry podle klíčového slova skupin. Aktuálně to ovlivňuje výpis v pravém oknu novinek. Asi by nebyl problém udělat aby se to vztahovalo na výpis článků úvodní obrazovky.

Druhá možnost je úvodní stránka přihlášeného uživatele, tam si už nepamatuju jakej byl kdysi závěr. Zbamenalo by to jiný rozložení, výběr určitejch novinek ...

Každopádně sem teď týden před odjezdem takže už asi nic stíhat nebudu. Každopádně by šlo rozmyslet kde by co případně měo být protože to je většinou největší kámen úrazu.
11.3.2013 01:28 - sirien
Jenže ten problém právě není skupinový / obecný článek.
Ten problém je obecný skupinový článek / skupinově specifický článek.

Např. Zápisy ze hry, hlášky, zobecněné aplikace pravidel a popisy settingu mohou být klidně zajímavé i jako obecné články, jen jsou ve skupinové sekci protože vznikly primárně pro potřeby skupiny. Když se objeví na titulce, tak jsou všeobecně přínosné jako všechny ostatní články.
Na druhou stranu skupinově specifické články (popisy postav, jmenný seznam NPC a lokací atp.) nikoho mimo skupinu moc zajímat nebude.

Takže pokud bysme to nějak chtěli řešit, tak to řešení musí umět "rozseknout" od sebe články v rámci jedné skupiny. Rozložení to ovlivňovat nemusí - prostě jedny se zobrazí na titulce jako normální články, druhé titulku přeskočí - nebo skočí rovnou dolů pod "další články".
11.3.2013 08:23 - Nerhinn
Ah tak... pak mě tedy (k tomu rozseknutí) napadá nechat to na autorech a dát k jim k dispozici klíč "pro potřeby skupiny".
11.3.2013 08:31 - Alnag
Přijde mi, že stejně jako si můžeš vypnout diskuze dané skupiny, mohl by sis vypnout i články. Na druhou stranu z hlediska toho, že máme nějakou produkci a web žije je skoro lepší i když se objevují skupinové články, než když je web prostě mrtvý.
11.3.2013 17:56 - sirien
To s tím "pro potřeby skupiny" by bylo dobré řešení, že by to minimálně "skipnulo" ten hlavní článek na který je největší focus.

To co píše Alnag je nicméně dobrá pointa. Otázka je, jak moc přínosné je, když web "žije" článkem, který zajímá jen členy té jedné skupiny?
11.3.2013 20:54 - Alek
Alnag píše:
Alek: Máme už začít nějak připomínkovat nebo máme ještě vydržet?

Ještě vyčkejte, tohle byla první várka, chybí tam celej vnitřek, kterej si ted ladim na lokále. O víkendu by mohla proběhnout druhá várka a pak už bude co připomínkovat.
11.3.2013 21:23 - Max
Skupinové články: Takže je to v podstatě přesně to co na současném webu dělá volba "Jen pro členy:" u diskuzí (nečlenové nemohou přispívat, nezobrazuje se v aktualitách)

Alek: Už sem zvědav jak se ten "vnitřek" projeví "navenek"
12.3.2013 01:17 - sirien
aha... ani jsem si nevšiml toho, že takovou featuru máme :D
no, ono jsem to myslel tak, že by to jako bylo přístupné, jen by se to prostě neobjevovalo na hlavní stránce... ale pokud to je takhle, tak pak asi netřeba řešit a omlouvám se za způsobený chaos
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083462953567505 secREMOTE_IP: 18.219.95.244