Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
6.6.2017 09:10 - wlkeR
Otevřena diskuse k Bestiáři JaD.

Zájemci o psaní fluffu, případně vymýšlení vlastních příšer, hlaste se.
6.6.2017 13:34 - Gurney
wlkeR píše:
Hm, a mohl bys dát příklad pár nějakých takových NPC, který nezapadají do žádnýho z konceptů v současnym Bestiáři, ale zároveň jsou dostatečně recyklovatelný, aby si zařazení do knihy zasloužily?

Můj nejoblíbenější a prakticky každé sezení využívaný bestiář byl Threads of the Galaxy a něco takového bych v 5e hodně ocenil, přestože dělat NPCčka je tam o dost rychlejší než v SW. Oproti tomu 5E bestiář jsem si ani nekupoval - staty mi úplně stačí ze SRD a Basic a fluff z Volo's Guide to Monsters je úplně někde jinde.
6.6.2017 13:57 - wlkeR
Něco konkrétního, prosím? Abych nemusel v hlubinách internetu lovit příručku k systému/settingu, který mi ani nic neříká...
6.6.2017 14:04 - B1rd
Ten JaD bestiar co tu vedle vznika, to bude jako ve finale tistena samostatna kniha?
6.6.2017 14:20 - Gurney
link

Třeba lovec lidí (s.17), kde je jeden generický a tři další pojmenovaní.

Ale vnucovat to nechci, zvlášť když už s JaD nemám nic společného.
6.6.2017 14:47 - wlkeR
Bude to tištěný ale v jednom svazku s Příručkou Pána Jeskyně (nebo jak se tomu bude říkat).

Gurney: Zajímavé. Přijde mi, že většinu z toho D&D má v přídavku NPC, jen to není - možná ke škodě věci - opatřeno fluffem.
9.7.2017 22:41 - ShadoWWW
Ilustrace pro obálku Příručky Pána jeskyně.

9.7.2017 22:49 - ShadoWWW
Formát příruček bude B5, tvrdá vazba, dvě příručky - Příručka hráče a Příručka Pána jeskyně (jejíž součástí bude i bestiář).

A ještě na ukázku logo a koncept art pro půlorka:


9.7.2017 23:00 - Lurker
Wow, to je lepší než leckterý ilustrace pro DnD 5e! Hlavně ta obálka vypadá fakt awesome.
9.7.2017 23:10 - ShadoWWW
Ilustrace a fluff, to Češi vždycky uměli. Osobně mi některé ilustrace Tomáše Kučerovského v DrD přišly lepší než v DnD 2E té doby. Byly fakt atmosférické. Škoda, že je v pozdějších verzích nahradili těmi dětinskými.

Barevných českých fantasy ilustrací je jak šarfánu. Tak snad se tentokrát zadaří i na tomto poli. Co jsem měl zatím možnost vidět, tak Mytago vybralo vážně parádní autory, jejichž ilustrace jsou hrdě srovnatelné s předními zahraničními autory jako Tyler Jacobson nebo Todd Lockwood.
10.7.2017 10:16 - Tadeas
Dobry den, chtel by jsem se zeptat: bude zase k dispozici sberatelska edice s podpisy autoru podobne jak tomu bylo pri vydani DrD II? Myslim ze nejsem jediny ktery by to ocenil a kdyby bylo treba tak i malinko priplatil.
10.7.2017 10:49 - ShadoWWW
Sběratelskou edici Mytago neplánuje. Ale myslím, že autogramiáda pro fanoušky by neměla být problém. ;)
11.7.2017 17:02 - PetrH
Jako jsem na fb drze bookoval vytisk jedna a chci podpisy:D mimochodem koukam uplne jine reakce na obrazky nez na rpgf. Asi to bude slozenim?
11.7.2017 17:08 - Aegnor
Dá se někde najít vzhled obálky včetně loga?
11.7.2017 17:21 - ShadoWWW
Aegnor: Není to úplně ono, ale pro představu bude logo na knize vypadat asi takto:



(Je taky možné, že ve finále to bude ještě trochu jinak. Toto je pár měsíců starý návrh.)
11.7.2017 17:30 - LokiB
PetrH píše:
mimochodem koukam uplne jine reakce na obrazky nez na rpgf. Asi to bude slozenim?


kacířsky se přiznám, že se mi obrázek s drakem moc nelíbí ...
přijde mi, že postrádá hloubku prokreslení, anatomicky mi to nesedí (tvar těla a hlavy draka, jeho drápy, ...)
přijde mi to jak z půlky devadesátejch let.
a to jsem teda rpgf nečetl ani nenavštívil :)
11.7.2017 21:22 - Tarfill
Jo Loki, nejsi sám, i mě se zdá, že logo JaD vypadá jako kdyby jej navrhovali před dvaceti, třiceti lety... ale více kritizovat to nehodlám, protože si to z čistého zájmu stejně koupím... ;-)
11.7.2017 21:55 - wlkeR
Mně se logo líbí, ale obálka PPJ vůbec. Drak působí, že se mermomocí našteloval do nejnepohodlnější pozice jen proto, aby ukázal hlavu, jeden pařát, jedno křídlo a rozkrok. Váleček pak vypadá jako kartonová figurína, která se zrovna překlápí pod tlakem ohně. Takže asi azbestová. Ty krápníky bo co to má bejt jsou pak jen rušivej element. Zkrátka, super textury, kompozice pro mně těžkým zklamáním.
11.7.2017 22:07 - Xyel
Mě se obálka líbí. Drak vypadá správně drsně, válečník má stylový ohoz a celkově je skvěle zvládnutý kontrast - centrem obrázku je hlava draka, která správně poutá oko. Moc nevím co je ta červená věc pod drakem (ocas?), ale nijak extra mě netrápí, protože jsem se musel snažit, abych si toho všimnul, takže dojmu neubírá.
11.7.2017 22:14 - Quentin
To logo je náhodou super.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10318398475647 secREMOTE_IP: 44.213.80.174