Fate ep.I: Star Wars

Chtěli jste... vlastně všechno tohle :) Fate vsazený do konkrétního prostředí Star Wars plus doprovodné a vysvětlující texty, v barvičkách a se spoustou obrázků. Užijte si krásné svátky zimního slunovratu. (A šiřte to dál.)
Článek vložil sirien | CC BY NC SA (Attribution, Non-Commercial, Share-Alike)

Zobrazení a tisk

Ano, samozřejmě to je psané i v tom dokumentu, ale protože mi je jasné, kolik z vás čte úvodní info stránky...


Layout je dělaný dvoustránkově (lze tak zobrazit i na počítači: Adobe Reader - View - Page display - Two page scrolling) tak, aby vypadal rozumně a dával smysl i jednostránkově. Dvoustránkovost se projevuje v grafice některých stran plus v logice rozložení začátků kapitol a rozdělení podkapitol - což je spíš pro efekt, než že by to bylo nějak kritické.


Pro černobílý tisk (nebo zobrazení) si vytiskněte pouze vrstvy Master a Content (obě dvě). Zbylé vrstvy jsou barevné (obrázky a barevné verze rámečků). Rámečky jsou v ČB verzi rozlišeny odlišným okrajem.


Dokument obsahuje záložky pro větší pohodlí (taky interaktivní obsah; rejstřík na konci interaktivní není - na počítači se dá na konkrétní stránku skočit snadno, na papíře by to k ničemu nebylo a bylo by to MRTĚ dost nudný práce, kterou se mi už fakt nechtělo dělat).


Barevné rámečky lze vypnout separátně vypnutím vrstvy "Box color". Automaticky je nahradí ČB rámečky z vrstvy Content. Vypnutí vrstvy Box color nijak neovlivní obrázky (info pro ty z vás, kterým by to na monitoru nevycházelo pohodlně na čtení).


STAHUJTE ZDE


Korekce

Dokument dokonce stihl projít pár korekcemi, zejména díky Demonice a Chrochtovi (díky za to). Jako obvykle nejsem zrovna super nadšený z představy hromad korekturování, ale pokud najdete další chyby (nejasné pasáže atp.), dejte o nich vědět - pokud se jich nahromadí víc, tak se někdy nejspíš i dostanu k tomu skutečně nějaké korektury udělat.


Ohledně barevných rámečků - je mi jasné, že se některým z vás nezobrazí správně - někdo je bude mít nehezky světlé, někdo možná tak tmavé, že to nebude moc čitelné. Narovinu, tohle je problém. Všichni máme jiné monitory a displaye s jiným nastavením a tohle prostě nejde úplně vychytat (a bez barevných rámečků se mi to nelíbilo). Původně byly rámečky tmavší (což bylo hezčí), ale když sem viděl, co to udělalo po vytisknutí, tak jsem je radši zesvětlil. Bohužel jsem si nestihl barevný tisk vyzkoušet sám a pohrát si s tím (ale opět - všichni máme různé tiskárny...), ale snad by to mělo vycházet rozumně; víc zesvětlovat se mi to už nechtělo, protože výsledek na monitoru vypadal nic moc. Nicméně kdybyste se nějak hodně shodli na tom, že je potřeba mít ty rámečky světlejší / tmavší, tak zrovna tohle je hodně triviální změnit.



Článek vložil sirien | CC BY NC SA (Attribution, Non-Commercial, Share-Alike) 21.12.2016
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 80 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.39391398429871 secREMOTE_IP: 3.94.202.172