Produkty

Alnag
5.6.2008 19:16
Hunter: The Vigil
White Wolf ohlásil novou hru pro new World of Darkness - Hunter: the Vigil. Podrobnosti zde.
21.5.2010 14:56 - Nachtrose
Jak moc neprotipravni by meli byt? Ted jsem so opatril asi 4GB velkej balik nWoD-u.
21.5.2010 15:00 - basilisk
to mi je celkem jedno, vetsinou pokud me neco zaujme tak si pak stejne sezenu opravdovou knihu...
21.5.2010 15:16 - MichalK
Basilisk: Já to kupuju na http://rpg.drivethrustuff.com/index.php?manufacturers_id=1&filters=0_0_0_0_0. Jeden z těch bláznů, co mají všechno legální :D

Sirien: jak vidíš, taky jsem nakonec dělal vlastní. A ty nové týmové taktiky jsem měl na mysli, jen jsem to tak přesně nepojmenoval. Hlavně se do toho musím doma podívat, protože to z hlavy přesně nedám.

All: Geisti nic? Nikdo je nečetl/ nehrál?
21.5.2010 15:25 - basilisk
u Geistu jsem si stahnul demo, otevrel ho, procetl par radku a pak se k nemu nevratil... mozna je to dobra hra a mozna ne. me zatim nejak nezaujala.
21.5.2010 15:30 - basilisk
Michalk píše:
Já to kupuju na http://rpg.drivethrustuff.com/index.php?manufacturers_id=1&filters=0_0_0_0_0. Jeden z těch bláznů, co mají všechno legální :D

tam jsem nasel jenom popisky compact/conspiracy tj. nic pro me. me by zajimali ty hunterske veci o upirech,lupinech... v cem se lisi od rulebooku, jestli tam jsou nejak rozume zjednodusene pravidla atd.
21.5.2010 17:26 - MichalK
Musíš vybrat Huntery, sjet na té stránce až dolů a taky další strana toho seznamu. Ty příručky vyšly dost dávno a od té doby vyšla spousta takových levných "blbinek". Výtah tam ale nenajdeš.
http://rpg.drivethrustuff.com/product_info.php?cPath=4561&products_id=57443
http://rpg.drivethrustuff.com/product_info.php?cPath=4561&products_id=59879
http://rpg.drivethrustuff.com/product_info.php?cPath=4561&products_id=60094
http://rpg.drivethrustuff.com/product_info.php?cPath=4561&products_id=60526

Asi takhle, v příručce o magii (Witchfingers) jsou pravidla pro mágy, které ale nemají moc společného s M:tA. Spirit Slayers mají docela dost podobného s W:tF, ale je to asi na 50 stránkách (z 250). Zbytek jsou např. staré i nové organizace, nové taktiky a Endowementy, vlkodlaci v "historii", vlkodlaci ve Philladelfii. Nenajdeš tady organizaci vlkodlaků, kmeny, spiriti jsou asi na 10 stránkách. Takže ano, každá příručka je obsáhlejší než část věnovaná témuž v corebooku Hunters. Víc se ale dozvíš o lovcích, než o kořisti.

To Nachtrose: Můj balík WoD má 6,31 GB a v polici dalších 30 svazků fyzicky. Ale já sem magor. :) RPG all 10 GB (459 souborů - čti 459 příruček):D I když čistě jich bude tak 300, zbytek mapy nebo naskenovaný příručky třeba k figurkovkám (Warhammer).
21.5.2010 18:47 - basilisk
a ty schopnosti jsou popsane ve forme Dread powers?
takhle - WoD vlkodlaky moc nemusim (ta jejich spiritualne-indianska rovina me vylozene s..e :-)). magove by me i zajimali. upiry resim podle Requiem a ostatni veci podle Hunteru (vselijake mutanty, demony apod.). nove Dread powers by se ale hodily. zatim moc nepouzivame endownments - bo hrajeme tier 1, taktika je zatim v plenkach...
21.5.2010 20:11 - MichalK
Na to zapomeň. Vampíři tak ješte udělaní jsou, ale Vlkodlaci mají Dominance, Mágové Mystéria. To si představ takhle: Mystéria Lore, něco jako Tier Nula Mysteries (* - ***** schopnost, na každém puntíku jedna, vlastně jednotlivé kouzlo - *Gaze of the Wise, **Mystic Shield ... *****Unravel), pak jsou Tier One Mysteries: Disease, Foretelling, Fortune, Hearth, Passion. Každá *-*****. Pak jsou Tier-Two Mysteries a nakonec Tier-Three Mysteries. "Mág" je popsaný meritem Gnosis *-*****, čím má víc puntíků, tím má přístup k vyšším Mystériím. Vlkodlaci obdobně. Slasher jsou zase děláni unikátními merity.

Popravdě, mě magie ve Witchfinder přišla lepší než v M:tA. Ti mi ale nesedli obecně. Shadow world a spiriti u werwolfů taky nebylo to pravé ořechové. U Changelingů mi zase přišla lepší myšlenka dožívajících bůžků minulosti v oWoD, než uprchlíci z otroctví True Fae v nWoD. Prostě všude něco, holt mě se White Wolfové nezavděčí :D

Na démony vyšla obecná WoD příručka Inferno nebo Summoners pro Mágy. Tam už ale byli jinačí bytosti než jenom démoni.
21.5.2010 21:04 - sirien
basilisk píše:
v tom mas pravdu - znam V:tR, zhruba M:tAw, promethean a W:tF

lol. no tak to sorry, ale to pak fakt stačí mít jen HtV a vklidu si vystačíš.
Ale představ si nováčka co slyšel o WoD, možná hrál jednu dvě ukázkovky, řikal mu o tom známej co hraje na druhym konci státu Vampýry a chce jít hrát huntery - koupí si core, koupí si HtV a pak začne bejt dost v hajzlu. Ty sourcebooky mu nabídnou tyhle krýpy v podobě kdy je snadno zahrne do hunterů aby to bylo herně hezký a rozmanitý a nebylo to mos složitý, a jako bonus tam najde nový team tactics, pár námětů na další konspirace, pokud s nima hraje, nějaký další zajímavosti...

Sourcebooky k hunterům se dají sehnat například:
> V Černém rytíři v Praze (nevím zda všechny, ale ty základní by tam být snad měly. Kdyžtak mrkni na web nebo tam zavolej)
> Dovážkou z US (VB, čehokoliv. Občas se tu dělaj hromadný objednávky, už dlouho žádná nebyla, tak se pomalu asi blíží chvíle kdy zas bude pár lidí něco chtít)
> .pdf na torentech, RS&jiných případně možná nákupem od WW, ale nejsem si teď jistej jestli WW pořád prodává .pdf, ale myslim že jo.


Nachtrose píše:
Ted jsem so opatril asi 4GB velkej balik nWoD-u.

4GB? lol. To je nejspíš nějaká defaultní super-sbírka co de jako celek z ruky do ruky, ne? :D


Jinak Geisty sem bohužel zatím ani neviděl

Michalk píše:
v příručce o magii (Witchfingers) jsou pravidla pro mágy, které ale nemají moc společného s M:tA.

protože koncept mageů je relativně složitej na pojmutí, v novejch to zmírnili, ale stejně to neni zrovna dummy hra, takže je zbytečný s tim zatěžovat, když primárně hraješ huntery a mágové tam dou vykreslit nějak snáz se, z pohledu těch hunterů, prakticky stejnym dojmem. Vampýři a Werewolfi dou popsat na tomhle levelu potřebnosti o dost autentičtějc.

Michalk píše:
mě magie ve Witchfinder přišla lepší než v M:tA.

...protože jí v MtAwk dobře podělali. Chtěli to mít víc dummy-friendly a udělali z toho naprosto retardovanou magickou fireshow.
Pak si uvědomili že tim dopálili hromadu původních MtAsc hráčů kteří měli rádi magii kde se musíš vyhybat paradoxům (a ne že uděláš tři paradoxní kouzla za scénu bez faktickejch následků) a kde mágové nefungovali na baterky (a ne že na každou hovadinu potřebuješ pálit manu) a pár dalších věcí (zatimco kritika na VtR a WtF umlkla po vydání docela rychle a hráči je ocenili, když pochopili tu koncepci, kritika na MtAwk dost přetrvávala) takže MtAwk dostalo smysluplnou podobu až později skrze různé rozšiřující a oproti SB pro VtR a WtF i dost pozměňující sourcebooky.

Osobně to řešim tak že si mixuju věci z původní a nové edice a jsem zcela spokojen. Většinou, u hunterů třeba hraju prakticky čistě novou edici, protože původní Reckoning mi přišel naprosto stupidní.
21.5.2010 21:06 - basilisk
zni to zajimave... jenom ja jsem ten typ ST co nerad listuje (hleda) v ruznych knihach, takze mi vetsinou staci zaklad a zbytek nejak zkutime s hraci (tak jsem nauceny od Shadowrunu2 kdy u nas nic nez zakladni pravidla nevyslo). nicmene bych to nejak zkouknul - jestli jsou tam nejak lidsky udelani lupini...
co veci typu blood potency nebo vitae? porad se schopnosti plati defaultne jen willpower?
21.5.2010 21:12 - basilisk
sirien píše:
lol. no tak to sorry, ale to pak fakt stačí mít jen HtV a vklidu si vystačíš.Ale představ si nováčka co slyšel o WoD, možná hrál jednu dvě ukázkovky, řikal mu o tom známej co hraje na druhym konci státu Vampýry a chce jít hrát huntery - koupí si core, koupí si HtV a pak začne bejt dost v hajzlu.

tohle jsem resil nejdrive taky - hlavne na tom ukazkovem el presidente vampirovi z corebooku hunter :-)
21.5.2010 21:27 - Gurney
sirien píše:
V Černém rytíři v Praze (nevím zda všechny, ale ty základní by tam být snad měly.

Jestli se dá věřit jejich stránkám (a po zkušenostech se příkláním k tomu že jo) tak zrovna k hunterům mají takovou zajímavou strategii kdy mají na skladě doplňující příručky ale zrovna ten nejzákladnější HtV rulebook ne. Předpokládám že je to proto že to objednávaj hromadně a ty nejvíc "core" věci se vykoupí první.

sirien píše:
případně možná nákupem od WW, ale nejsem si teď jistej jestli WW pořád prodává .pdf, ale myslim že jo.

Minimálně skrz DriveThruRPG určitě.
22.5.2010 09:55 - MichalK
basilisk píše:
co veci typu blood potency nebo vitae? porad se schopnosti plati defaultne jen willpower?


Vlkodlavi mají Essence, kterou platí za vyšší dominance, taky za regeneraci, bezhodovou přeměnu, atd. Získávají jí když poprvé v měsíci uvidí úplněk (jako jednou za lunární cyklus), nebo když zkonzumuje lidské, vlčí nebo spirití maso (u těch spirtů v uvozovkách).

Mágové mají Source, platí za seslání kouzel a získávají jí unikátně ke každé skupině Mysterií. Například 1 bod Source Mysteria Diseace získává kouzelník za každý den, kdy je postižen nějakou nemocí.
22.5.2010 10:41 - Nachtrose
Tak jsem nahazel vsechny sve materialy k Lovcum na jedno misto. Kdo by mel zajem o neco dalsiho, muzu to pridat. Co se hesla tyce, vzpomente, na jake jste strance. A jeste detail k Witch Finderum: podarila se mi sehnat kompletni verze se stranou 104.
22.5.2010 12:53 - basilisk
nejaka napoveda by nebyla?
22.5.2010 13:14 - sirien
basilisk píše:
nejaka napoveda by nebyla?


Nachtrose píše:
vzpomente, na jake jste strance
22.5.2010 13:29 - Nachtrose
sirien píše:
basilisk píše:
nejaka napoveda by nebyla?

Nachtrose píše:
vzpomente, na jake jste strance


Jen doplnim, ze bez "celosvetove pavuciny".
22.5.2010 14:00 - MichalK
sirien píše:
protože koncept mageů je relativně složitej na pojmutí, v novejch to zmírnili, ale stejně to neni zrovna dummy hra, takže je zbytečný s tim zatěžovat, když primárně hraješ huntery a mágové tam dou vykreslit nějak snáz se, z pohledu těch hunterů, prakticky stejnym dojmem. Vampýři a Werewolfi dou popsat na tomhle levelu potřebnosti o dost autentičtějc.


Já tady nepolemizuju, proč to tak je. Jen se snažím přiblížit rozdíly těch hunter příruček a samostatných herních řad. Tvoje vysvětlení je zajímavé, ale na tom rozdílu to nic neudělá. MtAsc neznám, ale M:tA mě ze všech herních řad WW oslovili nejméně. Nejen systémem magie, ale celkem. To ale možná vypovídá víc o mě než o nich. :)
22.5.2010 15:18 - basilisk
Nachtrose píše:
Tak jsem nahazel vsechny sve materialy k Lovcum na jedno misto.

diky moc. zatim jsem to jen zhruba proletel a nevim kolik z toho doopravdy pouziju. nicmene zjednoduseni lupinove a magove vypadaji slibne.
22.5.2010 19:38 - Nachtrose
Pridany primarni a sekundarni hlavni knihy sveta temnoty. Ten samy link.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08994197845459 secREMOTE_IP: 3.137.192.3