Kultura

Alnag
22.5.2008 18:00
Diskuse k překladu základních příruček čtvrté edice D&D.

Důležité odkazy
  • Překladový klíč 4e: http://www.d20.cz/klic/161/
  • Monster List - překladový klíč nestvůr MM1/MV
  • Úplný překladový klíč pro všechny edice. Klíčujte nové termíny do 4e jen když se liší nebo v předchozích edicích chybí.
  • Přehled toho, co je přeloženo s odkazy a kdo se k čemu upsal, prosím překládejte věci, které ještě nikdo nedělá a hlavně o tom dejte vědět, aby dva lidé nedělali totéž!!!
Díky za to, že se tomu věnujete...

Používáte překlad D&D 4E?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
Používám překlad PHBkladné body55
Používám překlad DMGkladné body26
Chci překlad MMkladné body59
Nepoužívám překladykladné body9
12.1.2012 10:37 - Andy
Chcel som sa opýtať či sa ešte oplatí prekladat knihy zo 4E kedže má vyjsť nová edicia.
14.1.2012 23:42 - ShadoWWW
Kdybych měl nějak zhodnotit 4E, tak přinesla mnoho nových nápadů, jak se vypořádat s problémy, o kterých se v 3E hodně diskutovalo. Hodně lidí to však znechutilo, protože nechápali, proč jsou ty změny nutné, a proč bylo nutné zabít "svaté krávy". Za to ji pronásledovali ti, kteří ani nepochopoli její záměry.

4E byla obviněna za zabití svatých krav. Za to ji pronásledovali a nyní to vypadá, že čtvrtou edici nahradí 5E. Protože tak je to třeba. Protože někdy... samotná pravda nestačí. Někdy si lidé zaslouží víc. Někdy lidé za svou víru zasluhují odměnu.

Protože DnD 4E si zasloužíme, ale teď ji nepotřebujeme. A tak ji budeme pronásledovat, protože to unese. Protože není naší edicí. Je to mlčenlivý strážce a bdělý ochránce. Temná edice.

15.1.2012 02:44 - Shako
Chtel jsem si precist Keep on the Shadowfall a jak jsem tam googlil, tak jsem nasel, ze Shadow nakonec dodelal kompletni preklad, ale presto tady na kostce je jen nejaka prvni verze. Neslo by to tam updatovat nebo je snad nejaky duvod, proc to tam neni?

ShadoWWW: Pokracuj v prekladani. Dalsi edice daleko. :)

A diky vsem, ze jiz vytvorene preklady - ja to sice louskam v anglictine, ale kamaradi to radeji ctou cesky, kde je to i s erraty. A pro kompletni zmateni jeste postavy delame v builderu. :) Kazdopadne dohromady je to skvela kombinace. Takze jen tak dal... moc diky.:)
15.1.2012 11:30 - Sethi
ShadoWWW píše:
Protože DnD 4E si zasloužíme, ale teď ji nepotřebujeme. A tak ji budeme pronásledovat, protože to usnese. Protože není naší edicí. Je to mlčenlivý strážce a bdělý ochránce. Temná edice.

<3
16.1.2012 14:17 - Malabar
ShadoWWW: Super obrázek, nemáš ho někde v lepší kvalitě? :)
27.1.2012 08:54 - ShadoWWW
Nová verze překladu PHB ZDE. Doplněn o nejnovější errata. Alnagu, mohl bys ho nahrát tady na Kostku?
27.1.2012 12:22 - Alnag
Jop, je tu. Díky!
27.1.2012 15:05 - Shako
ShadoWWW píše:
Nová verze překladu PHB ZDE.


Tak jsem to stahnul a ma to asi 60MB, zatimco puvodni soubor me 40MB. To chces rict, ze je tam 20MB errat?:D
Ne vazne, jaktoze je najednou tak vyrazne vetsi?
27.1.2012 15:21 - ShadoWWW
Shako: Taky jsem na to koukal. Možná jsem tam dal vyšší kvalitu při exportu do PDF...
27.1.2012 16:17 -
Caute Hoši, hej jakto vypadá s Bestiářem pro 4E ? Chceme se pustit do hraní DnD 4e ale náš DM očekává bastiář v CZ. Tak máte v plánu jej vůbec překládat?
27.1.2012 16:39 - Shako
Nejake verze bestiare s par potvorama v CZ existuje, kdyz budes chvili googlit, tak ji mozna potkas.
27.1.2012 16:43 - Quentin
shadowww píše:
Protože DnD 4E si zasloužíme, ale teď ji nepotřebujeme. A tak ji budeme pronásledovat, protože to unese. Protože není naší edicí. Je to mlčenlivý strážce a bdělý ochránce. Temná edice.

:D
29.1.2012 17:39 -
hej hoši , v těch základních pravidlech pro hráče není psané co je to zacházení se zbraní. Je tam Bonus, ale není napsane jestli to je podmínka, kterou musš splnit vlastností, nebo je to útočný bonus. Jak to je teda?
29.1.2012 17:40 -
beru otazku zpět :D
29.1.2012 18:37 - ShadoWWW
-: Protože je to občas nejasné více lidem, tak tu přece jen napíšu odpověď:

Je to bonus k hodu na útok. Ve skutečnosti jde o zacházení se skupinou zbraní. Každá konkrétní zbraň patří do jisté skupiny. Zacházení se zbraní lze získat dvěma způsoby:
- Povoláním: Každé povolání ma na začátku svého popisu napsáno, s jakými zbraněmi a zbrojemi umí zacházet.
- Odbornost: Pokud máš povodlání, které s danou (skupinou) zbraní (nebo zbrojí) neumí zacházet, můžeš se to naučit tím, že si vezmeš příslušnou odbornost.

Zacházení se zbrojí pochopitelně přidává bonus k obraně (TZ).
30.1.2012 15:45 - Arutha2321
Člověk, co se ptal na Bestiář: Pracuje se na něm, ale teď o zkouškovém to trochu stagnuje.
30.1.2012 17:13 - Cenda
zdarec chalani, nevím, jestli čtu blbě ale jak se na to dívám znovu, nedochází mi jedna věc, uvedu příklad. Hraničář má znaky povolání boj se dvěma zbraněma, lučišník a lovcova kořist. Je tam napsáne, že si musíš vybrat z těch dvou, čepele nebo luk, ale ne jestli lovcovu kořist, to umí každý hraničář, nebo se jedná taky o volbu, že místo těch dvou si vezmu lovcovu kořist. Dále mě pak zajímá jestli je to orientační vyběr, když vezmu dvě čepele. Můžu si brát i schopnosti s lukem?
30.1.2012 18:01 - Geralt
Ahoj, Lovcova kořist (Hunter's Quarry) je vlastní všem hraničářům bez rozdílu.
U bojového stylu si pak vybereš, jestli se tvůj hraničář specializuje na lukostřelbu nebo bojuje dvěmi zbraněmi. Obojí specializace s bonusy zároveň mít nelze, jsou to zkrátka dvě cesty, dva různé archetypy hraničáře.

Doplnění - jako hraničář-lučištník můžeš pochopitelně brát i schopnosti, které stojí na boji se zbraněmi na blízko (a obráceně). Nebudeš v nich však tak dobrý jako hraničář, který se na tento styl boje specializuje, tudíž se to příliš nevyplatí a je lepší držet se svého kopyta. :)
30.1.2012 19:13 - Cenda
Dik Geralte, mám rád jasno protože hráči jsou jak male děti, hádají se dokut nevidí napsané něco z cizí perspektivy, moc nepobiraji ze DM ma posledni slovo :)
30.1.2012 22:55 - Cenda
Hej chlapi, našel jsem tu jednu věc, která mi nedá se nezeptat, v osobáku u vlastností opravdu přičítá polovina úrovně? Mě to příjde trošku přehnané, když vezmete, že postava na 20 se silou dejme tomu 18(+4) bude mít vlastně opravu síly +14, jak to přidáte k hodnotě nějaké schopnosti, tak je to trošku šílené ne. Neměl by to být čistě bonus za vlastnost bez úrovně?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077775001525879 secREMOTE_IP: 3.135.205.146