Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
10.11.2021 22:59 - LokiB
sirien: souhlas. teda na to odtržení od mainstreamu bych se vykašlal. to je zbytečný to porovnávat s mainstreamem, protože to zas zavádí další úroveň do debaty, co je to v kterém tématu mainstream.

když ale člověk není zaujatej (což být nemusí), tak se i přes "analytickou deformaci" dá přenést a kouknout se na předmět "běžnýma očima" (tedy bez té deformace).
11.11.2021 00:16 - sirien
Loki: tohle je už brutální offtopic, nicméně... skutečně dá? V určité a dost možná velké míře, určitě, ale úplně? A jak moc to je skutečně viděné běžnýma očima a jak moc si jen představuješ/odhaduješ, jak to běžnýma očima vypadá? Osobně si nejsem až tak moc jistej. Ale nastudované mimo vlastní zkušenost to nemám a je to spíš téma co bych radši řešil na Dálavě nad skleničkou než tady přes klávesnici.
11.11.2021 00:42 - York
sirien píše:
skutečně dá?


Imho nedá. Když se aspoň trochu naučíš pravopis a stylistiku, tak si čtení textu plnýho hrubek a stylistickejch neobratností neužiješ, přestože o pár let dřív jsi s tím samym textem problém neměl. Můžeš se přes to zkusit přenést a odfiltrovat to jako šum, ale skutečně si to užiješ, jen když si ho opravíš a přepíšeš.

A ano, hraní RPGček se to rozhodně týká taky. Shadowrun například bejval moje nejoblíbenější RPGčko, ale dneska bych ho už podle originálních pravidel hrát fakt nechtěl. Asi bych to zkousnul na nějakym oneshotu, kdyby o to někdo fakt hodně stál, ale neužil bych si to a rozhodně bych už nešel do dlouhodobý kampaně.
11.11.2021 00:53 - LokiB
Ok, dáme někde na Dálavě. Zkusím tam pak popsat, proč si myslím, je možný "expertní deformaci" odfiltrovat když to člověk "umí" nebo "má v sobě". A proč to dokážu třeba i u těch pravopisných chyb, co uvádí York. Nebo proč si i některý skvělý a studovaný hudebník může užít kamarádské muzicírování s lidmi kteří zpívají falešně, nehrají přesně atd. což by jinak třeba ve filharmonickém orchestru nesnesl. A mezi kamarády si to dokáže opravdu užít, aniž by trpěl.
Znám to i ze sportu (šachy, fotbal), kdy profík hraje a baví se s ne moc dobrými amatéry atd.
Je to o přístupu, emocích a nastavení v hlavě. Tak to aspoň vidím.
11.11.2021 01:05 - York
LokiB píše:
A mezi kamarády si to dokáže opravdu užít, aniž by trpěl.


Tak pokud si jdeš zablbnout s kamarádama, tak ano, na systému nezáleží ;p
11.11.2021 07:41 - Lethrendis
Sirien a Loki: Tak jestli na něco v boji s profesní deformací přijdete, dejte vědět. Sám to na sobě nelibě sleduju už celé roky a moc se mi to potlačovat nedaří :)
11.11.2021 07:54 - Arten CZ
sirien: Pěkné povídání o analýze... Mě by ale zajímalo, zda se s tím obrázkem dá ještě něco dělat, když se nikomu (z těch, co tu psali) nelíbí.

Čím více detailů je zmiňováno, tím více vidím, jak je špatný :-( Že ten trpaslík je s družinou a ne socha proti družině, to mi nedošlo. A že to průhledné rozmazané cosi je čarodějka v družině a ne přízrak, co je chce zabít, to už vůbec ne... Proč stojí oba zády k drakovi a čelem k družině?
11.11.2021 07:59 - Pan Bača
Arten CZ píše:
Mě by ale zajímalo, zda se s tím obrázkem dá ještě něco dělat


Reálně se podívej, kdy mají JaD vyjít a odpovíš si sám. ;-)

EDIT: minimálně corny psal, že se mu líbí mnohem víc, než ta původní informativní ilustrace... a mi se taky líbí každý den víc a víc

EDIT1: ještě je otázka, co myslíš tím dá se s tím ještě něco dělat. Drobné úpravy z mého pohledu asi jo, celkové předělání? Tak asi když se posune vydání na únor, tak no problemo
11.11.2021 08:03 - ShadoWWW
Arten CZ píše:
A že to průhledné rozmazané cosi je čarodějka v družině a ne přízrak, co je chce zabít, to už vůbec ne...

Počkat! Ten přízrak není přízrak útočící na družinu?! Aha...

No nic. DnD 5E má svého hraničáře, kterého po pozdním zveřejnění v playtestu už nestihli opravit, JaD budou mít svou obálku, kterou po pozdním zveřejnění už nestihnou opravit.
11.11.2021 08:07 - Pan Bača
ShadoWWW píše:
DnD 5E má svého hraničáře, kterého po pozdním zveřejnění v playtestu už nestihli opravit, JaD budou mít svou obálku, kterou po pozdním zveřejnění už nestihnou opravit.

taková pěkná paralela ;-)
11.11.2021 08:08 - Arten CZ
Pan Bača:Budeš se tomu asi divit, ale klidně bych kvůli tomu vydání na únor posunul... Takhle se diskvalifikovat hned na startovní čáře, vždyť obrázek na obalu knížky je to, co lidi přiláká, aby tu knihu otevřeli. První dojem se dá udělat pouze jednou. A ruku na srdce, kdyby vedle sebe ležely DrD, DrD2, DH a JaD, tak po JaD by nesáhnul vůbec nikdo.
11.11.2021 08:24 - ShadoWWW
Mě by zajímal slovní popis, o co v té scéně jde.

Například na ilustraci ze Sterter Setu vidíte družinu dobrodruhů v posledních okamžicích jejich života v doupěti draka Jedozuba, kterému nehodlali pochlebovat, a místo toho na něj bláhově zaútočili. Jedozub s nimi ale nehodlá ztrácet čas a svým dechem jim uštědřuje první a poslední lekci, že na třetí úrovni se na draka neútočí!

Jen trpaslík se nakonec zachránil. Měl zákonně zlé přesvědčení a ve skutečnosti tam družinu nalákal. Sám zůstal mazaně vzadu a pak se rychle vzdálil podat zprávu zlému mágovi Parumovi, že družinu úspěšně eliminoval.
(Popsáno samozřejmě trochu nadneseně. Jo, Parum je easter-egg, stejně jako ta narážka na zákonně zlé přesvědčení. :-))
11.11.2021 08:40 - LokiB
ShadoWWW: ti pripominaji druzinu na 3. urovni? Hmm
Na obalku JaD si asi zvyknu. Ty podivnosti jsou ... Jako da se po nich vozit a pranyrovat, ale co uz.

Zajimalo by me vsak, jestli ty postavy na obalce jsou "ikonicke postavy", o kterych se mluvi napric pravidly. To se mi treba u PF libilo, ze to nebyly nahodne postavy :)
11.11.2021 09:17 - Aegnor
Arten CZ píše:
když se nikomu (z těch, co tu psali) nelíbí

Ne nikomu. Cornymu se to líbí, Pan Bača tady psal že mu to přijde lepší a lepší, Jezusovi se to líbí, já s tím upřímně problém taky nemám (a na hlubší zhodnocení bych to asi potřeboval vidět naživo nebo aspoň v lepším rozlišení). A přece jenom, tady na Kostce dokážeme najít chybu úplně v čemkoliv, vůbec netuším jak se na to tváří v jiných internetových zákoutích.
11.11.2021 09:20 - ShadoWWW
LokiB: Ano, připomínají.

Teď jsi mi to připomněl, že to se mi na PF taky líbilo, ty nenáhodné postavy v příkladech. To mělo svého času už i DrD+.
11.11.2021 09:22 - RoVan
Shadow: fun fact ten obrázek je na krabici, a tuším že i v pravidlech, zrcadlově, takže jsou tam stejně jako v JaD taky leváci.
11.11.2021 09:23 - ShadoWWW
RoVan: jj, taky jsem si toho všiml. :)
11.11.2021 09:37 - Pan Bača
Arten CZ, Aegnor: Ale pozor na mě, já jsem životní optimista, takže já najdu pozitiva na všem. :-)

Když jsem včera před spaním přemýšlel, a zjistil jsem, že ta "neostrost" toho obrázku, nebo jak to nazvat, mi vlastně docela vyhovuje. Navozuje mi dojem takového toho podzemního šera, kde prd vidíš. A vlastně to vypadá uvěřitelněji, než kdyby byl prokreslený poslední chlup. Mohlo by to být "temnější", ale to nechám až na posouzení po tisku, přece jen monitor je monitor.
11.11.2021 09:47 - Colombo
Píše:
Když jsem včera před spaním přemýšlel, a zjistil jsem, že ta "neostrost" toho obrázku, nebo jak to nazvat, mi vlastně docela vyhovuje.


To ve mně to evokuje: Doprdele, zase prd vidím, kde mám brýle, už mi jdou oči do hajzlu...

což se mi občas stává.
11.11.2021 09:59 - Pan Bača
Colombo: Zatím ne, mám oči jako rys. Spíš než vyhovuje jsem měl napsat líbí.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086347818374634 secREMOTE_IP: 3.145.186.173