Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
11.11.2021 10:02 - LokiB
Jako upřímně, tak nějak jsem "snil" (v uvozovkách, doufal by bylo přesnější :)) o obálce, ze které udělám Wow. Tahle to není. Nebudu si kvůli ní JaD ošklivit, ale není to něco, na co bych koukal rád a vyvolávalo to ve mě příjemné pocity.

V tuhle chvíli můži jen tak pitvat, jestli je to hlavně barevnou škálou (fialová mě moc nebere), kompozicí (malý drak v pozadí, postavy zvláštně rozprostřené, kouzelnice zády k drakovi, trpaslík statický), výběrem postav (skřepaslík není můj typ, ale má aspoň jasné charakteristiky; půlelf je brán z úhlu, ktrý o něm moc neřekne, nejvýznamnější na něm je nezajímavý účes; zbylé postavy působí na první pohled spíše jako protivníci; obličej kouzlenice možná vynikne naživo na obálce knihy, na menším obrázku není moc rozpoznatelná; trpaslík-socha nekouká a nevidí na draka - proč asi? možná se bojí dechu, ale taktické mi to nepřijde).

Jakože to není partička, které bych toužil být členem, na místě, které bych strašně moc chtěl ve hře navštívit :( (což je významné pro mě kritérium pro tento typ obrázku. kdyby na obrázku byla jen hruď polonahé válečnice/kouzelnice, aplikoval bych na to jiná kritéria ;))
To je asi ten souhrn pocitů, které z toho mám.

A to není myšleno jako nějaká sžíravá kritika, spíš osobní pocit, když na to koukám za sebe "nezaujatě". Věřím, že se to jiným opravdu líbí a zas by je nenadchlo to, co by se líbilo mně :)
11.11.2021 10:29 - Mrakomrak
Souhlasím s názorem "DrD2 mělo lepší obálku s mnohem čistším designem" Michal Ivan je přeci jen velmi kvalitní ilustrátor (např. knihy Juraje Červenáka).
IMHO názor na obálku JaD je spíš negativní, působí to na mě dost low-budget.
Zaráží mě ale že se obal vypustil až po tak dlouhé době co měla jít původně do tisku.

Jinak se na JaD velmi těším a věřím že to bude super!
11.11.2021 10:35 - strucky
Všechno negativní, a se vším souhlasím, už bylo řečeno; pozitivní na tom shledávám jenom titulek, ten je fakt fajn, ale mohl být trochu menší. Ale na druhou stranu nesoudím knihu podle obalu, mojí předobjednávku to neovlivní, na obsah se těším.

PS. Ovlivnilo by vzhled obálky, kdyby kvůli ní lidi začali masově rušit předobjednávky? :-D *mrk mrk*
11.11.2021 10:47 - Jerson
Konečné zhodnocení obálky si nechám do recenze.
Jen si myslím, že pohled z první osoby je v tomuto typu ilustrací dost slušná past, protože při přípravě na boj vidí člověk leda ráda svých kolegů, nebo je vidí periferně, což se nedá namalovat, a do tváře jim vidí hlavně když v panice utíkají.

Vůbec nevím, jak bych takové zadání pojal lépe.

Siriene, kdo přišel s tímto konceptem obrázku?
11.11.2021 10:59 - Pan Bača
Jerson píše:
Vůbec nevím, jak bych takové zadání pojal lépe.


Utíkají všichni kromě hlavní postavy, ale to by moc hrdinsky nevypadalo.
11.11.2021 12:00 - Jezus
Nechci dělat chytrého, ale šlo by to pojmout jako vydávání rozkazů/burcování *před* bojem. Tj. ostatní jsou zhruba na pozicích nebo se tam přesouvají, ale čekají na pokyn, otáčejí tváře k "vůdci". A postava, z jejíhož pohledu to je, mávne mečem a křikne: "Vhůruž rekové hrdinní, bohatýři Frikulínské družiny, v přéééd!"
No a pak hodí na iniciativu jedničku... :-)
11.11.2021 13:01 - Jerson
Jenže pro ilustraci na přebal knížky by museli stát v úzkém kuželu před postavou, jejíž pohledem scénu sledujeme, a stejně by byly hlavně tady nebo bokem.
Ne tě by to nešlo, ale nevím jak znázornic, co se ve scéně děje, a hlavně všichni by byli pasivní.

Záměr chápu, ale asi jsem takový obrázek ještě neviděl.
11.11.2021 13:39 - LokiB
Jerson: můžem to probrat jinde, ať neplevelíme JaD diskusi. imho můžeš pojmout tu scénu šířeji a postavy po ní rozprostřít, třeba už i akčně. nemusí stát všichni "jako družina" před "pozorovatelem".
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81aES7p2wVL.jpg

Když tady přikreslíš ruku s mečem, tak máš kompozici "družina v akci z pohledu první osoby" :)
Neříkám že je to nějaké geniální řešení, jen že je to možné.
11.11.2021 14:17 - CyberAlex
LokiB
Ten obrázek na který odkazuješ má logiku. Jasné sdělení a dobrou perspektivu. Obálka Jeskyní a draků podle mě dobrou perspektivu nemá (mimo jiné). Ta scéna přece nezachycuje vzdálenosti ve větších desítkách metrů. Postavy jsou relativně blízko u sebe a drak od nich také není nijak daleko přesto je děsně mrňavej a proporce postav mi taky nesedí.

Obecně na obálce by podle mě měl být obrázek, který nese jasné sdělení a vyvolává Wow efek ne WTF moment. A už vůbec by tam neměl být obrázek ke kterému potřebuješ příručku která by ti vysvětlila co, že to vlastně vidíš.

Uvnitř knihy bych s obrázkem neměl problém, ale na obálku se podle mě moc nehodí. Navíc když se nejedná o knihu kterou přečtu a založím do knihovny, ale o příručku která bude často "na stole" a hráči ji budou mi na očích. A obálka je prostě výkladní skříň každé knihy.
11.11.2021 14:24 - Pan Bača
No a pak taky můžeme mít krásnou obálku a WTF obsah, nebo WTF obálku a krásný obsah.
A samozřejmě ideální varianta mít parádní obálku i obsah.

(a když se mi nelíbí obálka, dá se strčit do obalu, ale vnitřek už se zakrýt nedá) O:-)
11.11.2021 14:43 - CyberAlex
Pan Bača
Jasně WTF obsah už jsem párkrát zažil, ale u Jeskyní a draků o obsahu nepochybuju. Obsah je hlavní důvod proč se na tuhle příručku už roky těším. A asi právě proto cítím určité zklamání a je mi líto té obálky. Pokud si časem nezvyknu tak obal je jistě řešení. A pokud se mi nebude líbit něco z obsahu tak to prostě začerním jako to dělají v tajných dokumentech. :D
11.11.2021 15:03 - Corny
Arten CZ píše:
A ruku na srdce, kdyby vedle sebe ležely DrD, DrD2, DH a JaD, tak po JaD by nesáhnul vůbec nikdo.

Zcela upřímně? Sáhl. Mě se třeba obal DH vůbec nelíbí, DrD mě taky ničím neoslňuje, a byť třeba sám obrázek na pravidlech DrD 2 je pěkný (a asi i hezčí), tak v celkovém dojmu a designu mi pořád JaD vychází nejlépe. Tak možná příště mluv raději za sebe ;)
11.11.2021 15:15 - sirien
hi-res verze, ať aspoň prskáte nad obrázkem a ne nad jeho zprzněnim.

EDIT: ale fuck už fakt... musíte na to kliknout, jinak to ksakru nevim proč prostě pořád uvidíte ztmavený (nevim co Kostka blbne a nemám manu to řešit, sorry)

EDIT2: jo, je to maličko jinak, rozdíly neberte závazně, prostě sem si blbnul v InD a nechce se mi to kvůli vám celý vracet.




EDIT3: ...jinak trpaslík a čarodějka se kryli zády za šutry protože nejspíš na draka čekali nebo se před nim schovávali a teď se na něj vrhaj, proto sou tam kde sou natočený tak jak sou.

Ale jestli si čarodějku vyložíte jako nepřátelskou kultistku a/nebo půlorka jako skřepaslíka, tak sem s tim osobně asi naprosto v pohodě a na funkčnosti obrázku to za mě nic nemění.

(to že na vás obecně teď moc nereaguju není tím že bych vás ignoroval ale tím že finalizuju odevzdání těsně před deadlinou a nemám čas tu prokrastinovat nad diskusí, srry)
11.11.2021 15:36 - CyberAlex
sirien
Díky. V tomhle rozlišení a zrcadlovém otočení to vypadá podstatně lépe. A konečně tam vynikne ten drak. Tím nechci říct, že by se mi to snad začínalo líbit, ale je to lepší. :)
11.11.2021 15:46 - aadon
Opravdu to působí mnohem lépe, ten drak i ten meč teď působí mnohem lépe a i ten elf je teď takový přirozenější. Rozhodně bych volil tuhle variantu.
11.11.2021 15:53 - LokiB
hi-res obrázek je opravdu čitelnější, na drakovi jsou vidět i detaily, které předtím nebyly.

Půlork je tedy křížencem trpaslíka a orka, zdá se :) (sorry, půlork mě vůbec nenapadl, vzhledem ke stavbě těla, určité zaprcatělosti a ... nic moc člověčího)

Kamene za čarodějkou jsem si nevšiml, nejsou na malém obrázku vidět.

A pravoruký obrázek je mi bližší :)

EDIT: ten drak má takovou zvláštní hladkou kůži bez šupin, že?
11.11.2021 15:56 - Pan Bača
za mě má ta obálka má jedno velké, ale opravdu VELKÉ plus: NEJSOU TAM UŠATCI!
11.11.2021 16:07 - sirien
Loki: nebo je s tou kuší zakleknutej. Nebo to je prostě malej půlork a za svoje stereotypizující, traumata puberťákům způsobující předsudky by ses měl jít stydět!
11.11.2021 16:12 - Šaman
Obrázek nejde načíst.
11.11.2021 16:14 - Jezus
Jo! Všichni půl-orkové nemusejí být testosteronem nabušená hovada povinně převyšující všechny o hlavu. Půl-orčí zloděj se nebál vybočit ze stereotypu, objevit svého vnitřního tuláka :-D
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094347953796387 secREMOTE_IP: 3.138.110.119