Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
24.1.2010 01:18 - Sethi
(Z výběru threadu nic nevyvozovat, byl to první filmový thread, co mi přišel pod ruku.)

Ušatý report z Sherlocka Holmese.

Ve skutečnosti mě ten film neovlivnil ani natolik, abych o něm měla moc co napsat. Nemůžu říct, že bych se nudila, to jistě ne, ale že by mě nějak strhnul nějakým svým prvkem, o tom se taky mluvit nedá.
V podstatě mě zaujaly dvě scény: Finále nad industriálním Londýnem, obloha zatažená před bouřkou - hodně působivá scéna, silný obraz vizuálně i zvukově; Zápas v ringu - Downey opoceně svlečený do půl těla? Ano prosím. Kinematografii hodně prospívá, že nepřenáší čichové vjemy, jinak bych možná měla jiný názor.
Co se hudby týče, Zimmer zřejmě věděl, co dělá, když upustil od svých obvyklých postupů. Možná překvapil absencí svých známých gradací, zato hojně sahal právě po "hospodských" záležitostech, které často využíval třeba v Pirátech. Finále zvládnuté skvěle, viz výše. Zvuková stopa bude podrobena důkladnějšímu testování.
Roztomilý londýnský akcent. Obtěžovaly mě titulky, ale to už bude můj problém.

Obecně... Tak jako v pohodě. Peníze za lístek nazpět žádat nebudu. Do dalších dílů bych ale chtěla víc zamračených Londýnů a zápasů v ringu.
24.1.2010 10:04 - Alek
Mě zas snad nejvíc zaujala úvodní scéna, ta sledovačka kočáru projíždějícího temnými uličkami, která vyústí v představení hrdinů. Asi mi stačí málo, ale chrochtal jsem u toho blahem.

Jinak mě celá ta zápletka moc nevzala (sic Strong jako záporák byl působivej), byl to pro mě spíš takový spojovák mezi dialogy Sherlocka a Watsona. Právě ty byly na Sherlockovi imo to nejlepší a s chutí si dám pokračování. Btw, dost mi celý ten vztah připomínal House a Wilsona z House MD.

Komu se líbily závěrečný titulky, víc najdete na http://www.artofthetitle.com/2010/01/21/sherlock-holmes/
24.1.2010 10:12 - Sethi
Jo, dialogy obecně byly zábavné.

A když jsme tak u těch záporáků, já prostě nemůžu vystát toho herce, co hrál Cowarda. Je mi strašně nepříjemný na pohled, vystupováním. Fujky fujky slizák. Už v Tutorech mě příšerně rozčiloval.
24.1.2010 10:23 - Alek
Matheson? Takovej hezounek a nelíbí se? Špatný uši? :-) Je pravda, že je asi nepřehlédnutelnej, ale pro mě v tom dobrym slova smyslu, zaujal mě právě už v Tudorech a taky v Bathory.
24.1.2010 10:39 - Sethi
Já nevím, čím to je. On není jako... fyzicky ošklivý. Jen na mně prostě působí oslizle.
24.1.2010 16:51 - Sethi
Další testování soundtracku ukázalo, že je to... dokonce lepší, než jsem si původně myslela.

Jdu si odříkat deset Zimmernášů za to, že jsem si dovolila pochybovat.
9.2.2010 10:27 - Colombo
Pokud srovnám Sherlocka s Avatarem, tak u mne jasně vítězí Sherlock.
Avatar krom fancy kočiček a příšerek neměl nic. 3D tam taky moc nebylo. A já na ultragrafické orgie nikdy moc nedal.

Sherlock měl alspoň lepší charaktery, temnější prostředí, spiknutí...
9.2.2010 13:19 - Gurney
Colombo píše:
3D tam taky moc nebylo

Nj ale to musíš do nějakého kina kde maj v programu napsaný "Avatar 3D" a musíš si nechat od paní na chodbě vnutit takové ty trapné červeno-modré brýle...

(Jsem hnusnej ale fakt jsem si nemohl pomoct)
9.2.2010 13:26 - Colombo
Ty jsi byl na avatarovi v červeno-modré projekci? Tak to tě oškubali.
Polarizační brýle
9.2.2010 13:30 - Lesni dite
Alek píše:
Btw, dost mi celý ten vztah připomínal House a Wilsona z House MD.


Coz je mozna dane tim ze ten vztah je prevzan z knizek A.C.Doyla :)
9.2.2010 13:35 - Sethi
Colombo píše:
Ty jsi byl na avatarovi v červeno-modré projekci? Tak to tě oškubali.
Polarizační brýle

Tak jestli jsi byl s osobními polarizačními brýlemi na placaté projekci, tak se nedivím, že ti to nepřišlo moc 3D.
9.2.2010 13:38 - Alek
Lesni dite píše:
Coz je mozna dane tim ze ten vztah je prevzan z knizek A.C.Doyla :)

aha, tak to jsem vůbec netušil
9.2.2010 13:52 - Sethi
9.2.2010 14:05 - Blaine
Ušatá: Diky, pobavil jsem se!:)
A premyslim, k jakemu stereotypu bych zaradil sam sebe... Premyslim mezi kombinaci "english studentem", "tech geekem" a... a asi "action flicks fan".
9.2.2010 14:17 - Sethi
Já dostala tvrdý trénink v The-Film-Student stylu. Ale obecně jsem fanda nekritický a zaměřuju se převážně na hudbu.
14.2.2010 19:51 - Felouen
Tak, právě jsem byla na Imaginarium Dr. Parnasse, a musím říci, že ten film mě ABSOLUTNĚ zklamal! Ten trailer totiž stejně jako Sherlockův podle noira vybral ty nejzajímavější kousky a hlášky a poskládal je tak, že obvyklá domněnka po jeho shlédnutí je ta, že celý film je nádherná fantasitka s cestováním po různých fantasy krajinách a podobně s roztodivnými bytostmi a hlavně gripping tale o záchraně té dcery...No, pravda je opak, film - jak naznačuje poster, který jsem viděla poprvé až po filmu - se odehrává ve 20.století (trailer tomu vůbec nenasvědčuje) a výlety do "fantasy" krajin jsou jen občas. >.> Což není spoil, ale krutá pravda a varování před mylným trailerem! Kdyby ten trailer ve mně nevzbudil takové nadějě a očekávání, tak by mohl být ten film ucházející, ale takhle to byl naprostý podvod a hrozné zklamání, bylo to o něčem jiném a ještě to nemělo ani pořádné vysvětlení (čímž jsou myšlené dostatečné hints, nemusí to být přesně vysvětlené, ale alespoň namátkou k domyšlení, ale takhle je tam pár nelogičností...AH!)

(SPOIL*A ještě teď se snažím zbavit toho hnusného pocitu píšťalky v krku...*SPOIL)
14.2.2010 20:31 - Jerson
Na tehle film jsem trailer neviděl, a nutno číct, že jsem čekal ledacos, zejména že to nebude obvyklé, ale takovou nepochopitelnou úchylárnu fakt ne. Byl jsem také zklamán.
14.2.2010 21:10 - noir
Felouen: Mě se ten film docela líbil, jen trailer vypadal jako z něčeho úplně jiného.

Jinak jsem viděl nově fantasy Percy Jackson: Zloděj blesku. Je to IMHO zcela nejprůměrnější žánrové dílko, které kdy vzniklo. Nebýt Umy Thurman, tak skončí hůř, ale takhle je to pro mě naprostá esence průměrnosti. A Columbus z toho udělal proti předloze ještě větší kopii Harryho Pottera...
14.2.2010 21:14 - sirien
noir píše:
Felouen: Mě se ten film docela líbil

Dle Alnagovy teorie noirova filmového vkusu bych na to tedy asi radši chodit neměl... :)
14.2.2010 21:25 - Sosáček
Ten "zlodej blesku" co dostal jeste mensi hodnoceni nez "jmenem krale"? To bude obzvlast spatne.

Jersonovi se ale libil avatar, takze neco co se mu nelibi by mohl byt dobry film.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091541051864624 secREMOTE_IP: 34.230.84.106