Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
27.4.2008 14:10 - Alnag
Tak design vypadá vcelku dobře... ten Ranger je moc pěkný, ale to bílé místo, to teda mohli trochu prodloužit ty fluffové texty...
Taky je vidět, jak krutě krátké jsou Paragon Path... tři powers a dost. :-)
30.4.2008 10:03 - Alnag
Jen upozorním, že dnes vyšla pravidla pro Multiclass (na můj vkus celkem restriktivní, ale budiž), a v pondělí vyšli Andělé. Obojí na wizardech ve Features.
30.4.2008 15:51 - bigbythewise
Restriktivni pravidla pro multiclass. Ze by snaha o blbuvzdornost? :)
30.4.2008 16:47 - Gurney
Dost těžkopádné a omezení na dvě povolání není zrovna nejšťastnější - určitě by se našlo dost charakterů které projdou víc než dvěma různými povoláními, nebo rp řečeno životními cestami.
30.4.2008 17:21 - Alnag
Gurney: Tak teoreticky se to dá taky houserulovat. :)
30.4.2008 18:17 - Bajo
2 Alnag: Houserulovat by se melo snad vzdycky jen teoreticky, ne? ;-)
30.4.2008 18:34 - Alnag
Bajo píše:
Houserulovat by se melo snad vzdycky jen teoreticky, ne? ;-)
Naopak. Podle mně jednou z důležitých facet D&D je a bylo (teoretiky nepochopené či nedoceněné house-rule) úpravy. Je to možná trochu paradoxní, protože je to na jednu stranu vyloženě profi-RPG (designérské týmy, výzkumy hráčského chování, marketing) a na druhou stranu má v sobě takovou tu "DIY" filosofii. Každá verze pravidel vždycky vyloženě vybízela k tomu si vytvářet vlastní doplňky nebo přijímat různé úpravy pravidel...
Ty třeba řekneš, že když se nějaký systém musí house-rulovat, aby fungoval, tak že je to špatné, ale já si myslím, že pokud je systém modulární, aby tohle umožňoval, je to desigérský záměr. :-p
30.4.2008 18:57 - Bajo
2 Alnag: Myslel jsem to jinak. Just vtip, proto tam byl tan smajlik. Byla to narazka na teorii obecne a ze pitvani se v pravidlech je takove teoretizovani, takze to jina nez teoreticky delat nejde. O nejake hodnoceni systemu mi vubec neslo :(.
30.4.2008 19:02 - Alnag
Bajo: S váma teoretikama jeden nikdy neví... ;-)
30.4.2008 22:05 - Gurney
Alnag: Ne že by se nedalo ale zase čím míň musí člověk houserulovat tím líp. Je dobře když to systém umožňuje dělat poměrně jednoduše, na druhou stranu koupit si hru za čtrnáct stovek s tím že překopu půlku systému a pak stejně někdo vydá něco lepšího, ale zase to není úplně ono, no a tak to zase začneš trochu upravovat... :)
30.4.2008 22:09 - Alnag
Gurney: Jasný. Ale tady se ten houserule docela nabízí. Když je multi-class dělaný přes featy, stačí IMO udělat feat, který přidá dvě classy místo jedné a výsledek je na světě. Zvlášť když to budeš dělat jen "ad hoc" když si to situace vyžádá. Vzhledem k tomu, že na každou "power" z jiného povolání spálíš ve 4e stejně "feat+svou power" to ani moc nehrozí nějakým narušením rovnováhy.
1.5.2008 22:48 - Alek
Znáte tenhle web? dnd4.com Asi tam není nic novýho, a možná i míň, než vyšťoural zatim Alnag :-), ale přehledně shrnuje informace o 4e.
2.5.2008 10:20 - Alnag
Na Wizardech vyšla potvora a rasové bonusy. Ty rasové bonusy se mi zdají vcelku rozumné (konečně taky něco).
5.5.2008 17:28 - Alnag
Dnes vyšlo na Wizardech preview pro skill challenges. Není to velké překvapení, protože nějaké náznaky toho, jak to funguje už tu byly. Nicméně je to dobrý protiargument na často omýlanou frázi, že D&D je jen o bojích.
10.5.2008 18:18 - enwood
Nekolik oskenovanych obrazku z dobrodruzstvi Keep on the Shadowfell je tady: http://s163.photobucket.com/albums/t315/jt1044/
10.5.2008 19:13 - Alnag
Dost hustý, to jsem úplně minul. Díky Enwoode!!!
11.5.2008 13:19 - Malabar
Vsiml sem si dobre ze ty postavy sou na prvnim levelu a maji neco okolo 30ti zivotu ? docela zmena ...
11.5.2008 13:28 - Alnag
Malabar: Ano. Mají 15 (paladin, fighter), 12 (rogue, ranger, warlock, cleric, warlord) resp. 10 (wizard) + hodnota odolnosti na první úrovni. Má to zabránit tomu, že postava lehne po první ráně. Podobné řešení má i SW Saga Edition. Funguje to dobře...
11.5.2008 13:31 - Malabar
Alnag : Jo zda se to bejt dorej napad ...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090610027313232 secREMOTE_IP: 18.220.130.165