Střípky

Fritzs
28.5.2009 22:10
Vyjimečnost kostky
Několikrát sem se setkal s tvrzením, že d20.cz není jenom nějaký obyčejný diskuzák.

Čím se tedy od "obyčejného diskuzáku", nebo nedejbože chatu, liší...?
Autorská citace #81
11.8.2009 07:38 - Rytíř
sirien píše:
Znám hromadu lidí co z praktických a pracovních důvodů používají EN klávesnici, nebo dokonce rozložení naprosto specifická, ale pro ně ideální. Dělají na nich hodiny v práci a jsou zvyklí je používat i doma a chtít po nich, aby aktivně používali zcela odlišné rozložení, případně rozložení kdy deset kláves nabírá naprosto jiný význam než jaký jsou zvyklý normálně, je prostě pitomost.


Výmluvy. Mám tady v práci taky EN klávesnici a nečiní mi to nejmenší problém, máznout si sem tam český znak.. a ne, nepíšu všema deseti s očima přilepenýma na monitor. Kor ten, kdo do klávesnice buší hodiny a hodiny, už by si moh pamatovat, kde těch deset (jedenáct?) strašlivých speciálních českých písmenek najde... ;)

Ne že bych nějak horlivě brojil proti těm, kdo na diakritiku dlabou - občas kódování opravdu zlobí i na českém stroji a když máte náhodou jinojazyčnej systém, tak to už vůbec. Ale rozhodně ať mi nikdo netvrdí, že to nejde kvůli klávesnici!
Autorská citace #82
11.8.2009 07:46 - Sethi
Normální člověk s bojovým pokřikem zahodí QWERTZ a přepne na českou QWERTY, která má tu krásnou vlastnost, že slučuje českou a anglickou klávesnici do jedné. Žádné přepínání, všechny znaky dostupné z jedné klávesnice, konec výmluv.
Autorská citace #83
11.8.2009 07:48 - Merlin
nemluvím řečí tvého kmene :)
Autorská citace #84
11.8.2009 07:49 - Sethi
Já opice mít velký oštěp.

Jasné?
Autorská citace #85
11.8.2009 08:01 - Merlin
já mít větší kyj než ty..to vědět
Autorská citace #86
11.8.2009 08:12 - Quentin
Hlavni vyhoda klasickeho fora oproti d20 mi prijde v prehlednosti. Na RPGf neni problem sledovat vsechny diskuze a mit v tom poradek. Tady jak neco vypadne z novinek, tak je s tim amen. Ale to uz rikal sos, jestli se nepletu.
Autorská citace #87
11.8.2009 08:12 - Argonantus
Souhlasím se Sethi.
Pokud se někde vedle bavíme o kvalitě psaní, a někdo hlásal, že takovými věcmi jako zápisy ze hry si člověk cvičí kvalitu psaní, pak je velmi zásadní, jestli se zkouší přizbůsobit opravdovému jazyku, nebo SMS na mobilu.

Typický výsledek je, že pak dotyčný píše všechno jako SMS, a myslí si, že umí psát. Neznám mnoho případů, kdy by vynechání diakritiky nebyl zároveň počátek rozpadu jazyka. SMS jsou veliké zlo a velká část lidí se vyjadřuje pouze skřeky.
Autorská citace #88
11.8.2009 08:14 - Merlin
Argo: nemám problém psát internetovým/sms způsobem...a stejně tak nemám problém psát "rádobyliterárně". Pravda, možná za to může i práce, nicméně mi to nedělá problém rozlišit.
Autorská citace #89
11.8.2009 08:29 - Argonantus
Merlin:

Třeba jsi jedna z těch výjimek. Ale po světě, včetně D20, běhá plno lidí, kteří výjimky nejsou...
Autorská citace #90
11.8.2009 08:31 - Merlin
Argo: to nepopírám, běhá.

PS: holt do spisů a úředních záznamů se nedá psát zkratkama a smajlíky..někdy smůla, klidně bych tam pár smajlů narval
Autorská citace #91
11.8.2009 08:34 - Sethi
Já jsem naštěstí dost přepínací - jazyky, diakritika, klávesnice, jakákoli změna mi zabere chviličku, abych se přizpůsobila a mohla fungovat plynně, ale jednoduše mě to štve. Když s někým mluvím, tak se taky snažím artikulovat, aby mi rozuměl, i když bych mohla hovořit jen tak na půl huby. Výjimkou je stav po injekci od zubaře (nebo špatný software).
Autorská citace #92
11.8.2009 08:43 - Kibic
ušijakořidítka™ píše:
Normální člověk s bojovým pokřikem zahodí QWERTZ a přepne na českou QWERTY, která má tu krásnou vlastnost, že slučuje českou a anglickou klávesnici do jedné. Žádné přepínání, všechny znaky dostupné z jedné klávesnice, konec výmluv.

!! Zastřelit sám sebe málo. S českou qwerty píšu už drahně let právě kvůli speciálním znakům, kteréžto jsem doposavad psával pomocí ALT+SHIFT znak ALT+SHIFT zpět. Kdyby všechen ten čas strávený čtením kostky byl nakonec dobrý jenom na tohle prozření, tak se to stejně bohatě vyplatilo :)
Autorská citace #93
11.8.2009 09:25 - Sosáček
No, ale česká klávesnice má taky jinde otazníky, a závorky (a jak se mám vyjádřit bez závorek?!) a tak. Fuj.

(Ale má ü. Což je cool)
Autorská citace #94
11.8.2009 09:27 - Sethi
Ne nezbytně. Pokud jsi navyklý na anglickou klávesnici, můžeš jet vesele přes závorkování a otazníčkování anglické klávesnice a přitom zůstat v české. Magie =)
Autorská citace #95
11.8.2009 09:36 - Sosáček
Hmm.

Zas když mám českou klávesnici, tak mám v rohu českou vlajku a ne americkou. Je to velmi patriotské.

(v rohu obrazovky, ne místnosti)
Autorská citace #96
11.8.2009 10:03 - Jerson
Já píšu literaturu i do SMSsek. Bez háčků a čárek musím napsat ještědalší vysvětlující SMS, a když uberu moc slov, tak taky. Nevyplatí se mi to.
A psát bez diakritiky na Kostku je prasárna, bez pardonu. Omluvím to u člověka, který nemá možnost psát česky. U nikoho jiného.
Autorská citace #97
11.8.2009 10:08 - yokuzava
Nesnasim ceskou klavesnici s pitome rozlozenyma klavesama a obsazenyma ceskyma znakama tam kde potrebuju neco jineho. >:-)
Autorská citace #98
11.8.2009 10:09 - Quentin
Jerson: Ja pisu bez diakritiky od doby, kdy jsem hral wow. Jsi prvni, kdo si stezuje.

Vadi to tu jeste nekomu?
Autorská citace #99
11.8.2009 10:10 - Sosáček
Nejak tak. Jersone muzeme to vyresit soubojem, jestli chces.
11.8.2009 10:12 - yokuzava
Ja pisu bez diakritiky od doby kdy jsem prisel k internetu a to uz je dlouho. Jedine kdy se prepnu, pokud to je neco tak oficialniho ze by to pan urad nebo nadrizeny nemusel vydychat a pochopit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07887077331543 secREMOTE_IP: 3.145.206.169