Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

29.12.2014 13:44 - Merlin
Almi píše:
Prostě - ideální na svářák, sníh za okny a chřestění kostek :)

Kde tam u vás vezmete sníh, to netuším :)
8.1.2015 12:15 - Almi
Malá inspirace o Vánocích, resp. Svátku zlata v prostředí 13th Age :)

Včera jsem hrál první část jako bonusovku a (snad) se líbila. Příště pokračování, tentokrát už o příchodu "Tří králů" :)
8.1.2015 12:19 - Nachtrose
Almi: mam to cist, pokud se to bude hrat na srazu?
8.1.2015 15:22 - Almi
Nachtrose: Ten nalinkovaný úvod klidně. Schválně jsem oddělil jen první 2 stránky, které nevadí, naopak.
17.1.2015 08:59 - noir
Pelgrane spouští magazín - 13th Age Monthly! A bude do něj přispívat i nejlepší RPG autor současné doby Gareth Ryder-Hanrahan: http://robheinsoo.blogspot.cz/2015/01/soon-you-will-fly-on-dragon-back.html
17.1.2015 12:50 - Almi
Noir: Pecka! Kde se to dá objednat/předplatit? :)

ALL: tak mi Sparkle z Mephitu přivezla mj. paperback Book of Loot a Shadows of Eldolan.

Oboje moc hezké, od včera se prokousávám druhým zmíněným. Docela pěkná detektivka pro postavy na 1. levelu. Je na ní vidět, že je určená pro nováčky - jak DMa, tak i hráče, což je super. Je v ní hromada NPC i potvor nízkých levelů hlavně čarodějů, že :)) a několik zajímavých předmětů. Obecně - naprostá spokojenost!
17.1.2015 17:25 - Nachtrose
Almi: Deep magic a Stone thief zatim nic?
17.1.2015 18:00 - Almi
Nacht: Co vím, tak Deep Magic vyšla jen a pouze v pdf. Stone Thief je v současné době přístupný v pdf podobě pro předplatitele.
17.1.2015 18:39 - noir
Almi: TAky už vyšlo tohle: http://www.rpgnow.com/product/142697/Amethyst-Apotheosis-13th-Age-Edition?manufacturers_id=2363

a
http://rpg.drivethrustuff.com/product/138741/Deadly-Delves-Reign-of-Ruin-13th-Age
17.1.2015 19:09 - Nachtrose
Almi: minimalne Koboldi ho na vlastnim e-shopu nabizeji i jako softcover.
31.1.2015 09:41 - noir
Další hezký novinky:
http://rpg.drivethrustuff.com/product/143292/Amethyst--Hearts-of-Chaos--13th-Age?affiliate_id=41076
Postapokalyptická Země plná magie i teku - první dobrodružství!

http://www.pelgranepress.com/?cat=248
Soundtrack k eskalační kostce a ikonám! Fajn nápad

https://www.kickstarter.com/projects/gregstolze/the-forgotten-monk-a-novel-of-the-13th-age
Kickstartuje se první 13age román.
31.1.2015 20:52 - Vojtěch
Jestli bude 13th age román stejná jízda jako pravidla, tak se mám na co těšit...

Jinak nevím, jestli sem už někdo linkoval toto - 13th age modern tak trochu
1.2.2015 09:56 - Almi
Vojtěch: No, tak generické prostředí 13th Age je docela nosné na romány atd, takže se nedivím, že s tím někdo přišel...

ad. 13th Age modern - mám to v oblíbených, ale nemám v úmyslu to kupovat, přece jen se mi to zdá trochu neprověřený, divný, zvláštní...

Moc se mi líbí Volunds Glory (dobrodružství pro 13th Age). Je to hodně dobře zmáknutá ukázkovka, která se dá hrát fakt několikrát a nebude stejná.

Co mne však uchvátilo, je precizně zpracovaná detektivka Shadows of Eldolan. Napadité prostředí i to, že jsou postavy na 1. levelu (a tudíž musí o to víc přemýšlet), je jednoznačné plus!
10.2.2015 11:58 - Nachtrose
Tak jsem už nezvládnul čekaní na nějaký "neoficiální" zdroj Deep Magic a včera si ho pořídil na DTRPG. Po jeho zběžném prolistování jsem ale překvapen ( zklamán? ), jak i s 555 novýmy kouzly je problematické, vyskládat čistého pyromancera o.O
10.2.2015 12:07 - Shako
Nachtrose píše:
i s 555 novýmy kouzly je problematické, vyskládat čistého pyromancera o.O


Nestačílo by to přefluffovat? Tedy vybrat vhodné kouzla a prohlásit je za ohnivá kouzla?
10.2.2015 12:28 - Nachtrose
Asi mi nic jine nezbude.
10.2.2015 12:57 - Almi
Nachtrose: Možná proto, že čistý pyromancer se prakticky v RPG nevyskytuje. Obecně je příliš úzce specializovaný a tím pádem nudný a dlouhodobě nehratelný. Když si Deep Magic víc projdeš, zjistíš, že je skutečně o něčem trochu jiném a v něm nabídnuté koncepty a nápady jsou mnohem zajímavější, než pouhý pyromancer.

Když to shrnu - udělej to jak Noir říká - je neskutečně snadné to refluffovat. Kouzel už teď na to máš dost a dost :)

Jinak, kdybys vydržel čekat do srazu, přivezl bych Ti výtisk, ale těší mne, že se přidal na palubu DTRPG :)
10.2.2015 13:18 - Nachtrose
Praveze kamos chce ( zatim ) hrat ciste pyromancera. A i v knize u skol je zminena pyromancie s tim, ze kdyz si ji chcete udelat jak skolu, vyberte 10 ohnivych kouzel a voila! Ale nejak jsem jich tam tolik ( podle mne vhodnych ) nenasel.

A hrajeme uz za dva tydny a chci mu tam par kouzel podstrcit, i kdyz nevim, zda bude vhodne misto. A s DTRPG to se mnou neni tak spatne, v archivu tam uz co-to mam. I kdyz uznavam, ze na nektere nadsence to z daleka stacit nebude ;-).

/edit: ale hodne me pobavilo kouzlo "Plamenne znovuzrozeni", nebo jak se to jmenuje :-)
10.2.2015 14:33 - Almi
Nachtrose: Je to tam zmíněné jako příklad s tím, jak si takovou vlastní školu vytvořit. Já jsem naopak rád, že tam není 10 ohnivých kouzel. V takovém případě by to znamenalo, žře tam bude asi i 10 ledových, 10 psychických atp. což by bylo jen po počtu. Nikoli o zajímavých nápadech. A právě za nápady dostala Deep magic ocenění.

Na druhou stranu, prakticky každé druhé kouzlo s keywordem si můžeš změnit a rázem dostaneš desítky/stovky ohnivých kouzel.

ad. pyromancer: ohnivá magie je hodně o destrukci, často dává (a dávala i ve 4e) i ongoing dmg. Ale nic jiného často moc neumí. Takže snad dotyčný hráč ví, co dělá. Někdy to může být naopak výzva - znám hráče, kteří dokáží vytěžit z kouzla maximum. A nejedná se jen o Noira po lahvi vína, či vyjednávající Sethi :) Třeba Beltar tím byl proslulej :)

Holt to nebudeš mít tak jednoduchý...

btw: O jaké kouzlo se jedná? Nemohu ho najít? Jaká strana? ;)
10.2.2015 14:49 - Nachtrose
Almi: když si družina hledala nějaké výstižne konceptarty ( pred tvorbou postav ), tak on uvedl tohle:

a pak byl dost zklamanej, ze wizard ma v 13A jen 2 ohnivá kouzla a sorcerer taky tak.

Nejbližší k pyro mi prišla asi Elementalistická škola, ale čistě přefluffovat to nepujde, jelikož se třeba každý feat týká jiného elementu.

A to kouzlo je Reborn in flames, kouzlo páté úrovně, strana 114 vlevo dole.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084408044815063 secREMOTE_IP: 18.217.8.82