Pár slov o zakladatelích

Tyto stránky jsou výsledkem úsilí tří lidí, Alnaga, Maxe a Rytíře. Jak k tomu došlo si můžete přečíst v článečku Jak to začalo.
Přestože se snažíme o co nejprofesionálnější přístup a stránky, nejsme nic než amatéři za svou práci neplacení a věnující se jí v našem volném čase. Mějte tedy prosím strpení s případnými nedostatky, na které zde narazíte, a nebojte se je hlásit a upozorňovat na ně. Jsme chytrý kluci, ale nemáme patent na neomylnost :)

Alnag

Sféry zájmu: Teorie i praxe hraní DnD a jiných netradičních RPG; psaní různých článků, recenze o příručkách a publikací k d20; překlady pravidel; tvorba světů; organizované hraní a jiné akce.
Historie: RPG jsem začal hrát v roce 1993, hned po nástupu na sedmiletý gympl. Hrozně mne to chytlo a s menšími výpadky pro nedostatek spoluhráčů hraju nepřetržitě až dodnes. Vyzkoušel jsem všechno možné - Dračí doupě, Shadowrun, DnD, Window a okrajově i GURPS a Vampire.
Kdysi dávno v dobách Dračího doupěte jsem hrával vždycky hraničáře. Nejprve trpaslíky a pak lidi. Jednoho z nich jsem pojmenoval podle povídky z Dechu Draka - Alnag. Byla to překvapivě životaschopná postava, která jako jediná přežila i totální výmaz zbytku družiny dračím dechem. Začal jsem kolem ní splétat svět, který je dnes znám jako Creet a který si můžete přečíst i na těchto stránkách.
Creet byl i námětem mého prvního pokusu o tvorbu webových stránek. Posléze jsem jako seminární práci kurzu tvorby www stránek vytvořil Basilisk's eye, které se stalo nadmíru úspěšnou českou stránkou o DnD. Souhra okolností však vedla k tomu, že nemělo smysl pokračovat v její samostatné existenci a tak jsme se s Rytířem a Maxem dohodli na spolupráci, jejíž plody můžete nyní okusit...

Max

Sféry zájmu: Tvorba a správa stránek, jejich design a grafické doplňky.

Rytíř

Sféry zájmu: Překlady pravidel a koordinace úsilí všech, kdo s nimi pomáhají; správa Překladového klíče, korektury všech textů, technicko-historicky orientované články.
Historie: RPG jsem poznal a začal hrát až na gymnáziu, kam jsem tehdy chodil druhým rokem. To bylo tedy tuším někdy v r.1991. Do roka a do dne se z toho stala vášeň, která v očích mých nejbližších vyvolávala pochybnosti o mém zdravém rozumu a hlavně pozdějším uplatnění v nelítostné, čerstvě kapitalistické společnosti. Nedbal jsem toho a strávil další příjemné čtyři roky intenzivním hraním. To už jsem věděl, že Drd není zdaleka jediná a nejlepší RPG na světě a svůj čas jsem věnoval AD&D. Zlom v mém čistě provinčním pohledu na hraní "doupěte" nastal v okamžiku, kdy mě kamarád Taipan přesvědčil, abych na internetu vystavil své první překlady AD&D.
První stránky jsem spustil začátkem r. 2001 a takřka vzápětí na to mě bratránek upozornil na RPG fórum běžící pod patronací stránek CzechDnd. Tam jsem zjistil, že nejsem zdaleka jediný, kdo hraje, překládá a své výtvory chce publikovat. To už byla ovšem ve hře nová edice starého AD&D, Dnd 3e. Podílel jsem se na překladech a dílčí výsledky úsilí mnoha podobných nadšenců uveřejňoval na svém malém (těžce amatérském) webu. Na jaře r. 2003 jsem už byl natolik nespokojen s jeho vzhledem a rozsahem, že jsem poprosil o spolupráci spřízněnou duši, kterou jsem poznal na RPG fóru, Maxe.
Ten se hozené rukavice chopil s opravdovým odhodláním hrdinných trpaslíků, které tak rád hraje, a z malých stránek postupně udělal opravdový web se vším všudy. Stránky prvně dostaly i jméno, Stín rytíře. Navrhl mi ho Alnag a připojil k tomu i nabídku na spojení našich dvou webů. Tou dobou jsem na to ale nebyl připraven a po delším zvažování to odmítl. Tehdy už jsem totiž také byl členem Crew CzechDnd a na RPG fóru se tehdy (někdy koncem r. 2004) ozývaly hlasy toužící pozvednout CzechDnd k bývalé slávě a velikosti a já vážně přemýšlel, čemu dát přednost. Snaha o obrodu kulminovala v létě r. 2005 v projektu CzechDnd Reloaded, kdy to vypadalo, že se Stín co nevidět uchýlí pod jeho široká křídla.
Jenže CzechDnd Reloaded vyhořelo těsně před dokončením. Ale myšlenka spojování a vývoje zapustila kořeny. I oslovil jsem Alnaga na oplátku já, se staronovou nabídkou na spojení. Souhlasil a díky tomu mohly vzniknout stránky věnující se cele d20, naše d20 v kostce.
Napsal Alnag 12.07.2006
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 7 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16055297851562 secREMOTE_IP: 34.239.158.223