[2k6 goblinů] Města

Občas neco napisu na 2k6goblinu.blogspot.com. Pomalu vám začnu odkazy na články házet i sem na d20.cz, jestli to nebude moc lidem připadat jako spam :)

Plánuju tam odkládat hlavně materiály pro mé hry. Nechávám je veřejné, protože se leccos může hodit i vám. Někdy se i nechám unést a požbrblám nějaké emo nebo offtopic řeči.

Posledních pár let jsme hráli 4e, ale v poslední době (dva měsíce?) jsme docela propadli oldschoolu a Swords&Wizardry (samozřejmě jsme to masivně houserulovali). Většina věcí jako random tabulky, monstra či předměty, se ale dá použít ve všech fantasy hrách ;-)
Napsal: Quentin
21.3.2017 10:51 - Quentin
Můj původní plán bylo házet tak dlouho, dokud mě nějaké spojení nenapadne. Proto jsem psal, že máš hodit až třikrát.


Gurney píše:
třeba nad Netradiční architekturou jako hráč pokrčím rameny a jdu dál, samo o sobě to není něco, s čím by se dalo nějak zajímavě interagovat.

Zrovna město se střechami jako štíty proti pravidelným bouřím (nebo tsunami) od moře je awesome. Představ si je jako lodě zabodnuté na výšku do země kýlem směrem ke břehu. Z toho se určitě dá něco gameable vymyslet :D

Píše:
Přemýšlím jestli by nebylo lepší zrobit spíš několik tabulek (Způsob vlády, Prostředí/Landmark/Zajímavost a hlavně Konflikt *)

Taky jsem takhle uvažoval, ale nedokázal jsem najít rozumné rozdělení. Přijde mi, že všechno se dá kombinovat se vším, a strkat věci do dvou (nebo více) tabulek udělá, že se nepotkají (viz tvoje úprava s reroll na nejvyšším).

Možná, že namísto rozdělení do více tabulek, to chce zařídit, aby každý "tag" byl gameable, tak jako to má udělané Stars Without Number.

Pokud tě k tomu něco napadne, dej vědět.
21.3.2017 12:58 - sirien
Quentin píše:
Zrovna město se střechami jako štíty proti pravidelným bouřím (nebo tsunami)

Tsunami. Ochránit město před tsunami. Takhle nějak?
21.3.2017 14:38 - Tarfill
sirien píše:
Takhle nějak?

Štít nad městem? To mi přijde docela suchá a ohraná ochrana.
Podle mě by bylo víc cool, kdyby třeba nějakej čaroděj vyčaroval velkýho vodního elementála, kterej by se sám stal tou tsunami a úmyslně by změnil směr této vlny, nebo by její ničivé účinky jinak vynegoval...
21.3.2017 16:06 - sirien
Takhle nějak?

(já jen jako že představa města které je postavené na to, aby ustálo tsunami, je dost drsná - nemluvě o tom když se zamyslíš co to říká o tom světě, že se někdo namáhá stavět město s předpokladem, že na to fakt reálně bude docházet...)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094969034194946 secREMOTE_IP: 23.20.157.174