Produkty

Amuldur
30.9.2009 14:45
D&D Miniatures
Hrajete miniatury? Možná by jste mi mohli poradit... Zajímalo by mě zda-li se dají kombinovat figurky ze starší série s novějšími, kmarád mi řekl, že ty starší figurky mají odlišné karty statistik než ty novější...
1.2.2010 15:46 - Nachtrose
Kin: dik.
1.2.2010 16:16 - Blaine
Merlin: no ja vim, jaka je teorie, ale kdyz ten stetec otru poradne, aby byl suchej, tak je zase moc suchej, kdyz ho otru min, tak se zase barvy nanasi moc...
1.2.2010 16:58 - Merlin
Není moc suchej..to je právě ta chyba...zdá se ti moc suchej, ale je na něm dost barvy...musíš jen víckrát přejíždět
1.2.2010 17:25 - Blaine
Merlin: ja vim, ze jsem jeste mlady padawan, ze se jeste musim hodne ucit.:) Rozhodne to chci zkouset dal a stale se zlepsovat.
1.2.2010 17:33 - Jerson
Merline, to co popisuješ s drybrushem chci předvést, protože z toho rostu. Vodové barvy a štětce co mám (modelářské, nic špičkového, ale taky žádný šmejd) buď pouští moc barvy, nebo nedělají žádnou stopu a po opakovaném přejíždění tvoří barva na štětci suché chuchvalečky.
Manuálů jsem četl snad dvacet a jakýkoliv další hodím do koše, protože jsou fakt na houby, chci to vidět na vlastní oči a vyzkoušet si to pod dohledem člověka, který mi řekne, co dělám blbě.

(Však víš, dávám přednost vyzkoušené praxi před zapsanou teorií)
1.2.2010 21:31 - Merlin
Jerson: ok ukážu ti to na srazu (pokud pojedeš)...jinak já používám naprostej shit štetec na drybrush...ale pozor, musí mít tvrdý štětiny, žádný jemný. Nejvíc se mi osvědčil jakejsi štětec s umělýma štětinama...
1.2.2010 21:32 - Merlin
napřiklad ta socha anděla nebo zed jsou dělaný drybrushem ( v těch odkazech co jsem posílal)
2.2.2010 12:26 - Ebon Hand
Zrychlená povrchovka:
nástřik barva, lesklý lak, obtisky, lesklý lak, nástřik velmi naředěnou kamuflážní barvou (cca 5:95, jen špinavá voda) přes obtisky, aby nebyly zářivě bílé
chipping (odřeniny - velmi tenký štětec se super špičkou a trchu hustší barva, pro mě jsou ideální Humbrolky a pevnou ruku, ty odřeniny dělám od ruky, důležitá je nepravidelnost, někdy pomůže hranu panelu přelepit maskovací páskou, udělat jednu stranu a po zaschnutí přelepit tu hotovu a udělat odřeniny na druhé straně.
wash - skoro celé letadlo hodně naředěnou šedou olejovou barvou (10:90), pak stíráno uchošťourem po směru letu, po zaschnutí celé přelakováno polomatným lakem. Vytvoří to jemné světlejší a tmavší šmouhy, jako když je barva místy vyšisovaná.
napuštění oleje do spár - olejovou barvu naředím v origo ředítku cca 30:70, štětec se super špičkou, namočíš štětec a jemně ďobneš přímo do spáry, olejovka se sama spárou krásně rozteče a zvýrazní ti to rytí kolem panelů, pokud se netrefíš, tak to setřeš uchoštourem nebo umeješ S6006, proto to před tímhle lakuju a pozor oleje leptají emaily, takže lakem musíš emaily (třeba Humbrol) ochránit před oleji.
jemný drybrush - vlastně trochu výraznější je jen na vzorku podvozku
polomatný lak a nástřik začouzení od výfuků, postupné vrstvy šedá, černá, rezavá v několika kombinacích (cca 7-8) až jsem byl spokojený.

Drybrush dělám podobně jako Merlin, je důležitý ten štětec s tuhým chlupem. Používám úplně obyčejné z papírníctví pro vodovky. Štětiny ustříhnu na půl délky, namočím do barvy a promnu v toaleťáku nebo ubrousku a poté šmrdláš přes vystouplé části. Hrany se pomalu tónují barvou ze štětce. Není to hned, ale třeba po dvaceti třiceti přejetích. Pokud dáš moc barvy tak ty hrany rovnou obarvíš a je vidět ostrých přechod mezi barvama. Pokud to děláš správně, je přechod difuzní. Merlin má drybrush hezký i na velkých plochách, takže to třeba dělá trochu jinak, já jsem vlastně žádnou velkou plochu nedělal. :-)
7.2.2010 11:24 - Sethi
7.2.2010 11:31 - Jerson
Tak jsem si koupil olejovou barvu, abych udělal nějaké to tmavé spárování. Prodavač se divil tomuto způsobu použití, nicméně mi prodal i terpentýn, abych tu barvu mohl naředit. Takže to jdu zkusit a uvidím.
7.2.2010 15:41 - Merlin
Já používám vodou ředitelný, takže v tom ti neporadím :)
7.2.2010 15:43 - Jerson
A vodou ředitelné barvy ti zatečou do spár, když už je v nich další barva? Mě se to nepodařilo ani barvou určenou na wash.
7.2.2010 15:44 - Merlin
Jasněže zateče :) používám prosté Agamy....
7.2.2010 16:07 - Jerson
Fakt mi to musíš ukázat, Agamy mám taky a prostě mi to s nimi nejde.
8.2.2010 12:52 - Ebon Hand
Já na oleje UMTON používám originál rychleschnoucí ředítko bez kobaltovýho sikativu.
zde
8.2.2010 13:05 - Ebon Hand
Tady máš odkazy, jak se dělá povrchovka. Třeba ten druhý díl rovnou začíná krásným drybrushem. Třetí napouštěním oleje do spár.
1
2
3
4
5
8.2.2010 13:17 - Jerson
což mi připomíná, že bych si taky mohl koupit modelářskou stříkací pistoli.
12.3.2010 13:21 - Nerhinn
Máte nějaký oblíbený způsob, jak narovnat DnD figurky, které jsou na podstavci našikmo?
12.3.2010 13:30 - Merlin
Nerhinn: můžeš je zkusit na nějaký čas zatížit..ale to je problém skladování. Mě to dělají strašně moc a nejhorší je to u kopí a jiných dlouhých věcí
12.3.2010 13:32 - Nerhinn
Takže žádné nahřívání?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071568012237549 secREMOTE_IP: 3.14.253.152