Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
26.2.2016 09:03 - ShadoWWW
To je dobrý! Opraveno.
27.2.2016 21:40 - wlkeR
Hm, začal jsem se pokoušet sepsat jedno ze svých dobrodružství s tím, že ho nahodím na tu DM Guild a třeba z toho něco bude... Ale teď si říkám, jestli ho nemám radši napsat česky a nahodit sem. Byl by zájem?
27.2.2016 21:49 - ShadoWWW
wlkeR: Za mě jo! :) Můžeš ho taky napsat česky a pak přepsat do angličtiny pro DMs Guild.
27.2.2016 22:21 - PetrH
Jednoznačně zájem je
27.2.2016 23:02 - Atterdag
Určitě:)
27.2.2016 23:56 - Malabar
Taky bych bral :)
28.2.2016 18:18 - Dungo
wlkeR: Tys ho tu ještě nedal? :D :D :D
29.2.2016 10:30 - Xyel
O dobrodružství se zájemci vždy najdou :)
29.2.2016 12:24 - Malabar
ShadoWWW píše:
Ještě již dříve slibované, přeložené karty.

Ty karty jsou parádní rád bych si je nechal vytisknout do mé následující kapaně co bude starovat cca za dva týdny. Neprosáknuli někde náhodou zadní strany těch karet co by se dali použít na tisk?

BTW: Do tisknutelné podoby (např. děvět karet na stránku) to asi neplánuješ formátovat že? :)
29.2.2016 12:45 - ShadoWWW
Neprosáklo to v použitelné kvalitě. Pouze takto:


Nicméně plánuji to dodat ještě jako PDF v tisknutelné podobě víc karet na stránku. A pokud to vyjde, tak bude i překlad toho úvodního minidobrodružství a zázemí. (Za 14 dní.)

Mike Schley dnes vydal mapu k úvodnímu dobrodružství ve vysoké kvalitě zdarma. Viz zde (Úvodní dobrodružství > mapy), a to ve variantě pro hráče (PDF) i pro Pána jeskyně (jpg).
29.2.2016 20:53 - wlkeR
Zatím mám jen koncept, až bude aspoň nějaká část použitelná, pošlu odkaz. Je docela těžké najít design space který ještě nevyužila ani jedna z megakampaní.
29.2.2016 21:04 - ShadoWWW
wlkeR: Obři? Orci? Pravěká zvířata? Kostěj a jeho nemrtví? Mutanti a jiné hrůzy ze Vzdálené říše? Mudrc, který zmizel a zbyla jen díra ve stropě?
1.3.2016 05:02 - ShadoWWW
:-)

1.3.2016 09:32 - ShadoWWW
Tak na jedné fotce jsem už viděl mapu hradu k Strahdovu prokletí. Vypadá skvěle. Mapa je rozkládací, o velikosti 8 stran letter formátu na jedné straně a na druhé je mapa vesnice Borovia. Mapa bude vložena v knize s dobrodružstvím.

Mapu zde neodkazuji, protože prozrazuje dost z toho, co má být pro hráče skryto. :)
2.3.2016 09:22 - ShadoWWW
(pozor, spoiler!) Obsah knihy Curse of Strahd.
8.3.2016 14:52 - wlkeR
Google docs draft mého prvního pokusu o publikovatelné dobrodružství. Bude pokračovat velmi pomalu, protože práce. Ale třeba v tom někdo najde nějakou zajímavou inspiraci :)
8.3.2016 15:12 - ShadoWWW
Odkaz přidán do záhlaví.
9.3.2016 09:09 - Tarfill
Tak mě napadá:
Mám u sebe v počítači taky nějaké to dobrodružství, které bych mohl eventuelně veřejně ventilovat. V jakém formátu sem můžu všechno naposílat, abych měl jistotu, že to všichni otevřou a že to server zpracuje? Je někde nějakej seznam formátů, co server pobere a co ne?
9.3.2016 09:53 - wlkeR
Což takhle tomu prostě založit vlastní článek? ^^;
9.3.2016 10:31 - sirien
Tarfill píše:
V jakém formátu sem můžu všechno naposílat, abych měl jistotu, že to všichni otevřou a že to server zpracuje?

.rar nebo .zip bejvaj poměrně jistoty :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11340713500977 secREMOTE_IP: 3.138.33.87