5.3.2019 15:33 - Jerson
Poslouchal jsem, přišlo mi to lepší než první díl, méně smíchu, méně skákání do řeči (kromě konce), téma celkem dobře zvolené. Jen poslouchání je pro mě strašně náročné, ani jsem netušil jak, často se musím vracet, abych věděl, o čem to mluví.

ShadoWWW píše:
Různé fantasy hry (zejména různé verze/edice DrD/DnD) mají tu výhodu, že i v nové edici si často vystačíte s tím, co už znáte z dřívějška (DrD, dřívější edice DnD). Mnohem víc, než když jdete poprvé hrát Fate Core, kde si tu příručku pročtete od začátku do konce, protože to pro vás bude dost jiné, nové, než co
znáte z DrD/DnD.

Tohle jsem nepochopil, jak to myslíš. Jako že v DnD se dá navazovat na znalost předchozí edice pravidel, zatímco ve Fate nikoliv?
5.3.2019 19:58 - Kropy
Jerson:
Myslím, že jsi pochopil trošku jinak. Hrál jsem jen DnD a DrD a pravidla Fate jsem pročítal po přidání SRD já to pochopil jako úplně jiný systém. Co máme ve skupině DnD lidi co dřív hráli DrD, či starší edice DnD, tak vysvětlování z větší části probíhá: JO jasně takže na tohle akorát házím jinou kostkou a tohle se jmenuje jinak. Kdežto když jsem pravidla Fate četl tak jsem měl problém chytat o co jde.
5.3.2019 20:01 - Šaman
No, pro DrD to platí jen v rámci 1.x | + | v2. To jsou tři naprosto odlišné hry, které se z marketingových důvodů jmenují stejně.
5.3.2019 21:32 - Jerson
No, ale pokud hráči předtím hráli starší verzi Fate, tak na novou verzi se jim bude přecházet snáz než na novou verzi DnD. A pokud někdo s RPG začíná, tak je celkem jedno, na kterém systému začne. Tedy ne úplně jedno, ale přechod z DnD na Fate je podobné složitý jako z Fate na DnD.
12.3.2019 09:03 - Quentin
12.3.2019 09:27 - Jerson
Když to poslouchám - jaké herní zkušenosti má Tobiáš?
A druhá věc - do první minuty jsem pořád nevěděl, zda jde o vytváření hráčských postav nebo NPC.
12.3.2019 09:53 - Quentin
Počítám, že hraje už hafo let, ale dohromady tak 3-4 různé družiny, téměř výhradně dračák a D&D (a s námi Savage Worlds)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17939400672913 secREMOTE_IP: 52.201.27.211