Produkty

Alnag
5.6.2008 19:16
Hunter: The Vigil
White Wolf ohlásil novou hru pro new World of Darkness - Hunter: the Vigil. Podrobnosti zde.
23.5.2010 02:41 - sirien
Michalk píše:
To ale možná vypovídá víc o mě než o nich.

Nebyl bych si tak jistej. MtAwk jsou popsaný tak debilně, že by mě taky neoslovily - a to mage přímo miluju - atmosférou, systémem, možnostma hry, tématama která nabízejí... jenže Awk je popsanej jako divná magická fireshow zasazená do naprosto nestylovýho (a totálně ne-WoD) backgroundu Atlantidy s různejch důvodů pitomejma strukturama (tradice, řády, orákula a obecně tyhle blé věci) a knížka je graficky stylizovaná tak že tenhle dojem ještě dokonale podtrhuje (skutečně se těžko zapomíná na to, jak na mě poprvé zapůsobil ten obrázek mága stojícího před domem kterym se proháněj tucty spirit jako v nějakym pitomym fantásku*)

* nic proti fantasy, ale ve WoD stylizaci tohle prostě nemá co dělat

Nacht: chjo. Nech to tam pls chvíli viset, free users jsou ošklivě omezováni :(
23.5.2010 02:46 - Nachtrose
sirien píše:
Nacht: chjo. Nech to tam pls chvíli viset, free users jsou ošklivě omezováni :(


Mea culpa. Ja to tam sice nahral, ale zapomel to pridat do link-listu. Opraveno.
23.5.2010 09:42 - basilisk
mam dotaz: kdyz nejaka dread powers (nebo podobne) stoji potvoru vice nez 1 willpower, plati pro ni taky omezeni 1wp/kolo nebo muze klidne utratit 3 wp? sirien píše:
knížka je graficky stylizovaná tak že tenhle dojem ještě dokonale podtrhuje (skutečně se těžko zapomíná na to, jak na mě poprvé zapůsobil ten obrázek mága stojícího před domem kterym se proháněj tucty spirit jako v nějakym pitomym fantásku*)

me neoslovili ani ty obrazky atletickych-fantasy carodeju (walker in mist...). a me osobne se ani moc nelibi styl tech obrazku - jen cerne okraje - proti takovym perlam co byly v Requiem nebo Werewolfu tak vypada Mage corebook jako chudy pribuzny :-)
24.5.2010 13:35 - basilisk
tak jsem proletel ty hunterske sourcebooky (hlavne casti o schopnostech supernaturalu) - prijde mi ze magove (carodejnice) se porad muzou Paradoxu vysmivat (i kdyz uz to neni pohadka jak slo kontinuum na vandr :-) ) do xichtu a vlkodlaci jsou ti stejni (censored)* co ve forsakenech (nastesti zmizeli blbosti typu Vehlas a Fetise). upiri jsou dost osekani (vitae = willpower, ostatni maji vesele Esenci a Source), ale se mi libi ze jim zustala rozmanitost.
Existuje neco i pro Prometheany a Changelingy?

*chlupati indiani smrdici chcankama
24.5.2010 14:25 - MichalK
basilisk píše:
Existuje neco i pro Prometheany a Changelingy?


Zklamu tě, mágové, upíři, lykantropové a sérioví vrazi. A nezdá se, že bude něco dalšího, WW od konce roku 2009 nevydala jedinou věc k WoD. Krize, zdá se, uděřila. Myslím, že vyšlo něco ke Scion a možná k Exalted, ale to nesleduju.

Teď si uvědomuju, že vyšli ty konspirace a taky nějaká blbůstka asi za $2, ale to nepočítám jako příručku :)
24.5.2010 14:30 - Alnag
Michalk: To není krize. Oni prostře říkali, že je teď víc zajímá MMORPG byzyns. Že papírovému RPG se věnovat chtějí, ale nebude to jejich hlavní priorita.
24.5.2010 14:42 - Colombo
WW dělají MMORPG? Ake?
24.5.2010 14:51 - basilisk
Michalk píše:
Zklamu tě, mágové, upíři, lykantropové a sérioví vrazi.

vim, ze puvodni plan mely byt 4source booky - vamps,lupines a witches + ti co lovi zbytek. vsude uvadi Slashery jako sourcebook pro WoD obecne (i vzadu je znacka WoD a ne Hunter - ikdyz layout knihy je Hunterovsky...) tak nevim jestli se mezi ty 4 pocitaji.
Michalk píše:
Teď si uvědomuju, že vyšli ty konspirace

vysli 2009 nebo 2010?
nevite nekdo co se chysta na tenhle rok za hru (jestli vubec neco)?
24.5.2010 15:11 - sirien
Myslím že Slasheři se nepočítaj.

Jinak strategie 4WoD byla vyhlášená docela jasně:

  • CORE RULEBOOK
    • ...každý rok n-obecných sourcebooků
    • Vampire the Requiem
      • ...každý rok n-sourcebooků
    • Werewolf the Forsaken
      • ...každý rok n-sourcebooků
    • Mage the Awakening
      • ...každý rok n-sourcebooků
    • doplňující hry (PtC, ChtL, HtV...)
      • Přesně čtyři další knihy ke každé z těhle her
Nejsem si teď jistý, mám dojem že sem zaslech že něco překročilo ty 4 deklarované sourcebooky (Changelingové?) kvůli zájmu, ale jinak se toho drží.
24.5.2010 15:24 - basilisk
sirien píše:
Nejsem si teď jistý, mám dojem že sem zaslech že něco překročilo ty 4 deklarované sourcebooky (Changelingové?) kvůli zájmu, ale jinak se toho drží.

Changellingove maji snad 8 sourcebooku (podle Cerneho Rytire) coz tu strategii docela bori :-) - to uz je skoro na povyseni mezi zaklad (ackoliv to nehraju).

jinak jestli vysli k Hunterum ty Compact a Conspiracies jako kniha tak to taky prekrocili.
24.5.2010 15:41 - Alnag
Colombo píše:
WW dělají MMORPG? Ake?


WoD MMORPG pochopitelně. A také EVE Online TRPG je zřejmě v plánu. Pokud to nevíš, tak White Wolf byl koupen (pohlcen) CCP Games (islandskou společností, co dělá EVE Online). A svůj postoj k hráčům WoD TRPG deklaroval Ryan Dancey (ano to je ten, co šéfoval DnD 3e docela jasně... papírová RPGčka už nejsou středem zájmu...) bylo kolem toho dost flamů na netu, určitě se to dá dohledat.
24.5.2010 15:45 - sirien
Možná si to
a) rozmysleli
b) zvýšili objem (na 8?)
c) pamatuju blbě
Ta struktura je určitě správně, ale na tu čtyřku krk nedám

Každopádně povýšení nejspíš nebude, minimálně protože WW se v nové edici velmi intenzivně vyhybá tomu udělat z toho takovej bordel a takovou zoo, jako byla minulá edice - shapeshifteři vyšli všichni naráz jako jedna knížka a bylo řečeno, že vlkodlaci jsou první a archetypální, na VtR, MtA a WtF je kladena silná preference (je to vidět i ve výběru hunterskejch sourcebooků) oproti ostatním atd.

hm, tak na wikině je uvedeno že to má být šest knížek včetně základní, tedy základní a pět sourcebooků.

K prometheanům vyšlo pět knížek a šestá (zaměřená na ST) pouze jako .pdf

Dodatečné knížky k changelingům jsou vydávány, dohromady jich je sedm plus tři .pdf (opět ST), plus dvě který nemaj ISBN ale jen nějakej WWxxx kód. Knížky nad šestou ale nejsou prezentovány jako hlavní publikace (??? nevim pořádně jak si tohle vyložit...)

Hunteři mají pět knížek, pátou je "Horror Recognition Guide", plus sedm .pdf

...je to nějaký divný celý, nemůžu si pomoct
24.5.2010 15:47 - Colombo
Alnag: teď už to vím, díky Wiki...
24.5.2010 18:57 - basilisk
s tim povysenim na zakladni hru jsem si delal vice mene srandu. ja jen, ze changeling je tak popularni - a treba neznam nikoho kdo by ho hral...

jinak jsem zvedav jestli letos uvedou nejakou novou hru
24.5.2010 20:13 - sirien
basilisk píše:
a treba neznam nikoho kdo by ho hral

má pár velmi zajímavejch herních mechanik, ale popravdě také nikoho takového neznám a osobně mě ani moc neláká. Myslím, že u nás ani není moc rozšířený. Ono tu ani není dost hráčů WoD na to aby se pořádně hrálo víc než jen ten hrubej základ - hrajou se (tradičně) vampýři, trochu wareové, i když spíš poskrovnu, mage nehraje prakticky nikdo, nově se čtvrtou edicí se trochu rozlezlo hraní mortálů... ale všechno to jsou klasiky, nějaké odchylky na základě sourcebooků minimální, takže se fakt nedivim že se nehrajou Changelingové, Prometheáni (vživotě sem neslyšel že by je kdo hrál - Sombra hrála starý Changelingy, což známej komentoval: "Sombra vede výborný RPG, ale mizerný WoD") ani hunteři.
24.5.2010 20:50 - Colombo
já bych si Changelingy a Huntery celkem rád zahrál. To, spolu s Mortály mě nejvíc láka. Jinak nějací Vampýři a Vlkodlaci... to mi připadá, že je spíše lákadlo jakožto Coolhasta feature.
25.5.2010 08:33 - MichalK
basilisk píše:
vim, ze puvodni plan mely byt 4source booky - vamps,lupines a witches + ti co lovi zbytek. vsude uvadi Slashery jako sourcebook pro WoD obecne (i vzadu je znacka WoD a ne Hunter - ikdyz layout knihy je Hunterovsky...) tak nevim jestli se mezi ty 4 pocitaji.


Sice se netváří, že by patřili k Hunterům, ale uvnitř jsou konspirace a velká kapitola, jak se z hunterů stávají slashers. Tak si to přeberte :)

basilisk píše:
vysli 2009 nebo 2010?
nevite nekdo co se chysta na tenhle rok za hru (jestli vubec neco)?


Vyšli letos, ale to je snad z příruček jediné. Asi jenom v .pdf, na stránce WW vůbec nejsou. Ale na DriveThruRPG.com se takových věcí objevuje dost. Pro Hunters třeba Block By Bloody Block, Horror Recognition Guide ... Jinak na stránkách WW v oddílu "Chystané věci" je příručka k Mágům, co vyšla v prosinci :( Jinak nic.

sirien píše:
Nejsem si teď jistý, mám dojem že sem zaslech že něco překročilo ty 4 deklarované sourcebooky (Changelingové?) kvůli zájmu, ale jinak se toho drží.


Přesné, k Changelings vyšlo nakonec těch příruček 7 + Goblin markets + 1 ze série Night Horrors (Grim Fears). ST do toho nepočítám. Možná ještě něco, co mi uteklo, ale spíš ne. Původně byl koncept opravdu 4, ale u Ch. to porušili.

basilisk píše:
a treba neznam nikoho kdo by ho hral...


No, co se starých Changelings týče (a nevím, jestli se pořád hraje) grob.jezevcovo.cz. Tak tohle bych chtěl jednou zažít :D
25.5.2010 08:36 - MichalK
Alnag píše:
Michalk: To není krize. Oni prostře říkali, že je teď víc zajímá MMORPG byzyns. Že papírovému RPG se věnovat chtějí, ale nebude to jejich hlavní priorita.


Aj, posle špatných zpráv ... :(
Tak tohle jsem nazachytil. Ještě, že jsem se předzásobil. :)
25.5.2010 09:59 - basilisk
osobne mi prometheani prijdou jako nejvice hororova hra z WoD (hlavne diky disquiet), ale hrat bych to nechtel. prometheani mi prijdou divni i jako antagonisti - lovit jednoho je nuda a vyskyt skupiny je nepravdepodobny.
Colombo píše:
Jinak nějací Vampýři a Vlkodlaci... to mi připadá, že je spíše lákadlo jakožto Coolhasta feature.

taky jsem si rikal, ze hrat vokodlaka musi byt desne khúúl a sranda... no v podani tech WW to neni ani jedno (alespon podle me) - ale hrat nekoho z Cistych kmenu muze byt sranda :-)
25.5.2010 11:03 - basilisk
tak prohlizim Block by bloody block - nejdrive WW tvrdi, ze nechteji aby se nWoD zvrhnul v bezduche Grand Theft Auto a pak to uvedou jako zdroj inspirace (v BbBB) :-)
no alespon to neni Serious Sam...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.049535036087036 secREMOTE_IP: 18.218.209.8