Tipy a triky

Alnag
21.11.2009 21:30
MerricB na ENWorldu sepsal následujících několik tipů, jak zrychlit souboje ve 4e, které se zvláště na vyšších úrovních začínají trochu vléci. Sám tvrdí, že zvládnul za 3 hodiny i 6 soubojů. Tak třeba o tom i něco ví...
25.11.2009 08:02 - Jarik
Beltar> aha... uz jsem te pochopil. Ten hod na utok si hodi hrac sam, takze DM nemusi hodit 5x, ale jen rekne utok 15 proti AC, hodte si to.
A pokud jsi to takhle nemyslel, tak se mi to presto zamlouva :D
25.11.2009 08:08 - ShadoWWW
Jedno je ale jasné. Aby vás bavilo DnD 4E, musí se vám líbit figurkové souboje. Je pravda, že většina schopností postavy je zaměřená právě na souboj.

Já se snažím ozvláštnit si občas souboje vystřihovánkami. Doporučuji.

Co mě na 4E mrzí, že vyšlo už tolik Power Source knih, dokonce od nového roku už poběží druhé kolo, a přesto něvyšla ani jedna kniha specializovaná jen na rituály. Rituály jde sice najít v každém settingovém kitu i Power Source knize, ale vždy jen na pár stran. Je to velký nepoměr a to je moc velká škoda, zvlášť pro ty, co boje zas tolik nemusí.

Chtělo by to knihu speciálně jen o rituálech a alchymii...
25.11.2009 08:52 - wlkeR
Beltar: Noo, je to dobrá alternativa u lidí, co řvou "a to nedostanu hod na obranu?" páč sou zvyklý na DrD a 3e sejvy, ale zase to zdržuje, když hráči obranu počítaj a já je tim ještě vytrhuju z přemejšlení o jinejch věcech, jako je např. taktika.

ShadoWWW: Taky je článek v nějakym Dragonu, jmenuje se Ritually Speaking, ale číslo jen tak z hlavy nedam.
25.11.2009 09:01 - Nachtrose
Kýblohlav obecný (wlkeR) píše:
Taky je článek v nějakym Dragonu, jmenuje se Ritually Speaking, ale číslo jen tak z hlavy nedam.


Dragon 366
25.11.2009 09:08 - Sosáček
Zaloz diskusi, Merline. Bezpochyby vymyslime system nejsou power karty nejdulezitejsi soucasti.

(co s hracema ale nevim. rozum veli, ze kdyz chcete kazdy neco jineho, nic moc nez rozhod vam nezbude.)
25.11.2009 09:18 - Merlin
Tulenik: no, asi budu nezdravě nekritický a sebevědomý, ale myslím si, že DMování zvládám poměrně dobře. i když za ty roky by to asi zvládl každej. Myslím si, že dokážu udělat jak zajímavou kampaň, tak zajímavé souboje (žádný, přepadli vás skřeti...). mají myšlenku a jsou součástí tažení a příběhu s nějakým smyslem. Stejně tak si myslím, že zvládám SC i NCE (pár jsem jich v příkladech psal v příslušné diskuzi). To mi však nezabránilo v tom, že se mi souboje jeví jako desková figurková a zdlouhavá hra a to mě neuspokojuje. toť vše.
4e mě zezačátku poměrně nadchla a líbila se mi. Ale jak postavy rostou a vybírají si nové a nové cool schopnosti, jejihž popis spočívá v tom, jak velký udělají zranění a jakej je další efekt, tak mě to rozčarovává. Chápu, že jsou hrdinové a nehodlám hrát sedláky a loosery. přesto...:)

Alnag: já se nějak přizpůsobím...:)
25.11.2009 09:24 - Merlin
Dopis: já nezakládám diskuze ze zásady...na to jsou tu jiní kabrňáci :) ale rád zasírám cizí. I kafíka za mě musela založit sethi :))
25.11.2009 09:25 - Sethi
A jakého jsem ho udělala pěkného.
25.11.2009 09:33 - tuleník
Merlin: give True20 a try, then.
25.11.2009 09:35 - ShadoWWW
Jo, ještě odkaz na ty vystřihovánky (nebo přímý odkaz).
25.11.2009 09:36 - Merlin
Ucho22™ píše:
A jakého jsem ho udělala pěkného.
a jak jsem ti za to vděčnej...sice by byl dokonalejší s tím kafíkem cos mi ho poslala na obrázku :) ten byl neskutečně šupózní.
omluva za spam, už mlčím

Včera jsem udělal nejrychlejší souboj :) žádnej, zato jsem vrznul nějaký SC a NCE a utěšoval Krtka, kterýmu v erratě omezili bloodclaw weapon :)
25.11.2009 09:38 - Merlin
tuleník píše:
give True20 a try, then.
holt hráči jsou nadšeni ze 4e, takže mám smůlu :)
25.11.2009 09:57 - Nachtrose
Merlin píše:
utěšoval Krtka, kterýmu v erratě omezili bloodclaw weapon :)


Ano, jak jsem to zahlidl, tak jsem si rikal, jak ze se asi bude chudak Krtek tvarit :-)
25.11.2009 10:56 - Merlin
Nachtrose píše:
Ano, jak jsem to zahlidl, tak jsem si rikal, jak ze se asi bude chudak Krtek tvarit :-)
mám ti to popisovat? byl to jeho mazel :D
25.11.2009 11:06 - Nachtrose
Merlin píše:
byl to jeho mazel :D


To jsem vytusil uz po ceste ze srazu. Nebo to bylo na sraz?
25.11.2009 11:43 - sirien
Merlin: No, mě ne 4e spíš mrzí totální degradace magie. Wizard už není nic jiného než dmg dealer jako ostatní, jeho powery fungují totálně stejně jako u ostatních, takže jakákoliv snaha o vykreslení magie je jen a pouze na popisech, které ale, jak víme, berou brzy poměrně rychle za své. Stejně tak minimální podpora rituálů, jak se tu někdo zmiňuje, ukazuje, že pro magii jako takovou není ve 4e zase až tak moc místa.
Myslím že zrovna na té magii je nejvíc vidět ta inspirace MMOčkama
25.11.2009 11:54 - Lotrando
Sirien: nesmysl, wizard rozhodně není dd a jaké rituály si vezme takové má. Navíc nechápu ty stesky tady, když spousta rituálů je vyloženě rp, podporuje stavbu příběhu apod. Když se podívám do builderu, kde jsou vylistované, vidím pro každou úroveň tak 10 kousků, od prostého svícení a zahánění blech až po věštění, ochranná kouzla atd. Možnost participace jakékoliv postavy při rituálu je také výborná záležitost.

Tak te´d nevím, jestli náhodou nehledáte bubáka tam kde není.
25.11.2009 11:54 - Merlin
Sirien: my se sto zatím snažíme aspon u Rituálů nějak dodržet...sypání čar, malování obrazců...

Občas se poněkud pozastaví i hráči u toho, že si neumí některé powery představit v "praxi". takové Inspirující slovo: vojevůdce se hladí po rameni a říká si:"To bude dobvý Uďo, to bude dobvý" a šup ho hned je mu líp :))))
25.11.2009 11:56 - Lotrando
Merline: tys nebyl na vojně? když tě kaprál seřval, hned ti bylo líp, ne?
25.11.2009 11:57 - Merlin
Lotrando: dobře víš, že jsem byl zastáncem 4e a líbila se mi, tak nemyslím, že dělám bubáka, kde není. jen jsem si posteskl. tak jak to Blaine výše vyjádřil by to asi odpovídalo. 4e jsou vlastně dvě hry. jedna desková figurková, druhá RPG. Jen u té deskovky jsem z toho kapku rozhozenej.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072947978973389 secREMOTE_IP: 3.15.218.254