Kultura

Alnag
22.5.2008 18:00
Diskuse k překladu základních příruček čtvrté edice D&D.

Důležité odkazy
  • Překladový klíč 4e: http://www.d20.cz/klic/161/
  • Monster List - překladový klíč nestvůr MM1/MV
  • Úplný překladový klíč pro všechny edice. Klíčujte nové termíny do 4e jen když se liší nebo v předchozích edicích chybí.
  • Přehled toho, co je přeloženo s odkazy a kdo se k čemu upsal, prosím překládejte věci, které ještě nikdo nedělá a hlavně o tom dejte vědět, aby dva lidé nedělali totéž!!!
Díky za to, že se tomu věnujete...

Používáte překlad D&D 4E?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
Používám překlad PHBkladné body55
Používám překlad DMGkladné body26
Chci překlad MMkladné body59
Nepoužívám překladykladné body9
2.4.2009 11:10 - Lotrando
podle mě ty asociace zas tak snadno nepředěláš.

Vartan/Varten je super. Navíc je to podobný originálu, což je jen dobře.
2.4.2009 11:14 - andtom
Varta (a odvozeniny) je archaizmus foneticky příbuzný s originálem. Zlatá kombinace. Sethi na to prostě kápla :)
2.4.2009 12:32 - yokuzava
Ahoj, mam dotaz ... zkousim prekladat Tulaka. Jeste nejsou zaklicovane preklady Trickster rogue - navrhuji Podfukar a Brawny rogue - navrhuji Lupic. V ukazce predtim bylo Sejdirsky tulak a Podsadity tulak. Mam vubec znovu zkouset prekladat neco co uz je prelozene v ukazce?
2.4.2009 12:46 - ShadoWWW
Jsem plně pro lupiče! Podfukář je taky dobrý. Oboje se mi líbí víc než původní překlady.
2.4.2009 12:57 - Blaine
Neni Brawny spis: "Rváč"?

P.S.: Tleskam za napad na Varten apod.
2.4.2009 13:03 - Beltar
Podfukář se mi líbí, ale Bravny Rogue na mě působí spíš jako Ranař, už jen podle překladu Brawny - Silný, Statný, Zavalitý.

A jak jistě každý správný mafián ví, takžádná zločinecká organizace se bez ranařů neobejde :-). Dyť je má i naše vláda.
2.4.2009 13:10 - yokuzava
Ano vim, podle slovniku je Brawny tak jak pisete, ale kdyz si to tak predstavim tak Lupic mi prijde jak silovejsi nez Podfukar a zaroven neztraci podle pojmenovani niz ze zlodejskeho-tulackeho remesla. Ranar nebo rvac by klidne mohli byt buildy pro mnicha ktery jeste nevysel a nebo pro valecnika build streetfihter :)
2.4.2009 13:10 - Alnag
Ranař je fajn. Co se vám nelíbí na slově Šejdíř nechápu, ale je to prašť jako uhoď.
2.4.2009 13:12 - yokuzava
Sejdir i Podfukar by sli, jenom bych treba nepsal Sejdirsky tulak, ale proste Sejdir.
2.4.2009 13:19 - Jarik
Svindlir vs. Rvac
Podvodnik vs. Vymahac :)
2.4.2009 13:22 - yokuzava
Ok, tak dobre kdo prekladal ukazku bude mit zaverecne slovo ;) ... no, akorat nevi kdo to byl, tak mozna hlasovani? ;)
2.4.2009 13:53 - Merlin
Ranař není build pro mnicha. ranař je označení pro členy organizovaného zločinu již od středověku.
2.4.2009 13:57 - yokuzava
Koukam ze se Vam libi spis Ranar nez Lupic, ok pouziju Ranare. Ted jeste zda se Vam libi vice Sejdir nebo Podfukar.
2.4.2009 14:07 - Alnag
Dám hlasování ne?
2.4.2009 14:20 - yokuzava
V mezicase bych se tedy prihlasil o Tulaka :) Prekladam to kompletne znovu, ikdyz je mi jasne ze to bude velmi podobne nebo dokonce stejne. Aspon mi prejdou do krve dalsi slovicka a muzu rict ze to delam od zacatku a nepokracuju po nekom, a hlavne mi to nikdo nemuze vytykat ;)
2.4.2009 14:45 - Bretan
Hlasovat najisto.

odin: Díky, že pomáháš s překladem
2.4.2009 15:01 - Alnag
Zároveň bych asi uzavřel hlasování o Primal jako prvotní (vyhrálo to 26:2), to je docela drtivé vítězství. Také Divine vyhrálo jako božský 15:6. (Není to tak jednoznačné, ale vcelku ok). Dnes nebo zítra to zaklíčuju.
2.4.2009 15:08 - yokuzava
Neni zac dekovat, doufam ze se mi to podari dotahnout do pouzitelneho konce. Zatim na to mam aspon chvilku obcas cas a navic me to bavi.
2.4.2009 16:04 - Bretan
a co až příjde na Deadly Trickster? Šejdíř IMHO je kupec, kterej prodává šmejdy nebo jinak napálí zákazníka. :) Podfukář se hodí líp významově, ale zase divně zní. Trickster rogue je darebák, ne? Trick znamená darebnost také a v případě zloděje to sedí.

EDIT - swine, ruffian, picaroon a rowdy asi nedají v delší době do pravidel

PS.:Smrtící darebák zní líp než smrtící podvodník nebo šejdíř, jsem pro o přidání DAREBÁKA do ankety
2.4.2009 16:28 - yokuzava
Jenze z Darebaka nijak neni citit to ze vic blafuje a je uskocnejsi nez Ranar.

EDIT - To me pak napada ze Darebak a Tulak byly nekde pouzity jako preklad Rogue tak nevim.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081888198852539 secREMOTE_IP: 3.128.78.41