Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
27.1.2014 23:22 - sirien
synonyma jsou slova stejného nebo velice blízkého významu, která lze ve valné většíně případů (=všude tam, kde Ti nejde o vyjádření nějaké extra jemné sémantické konotace, ať už objektivní, nebo dojmologické) volně zaměňovat a jejich užití je otázkou nářečné preference, osobního stylu projevu nebo znělosti ve větě.

ekvivalenty jsou slova označující teoreticky zcela odlišné věci, které ale v daném kontextu mají shodnou kvalitu, která je předmětem diskuse (např. jeden dolar rozhodně není synonymem 20 korun, nicméně v kontextu ceny zboží JE (zrovna teď) jejich (+-2%) ekvivalentem... ještě lepší příklad by možná byl 20 korun a X gramů zlata, ale nechce se mi teď hledat cenu 1g zlata...)

Takže pokud se bavíme o označení určitého typu her, které chceme odlišit od jiných typů her, pak si jsou termíny RPG a Hry na Hrdiny ekvivalentní, ale to nutně neznamená, že jsou to synonyma (nicméně ehm ehm, viz dále).

PLUS nepíše to Me-dea, ale Jerryred, nauč se citovat (stačí funkce citace na Kostce, tj. přepsat "Me-dea" na "jerryred", nejsem takovej fašista abys to citoval akademicky jako "jerryred dle Me-dea" nebo tak něco) ;)

PLUS PLUS (PLUS DVA?) to samozřejmě nic nemění na tom, že ta věta o které se bavíme, stejně jako celé vyjádření, do něhož patří, je totální konina, stejně jako valná většina jerryredova výkladu k těm pojmům :D


mimochodem, máte někdo odkaz nebo citaci toho "úvodníku" o kterém jakože mluví, že tam ty pojmy použil?


Me-dea píše:
Když vynechám to, že si autoři znepřátelují zdejší komunitu, a nebo jsou jí k smíchu, tak jako vizitka o vaší profesionalitě pro budoucí zákazníky

jj, a autoři DrD2 k tomu i vytvořili pěkný precedent v tomhle směru - taky před vydáním přistupovali k věci tímhle stylem, aby po vydání i úplně nové lidi kteří za nimi přišli (a dokonce ne tady, ale na svém vlastním oficiálním webu) s problémem odpálkovali s tím, že nic nepochopili a mají blbě napólované mozky, pravděpodobně z hraní těch všech hloupých her (=her co nejsou DrD2) které hráli předtím, než Geniální Dílo dostali do rukou.

kdo se z historie nepoučí, je nucen si ji zopakovat, žeano...
28.1.2014 00:18 - Granjelinyseprihlasi
Koukám, že kdo "zaútočí" na Siriena (byť by to byl protiútok), poštve proti sobě celou komunitu. =)
Copak nevíte, že co se škádlívá, to se rádo mívá...
28.1.2014 00:38 - sirien
ač nemůžu popřít, že by mi určitě lichotilo, mít na své osobě zkoncentrovaný takový vliv a význam, tak spíš myslím, že když někdo vyjebává s celou komunitou (byť by to byla jen neúmyslná hloupost), neměl by se vymlouvat na jednoho siriena =)

bysigranmohlzaškrtnoutautologin
28.1.2014 00:48 - Gran
Vyjebává? To už je hodně silné slovo.
28.1.2014 02:48 - ShadoWWW
Sirien píše:
mimochodem, máte někdo odkaz nebo citaci toho "úvodníku" o kterém jakože mluví, že tam ty pojmy použil?

tudy
28.1.2014 02:49 - sirien
bezpochyby, silné slovo pro silné skutky.

(když si to tak shrneme: nejprve autor JR pošle k čertu celou místní komunitu s tím, že to prý tady nemáme co řešit, když se to přece řeší u něj, aby následně autor G nakráčel, z položených otázek všem uhnul nebo je použil jako záminku pro vlastní trollingovou demonstraci a následně když Ti dají lidé najevo, že se chováš trochu jak kokot a ne jako autor tu všechny obviníš, že jsou to moji poskoci - a to tak ze široka, že do toho zahrneš i jedince, co jsou ke mě rezervovaní nebo mi rovnou opakovaně píší velmi nepěkné věci v PMkách... ano, myslím, že sousloví "vyjebávat s celou komunitou" je poměrně odpovídající deskripce - hlavně nezapomeň, že komunity mívají dynamiku a setrvačnost, jak si teď stelete, tak si dost možná vaše DrD+2 po svém vydání lehne - to jen až budeš potom přemýšlet, proč tu budete mít takovou výchozí pozici, jakou dost možná mít budete)
28.1.2014 02:50 - sirien
ShadoWWW: ah-ha :) Jo, no, to je fakt kokotina, ať si to kdo zkusí okecat jak chce :) díky
28.1.2014 04:03 - Gran
edit: Čtu to tu popředu, pozpátku, a stále mi připadá, jak jsem psal již na začátku, že stále jen překrucuješ.
Tentokrát nebudu pokračovat praktickou ukázkou (viz. 1 příspěvek TrlolzGran přináší, adresovaný Tobě), protože si myslím, že tenhle obrázek už všichni mají. ;)
So... just think about it.

EDIT2 (s odstupem): Pro ostatní, co se tímhle možná ještě prokopávají - lituji toho, že jsem si reakce na arogantního siriena nenechal na soukromé zprávy, a místo toho to řešil otevřeně (protože jsem hráč a pisálek, nikoliv PR manažer, kterým i přes vlohy odmítám být). Rád bych napsal do záznamu, že příspěvky sirienovi se týkají pouze jeho, a to nejen jejich obsah, ale i tón, jakým jsou psány.
Omlouvám se všem, pro které byla přehlednost diskuse tímto narušena.

A jak to celé dopadlo? Tvůrčí tým se pro zdánlivý nezájem rozpadl. Část týmu se pokusila projekt ještě rozpohybovat, ale to snad už také skončilo. Teď? Teď to zas zkouší někdo jiný - přeji mu, aby projekt úspěšně dokončil.
28.1.2014 07:33 - Merlin
Sirien: 1) děkuji za objasnění..vzhledem k pokračující horečce jsem se fakt nechtěl zaobírat rozdíly a nebojím se zeptat :)
2) strč si rady někam :D:) grafonácku :)...nevím proč jsem si myslel, že když budu citovat citaci, cituje se s autorem původní citace :P..asi jsem fakt nemocnej

Gran: Siriena bych nechránil ani proti útoku zombie ninjům, to ale neznamená, že s ním občas nesouhlasím :)
28.1.2014 16:55 - Gran
@Merlin: To já kolikrát taky, o tom žádná.)
28.1.2014 17:08 - sirien
Merlin: ani proti útoku zombie upířích nácků? :'(
28.1.2014 21:52 - ilgir
Když už se tu takhle trollíte, tak dovolte, abych se zasmál vašemu přesvědčení o významu této komunity. Ha ha ha.
Co na sobě bude mít nálepku DrD, to pofrčí a po nějaké d20 neštěkne ani pes.
28.1.2014 22:14 - klaymen
Cool story, bro.
29.1.2014 00:14 - sirien
ilgir: smát se můžeš dle libosti... tak namátkou jsem teď kouknul na návštěvnost mojí a Jersonovi recenze na DrD2 - obě jsou dva a čtvrt roku staré a DrD2 už je "zaběhlé", takže je mimo trend, Vánoce jsou bezpečně za námi a z místních (a sousedovic) kdo si je chtěl přečíst si je už dávno přečetl... já tam mám za poslední měsíc 60 unikátních přístupů, Jerson 17, Jers má teda o něco větší průměr strávený na stránce.

EDIT: jen pro srovnání, má recenze na Příběhy Impéria má za poslední měsíc přístup pouze jeden jediný, takže ta čísla výše nejsou nějaký "default" pro čtení recenzí na tomto webu ale skutečně zájem o tyto konkrétní recenze/EDIT

Kdybych k nám byl hodně zlý a prohlásil, že tahle čísla platila celých 27 měsíců, tak tobysme měli krásných 2079 přístupů, i kdybych řekl, že polovina lidí tam přišla omylem nebo po přečtení pár řádků odešla, to je pořád 1040, i kdybych řekl, že další polovina byly opakované návštěvy, tak to je pořád 520, i kdybych řekl, že ty recenze jen čtvrtina lidí vzala vážně, tak to je pořád 130 potenciálních zákazníků, co se dočetlo, že je DrD2 shit, pokud se tím polovina řídila, tak to je pořád 65 lidí co si to nekoupilo. A teď:
- tahle čísla rozhodně neplatila celou dobu, oba ty články už jsou dávno zapadlé mimo Novinky i Aktuality a čtenost článků po zveřejnění je naopak obvykle dost vysoká a zrovna tohle téma bylo určitě v trendu, předpokládám že ne jen jednou - tzn. skutečné číslo bude násobně větší.
- dále mnoho těch, co to četlo, určitě někde někomu zmínilo, že to četlo a co jsme o tom tvrdili, čímž se ten názor šíří, i když třeba "rozředěný", dál mimo tuto komunitu.
- a dále mnoho těch, kteří to případně nekoupili, reprezentují skupinu 4-7 hráčů, co na ten systém nepřešla, což jsou další lidé, co si nekoupili vlastní knížku, což ten výsledek také trochu roznásobí... a dlouhodobě to jsou případně další skupiny, kterým to hráči z těhle skupin nepředali.

A to dále ignoruju skutečnost, že ty články nebyly ZDALEKA jediný projev zde panujícího názoru - další desítky lidí se od nás a dalších lidí (mohl bych jen z místních jmenovat tak 4-5 najisto a pak další tak 3-4 z lidí co sem k nám nepatří, ale které ovlivnil názor lidí kteří ano) dozvěděli tohle na různých akcích osobně (menší počet lidí, ale osobní kontakt je zase mnohem přesvědčivější než článek na webu) plus někteří z nás své názory vyjadřují na netu i na jiných místech, než tady...
...máme tu taky pravidlo 1/10/100, takže na 1 člověka kterého tu vidíš přispívat máš 10 co to tu jen tak čte a 100 co to navštěvuje, ti si také udělali názor a nejspíš ho prezentovali dál...

I když zůstanu značný a hodně velký pesimista, pořád mi tu vychází výsledek v řádu minimálně pár stovek lidí, realisticky to, pokud budeme uvažovat domino efekt, může jít i přes tisíc nebo i ke dvěma.


Uznávám, že DrD značka je dost silná, aby tohle přestála, nicméně nevím, jak rozumné je na to hřešit s tím, že mám značku, takže na všechno ostatní můžu jebat.
Uznávám i to, že Kostka rozhodně nemá kapacitu na převrácení trendu nebo snad sestřelení značky, ale jako nevím - být autor v tak malém rybníčku jako je ten místní, docela bych si rozmyslel, jestli budu cíleně provokovat nebo se naopak budu snažit vyjít s komunitou, která v ne až tak dlouhém výhledu reprezentuje možný impact stovek prodejů (ne-li víc), i kdyby to byla jen teoretická možnost (o ještě větším dopadu na názor na můj produkt ani nemluvě)


Ale tak vpohodě, jak jsem psal na začátku, směj se jak je libo ;)
29.1.2014 12:14 - Čindi
sirien píše:
že je DrD2 shit, pokud se tím polovina řídila, tak to je pořád 65 lidí co si to nekoupilo.



Náhodou já si to koupil přesně kvůli tomu. :)
29.1.2014 18:57 - Vojtěch
Já to koupil, protože jsem to chtěl vidět, ale nevím, proč bych to chtěl byť jen zkoušet hrát.
29.1.2014 22:18 - ilgir
Sirien: Aha. Takže si to shrňme. Sirien, jeden z nejaktivnějších členů komunity d20, sepsal před dvěma lety negativní recenzi na produkt DrDII. Recenze měla XYZ návštěv, pravděpodobně ovlivnila XY čtenářů, nicméně její skutečný účinek na prodej produktu se bohužel dá jen odhadovat. Z toho plyne, že autoři vznikajícího produktu DrD+ 2 by raději měli uživatelům portálu d20 poklonkovat a na posměšky odpovídat pokorným vysvětlováním. Jako sebevědomí ti nechybělo nikdy, ale tohle je vážně moc :-)
29.1.2014 22:36 - Colombo
Píše:
nicméně její skutečný účinek na prodej produktu se bohužel dá jen odhadovat.

Nic proti, ale slyšel si někdy o statistice? Zajímal si se někdy o to, jak mozek funguje a jak zpracovává data?

Já jen tak, že sem neslyšel o žádném jiném oboru, než o matematice, kde by se účinek jedné věci na druhou neodhadoval.
30.1.2014 04:24 - sirien
ilgir píše:
nicméně její skutečný účinek na prodej produktu se bohužel dá jen odhadovat

...přičemž i ten nejpesimističtější odhad co jsem vymyslel mluví o stovkách lidí.

...přičemž efekt na prodejnost DrD nelze analyzovat jinak, než odhadem - jiné metody jsou použitelné pouze tam, kde je validní srovnání buď (extra drahým a složitým) marketingovým průzkumem nebo tam, kde v časové řadě můžeš identifikovat okamžik, kdy do hry vstoupila významná událost (např. zahájení rozsáhlé propagační kampaně - a ani tam to není jisté a může to být hodně zrádné, viz např. case study rebrendingu Malrboro)

ilgir píše:
Z toho plyne, že autoři vznikajícího produktu DrD+ 2 by raději měli uživatelům portálu d20 poklonkovat a na posměšky odpovídat pokorným vysvětlováním. Jako sebevědomí ti nechybělo nikdy, ale tohle je vážně moc

lol, sebevědomým o své znalosti přetékající laici, zdroj věčné zábavy.

Tohle není o mém sebevědomí, tohle je o elementárních základech marketingové komunikace, kolego. "nultá" pravidla říkají, že:
- se nikdy nepouštíš do hádek o svém produktu, sporům které nelze usměrňovat se vyhybáš nebo je opouštíš
- na negativní (nebo dokonce agresivní) vyjádření na svůj produkt odpovídáš zásadně s klidem a věcně, ideálně je-li možné dokonce smířlivě nebo je zcela ignoruješ, nikdy nic jiného. (podbod: také platí, že omluva, osobní či věcná, nikdy nic nestojí a zásadně se s nimi nikdy nešetří, zdá-li se, že by mohly přijít vhod)
- nikdy nedopustíš, aby byl produkt spojen s Tvou osobou, pokud takové spojení nevede k jasně pozitivnímu efektu (např. celebrita, uznávaný designer atp.)

Ano, znamená to, že marketingovou komunikaci jsi nucen vést bez svého ega a oh bohové, musíš ignorovat věci, co Tě serou a musíš ignorovat možnosti to jít někomu natřít i když Tě sere co říká nebo to že se baví na Tvůj účet nebo na účet Tvého produktu.
A ano, znamená to, že pokud máš produkt který dostane kritiku od siriena, tak i když nemáš rád siriena tak vůči němu musíš vystupovat v kontextu tématu Tvého produktu vstřícně - nebo vůbec. A zajistit, aby se tím řídili i ostatní. Ať už jde o siriena nebo kohokoliv jiného.

Tak to prostě je.

Vašek Pravda překousl své ego a přestal se k Festivalu fantazie vyjadřovat osobně, protože určitá skupina lidí na jeho osobu reagovala negativně - což muselo stát dost námahy, vzhledem k tomu, že FFko JE VP a je to jeho životní dílo a on od něj musel dát v diskusích ruce pryč.
Gediman udělal správně, když zapověděl jakoukoliv interakci s Kostkou poté co zjistil, že jeho produkt tady prostě pozitivně ani neutrálně přijatý nebude.

Zatraceně, kdekdo o mě touží říkat, jak hrozný ego mám, a ujišťuju Tě, že u svých "produktů" (svého času třeba Conventicon) jsem se výše uvedeným řídil jak fanatik svým svatým textem, i když mi někteří kreténi a idioti v pár chvílích svejma kecama skutečně hráli na nervy trash-metal.

Autoři DrD2 a DrD+2 očividně tenhle skill neměli a nemají, jedni nezvládali krotit svá ega (podle mě protože DrD2 dělali jen kvůli svým egům a o produkt samotný jim vůbec nešlo), druzí nezvládnou hlídat své nálady a výkřiky.
V obou případech jejich amatéřina - a jejich smůla.


A to platí i v případě, že by tenhle web neměl přímou čtenost stovek lidí, ale jen blbých desítek nebo jednotek. Ta pravidla nejsou ani shora, ale ani zdola nijak limitována velikostí skupiny, o kterou se zrovna v danou chvíli jedná.


EDIT: tak mě napadá, že v historii ČR jediný autor který tohle aspoň trošičku zvládl byl Erric - jenže ten je tak trochu profík z branže. Skutečně čekám na ten zázrak až se tu někdy objeví autor RPGčka, který ho bude schopný komunikovat alespoň bez chyb, když už ne skutečně dobře.
30.1.2014 07:13 - ilgir
Sirien: Máš sice pravdu, ale nesouvisí to s původním předmětem sporu, kdy jsem reagoval na vyjádření "jsme významná komunita, nenaštvěte si nás".
Takže naposledy: Pokud autoři naštvou uživatele d20, výsledkem bude, že si tito uživatelé produkt nekoupí. Tečka. Recenze a její potenciální dopad na širší okruh čtenářů, kterou se tu oháníš, s tím prakticky nesouvisí, protože recenzuješ produkt a nikoli chování autorů.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088779926300049 secREMOTE_IP: 18.118.9.146