Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
18.9.2018 18:54 - LokiB
Shako: uznávám, že můj výkřik byl přehnaný ... úmyslně. Určitě se dá zvířecí společník dobře vyřešit, aby fungoval. Jestli i ve hrách typu DnD, zejména od třetí edice, které poměrně zásadně hrají na ekonomiku akcí v průběhu boje, to už si tak jistý nejsem.
13th Age jsem jenom pročetl, nehrál.
8.1.2019 11:21 - Sir_Pete
Děje se s tímhle projektem něco? Facebook stranky měli aktualizaci někdy v Říjnu (PR příspěvek nové knížky od Mytago) a do dneška nic :).
8.1.2019 16:03 - Maelik
Sir_Pete: Obávám se, že ne. Poslední aktivita okolo Bestiáře nějak vyšuměla kolem července, a poslední záchvěv jakési aktivity byla ta diskuse k hraničář počátkem září..
8.1.2019 16:21 - ShadoWWW
Já o JaD mám informace od Skavena naposledy z konce září 2018 a to takové, že se jejich vývoje ujímá jistá osoba. Jméno té osoby mi Skaven psal, ale protože to zatím oficiálně nijak nekomentoval, ani mně nepřísluší to více komentovat.

Osobně jsem čekal nějaké oficiální sdělení nejpozději v říjnu loňského roku. Nevím, proč nic kolem toho nevyšlo a jestli se něco děje, nebo to umřelo.
8.1.2019 16:27 - Maelik
Nemáš náhodou kontakt na onu osobu?
8.1.2019 16:32 - ShadoWWW
Ta osoba je veřejně známá a není problém se s ní zkontaktovat, ale nemohu zveřejnit, o koho jde, dokud to oficiálně neudělá Skaven nebo někdo, kdo je k tomu oprávněn.
8.1.2019 16:37 - Maelik
Eh..o to mi nejde. Spíš, jestli byses nemohl poptat.
8.1.2019 16:41 - ShadoWWW
Já tu osobu znám jen z diskuzí na netu, osobně ji neznám.

IMHO Nejlepší bude dát dotaz na Facebook, tam Skaven odpovídá většinou rychle.
9.1.2019 18:21 - Sir_Pete
Tak jsem se teda zeptal na FB a dostalo se mi této odpovědi

Jeskyně a Draci píše:
Zdravím, momentálně čekáme, až projekt převezme nový koordinátor, přes zimu jsme jej museli kvůli jiným pracovním povinnostem uspat, naplno se do práce zase pustíme cca v únoru.
25.4.2019 23:11 - Skaven
Omlouvám se, že jsem nepustil informace dříve, ale trochu mě doběhly všelijaké pracovní i nepracovní povinnosti a zábava zkátka musela na čas stranou.
Bohužel moje stávající vytížení mi neumožňuje věnovat se Jeskyním tak intenzivně, jako dříve, domluvil jsem se proto s Ladislavem Karpianusem (Krotitelé draků, Končina), že od příštího měsíce koordinaci projektu převezme. Já se momentálně musím (a chci) věnovat jiným titulům - mám rozpracované tři gamebooky, Lone Wolfa - dobrodružnou hru a Zapovězené země + nějakou beletrii, takže na nějakou vyloženě tvůrčí práci momentálně nemám kapacitu.
Nicméně Ladislav má mou plnou důvěru jakožto člověk, který dokáže věci zařizovat a organizovat s velkým zápalem pro věc tudiž nemám důvod pochybovat, že Jeskyně dotáhne do finální vydatelné podoby.
26.4.2019 12:42 - ShadoWWW
A mohl by sem napsat nějaké oficiální info i Ladislav? Třeba svou vizi, jak to chce vést a dotáhnout do konce? Představoval bych si něco takového, jako napsal Markus jako autor překladu k Zapovězeným zemím na RPG F.
26.4.2019 13:10 - sirien
Karpianusem? Spíš Karpianem, ne?

Mě by spíš než nějaká abstraktní vize zajímaly konkrétní a přízemnější záležitosti:
  • s kým to chce dotáhnout - sám? S původním týmem Končiny? S někým novým?
  • v jaké podobě? Jaké subclassy, jaké texty v DMG, v jakém stylu... a s jakými radami, protože upřímně zrovna Karpianus a jeho skupina fakt nejsou v popředí těch kterým bych důvěřoval co do psaní rad k tvorbě a vedení her).
  • jakou to má mít výslednou vazbu na Končinu? A na Krotitele?
  • Jak to vidí s termínama?
...jako asi nemá smysl abych se tajil s tim, že mě tahle změna nečiní moc šťastnym a nemám v ní nijak moc důvěry.

Můžu na chvíli odhlídnout od způsobu, kterým se Láďa (&spol) uvedl(i) na scénu (jak co do stylu a neoprávněné suverenity, tak co do způsobu komunikace s komunitou). Je to už nějakou dobu zpátky a očividně došlo k minimálně nějaké reflexi a setkání s realitou. Na druhou stranu i tak zůstává na stole skutečnost, že jeho (jejich) dosavadní tvorba byla z designového hlediska doslova mizerná a z hlediska nějakých soft textů spíš podprůměrná (mám teď namysli jak texty v příručkách Končiny, tak i články na webu (které dokonce měli iluze někomu prodávat jako placený obsah)). Vzhledem k tomu, že dokončení JaD je především právě o game designu (subclassy) a soft-textech (rady a návody v DMG, fluff v Monster Manualu) tak to prostě moc slibně nepůsobí.
26.4.2019 16:13 - Skaven
ShadoWWW píše:
A mohl by sem napsat nějaké oficiální info i Ladislav? Třeba svou vizi, jak to chce vést a dotáhnout do konce? Představoval bych si něco takového, jako napsal Markus jako autor překladu k Zapovězeným zemím na RPG F.


Určitě mohl, Ladislav se teď ale věnuje Krotitelům, domluvili jsme se proto na cca měsíčním odkladu, než se do práce ponoří, ať netříští síly. Určitě pak budeme prezentovat, jak bude vývoj postupovat.
2.5.2019 17:51 - sirien
Tiše sem doufal že i když je známo že Ladislava nemám v oblibě bych mohl dostat nějaké odpovědi, ale asi marně :(
27.5.2019 13:13 - LKarpianus
Ahoj. Omlouvám se, že to vše trvá. Se Skavenem jsme se domluvili, že pomalu začnu prolejzat všechny hotové dokumenty (už jsem i kdysi poznámkoval příručku pro hráče). Už jsme si i volali, dohodli jsme se na tom, že nejdřív projedeme překladový klíč. A ten sjednotíme. Až pak se můžeme vrhnout dál.
10. Června spouštíme kampaň na Krotitele draků na Startovači a od té doby budu mít na Jeskyně víc času.
Do té doby zkusim zjistit, zda někdo ze stavajiciho tymu ma chut na projektu dal pokracovat. Pripoji se i lide z Konciny. A zkusim nabrat i dalsi, na ktere jsem narazil prave diky priprave Krotitelu.

Po prekladovem klici se dohodneme na dalsim obashu, ktery bude nutno napsat. A sestavime rozpocet a dalsi prace na knize bude honorovana, abychom se nekam vubec pohnuli a nedelali to zase dalsi tri roky. U dungeon masters guide - v sekci dm workshop bych chtel na nejakem foru primo na strankach jeskyni a draku vytvorit workshop, kam lide budou hazet svoje napady, vychytavky a houserules, ze kterych vybereme ty nejlepsi a nejzajimavejsi.

Toť zatim vse. Mrzi me, ze je toho zatim takhle malo. Behem cervna se to rozjede.
27.5.2019 13:55 - sirien
Takže pokud to čtu správně:

  • do... půlky července (začátek startovače + měsíc)? se nic moc dít nebude
  • zatím není jasné, kdo na tom vlastně bude pracovat. V půlce července to možná bude jasnější, přičemž:
    • se přidají další původní autoři Končiny
    • se přidají nějací úplně noví lidé
    • možná zůstane někdo z dosavadních autorů
  • Práce poběží prakticky od začátku, tj. od revize překladového klíče
  • ...tudíž obsahová podoba ještě taky není vůbec známa, vyjma toho že:
    • alespoň jedna část DMG se má dávat dohromady z crowd-sourcingu na J&D webu (který teprve vznikne)
well... to aspoň odpovídá na většinu mých otázek.

Bohužel dokud není jasné, kdo má ten nový (obnovený?) tým vlastně tvořit k tomu těžko něco dodávat.
27.5.2019 14:26 - LKarpianus
Proces nepobezi od zacatku. Na prirucce pro hrace je uz hodne prace hotovo. Musi se sjednotit podle klice, chci sjednotit i sloh, aby kniha pusobila konzistentne a nejak hodne otestovat ty nova podpovolani od shadowwwa. Musime vymyslet jak a cim testery motivovat.
27.5.2019 14:30 - York
LKarpianus píše:
dalsi prace na knize bude honorovana


Práce, která už odvedena byla, honorovaná nebude? Nevím, jestli to bude pro stávající autory motivační...
27.5.2019 14:33 - LKarpianus
On ten honorar ma byt spis symbolicky, nez aby na tom nekdo vyrejzoval. Zda se to jako malickost, ale i symbolicky honorar muze pomoct v nejake pracovni flow atd. Bez toho si uprimne nedokazu predstavit, ze by se projekt v nejakem rozumnem casovem horizontu dokoncil.
27.5.2019 22:44 - Maelik
Tak mě napadá..bude pokračovat crowsourcing bestiáře?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10332703590393 secREMOTE_IP: 44.222.149.13