Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
Autorská citace #21
3.3.2010 14:04 - Alnag
Sos píše:
Ja bych teda nerekl ze chci stravit osm hodin tvorbou postavy a za zacatecnika bych se asi neoznacil.


A to já bych tě za začátečníka klidně označil. :)
Autorská citace #22
3.3.2010 14:23 - sirien
Píše:
V týmu jsme s „Doupětem“ začínali, s láskou ho hráli a prožívali s ním úžasné příběhy plné dobrodružství a odvahy.

lol.

Píše:
Rádi bychom se soustředili právě na ty příběhy

...u tradičně těžce gameistické hry...

Píše:
Nechceme vytvořit novou hru bez chuti, která bude následovat cestu americké fantasy a dungeonpunku, který má jen málo společného s historií a příběhy, které se u nás vyprávějí.

...když si vezmu že se z té americké fantasy zrodilo DrD okopírováním DnD a když si vezmu dnešní anglofilii u mládeže, tak to také vyznívá dobře

Nemluvě o tom, že ta "americká fantasy" má rozsah o kterém se podle obsahu odstavce autorům ani nezdá. Následně je nabídnut svět té nejtuctovější fantasy, kterou si každý dokáže vytvořit ve své hlavě sám, aniž by potřeboval nějakou konkrétní hru.

Píše:
Systém by měl být jednoduchý na pochopení, ale zároveň bude pokrývat širokou škálu možností a situací.

Tohle jsem už někde slyšel. Předtím, než vyšlo nějaké to DrD ... deja-vu

Píše:
Doufáme, že bude vhodný pro hry o velké přestávce, pod lavicí, stejně jako pro dlouhodobé tažení.

Komu ještě zní ta věta zábavně sama o sobě?

no, celkově mi to přijde spíš úsměvné a po předchozích zkušensotech s RPG produkty od Altaru si myslím raději počkám až to vyjde, do té doby se budu dál trochu jízlivě usmívat.

noir píše:
zlí wizardi z wallstreetu s tím jejich odporným "dungeonpunkem"

lol

alef0 píše:
Táto logická úvaha je kúzelná :-)

jj, taky mě pobavila :)

Almi píše:
Autoři jsou podle informací zkušení herní designéři, grafika také vypadá na výši a zaujme hodně nováčků i stávajících. Věřím, že i marketingově to mají zmáknuté a zaplní mezeru na trhu.

:D Almi, já Tvoje vstupy někdy fakt žeru :) Připomeň mi tohle téma na nějakém dalším srazu :)
Autorská citace #23
3.3.2010 14:23 - Gordrung
sou uplne nadsazeny cisla hlavne, i kdyz si postavu "tunite" v builderu, neni to v radu hodin, musite mit opravdu velkou chut vytvaret pro vas uplne nej nej nej postavu abyste na tom stravili cas v ramci hodin, sou spis desitky minut...

si vytvarim postavy v CB takrka neustale ze vseho(krom dragonu) a rozhodne to netrva extremne dlouho... Nejake "Take and go" je zajimavy koncept ale asi by se tezko srovnal s pozadavky vetsiny hracu na nejakou variabilitu... quick char vyhazuje povetsinou s odpustenim hovna...

stotoznuji se sirienem co do nazoru ze tady dost lidi asi zcela nechape jak vlastne ta "americka fanatsy" vypada a jakej ma monumentalni rozsah, at uz pozitivni ci degenerativni pro RPG jako celek
Autorská citace #24
3.3.2010 14:33 - LZJ
Já jsem zvědavý, jak bude DrD2 nakonec vypadat. Jestli budu mít čas si ho pročíst nebo jestli ho koupím svým dětem, to se uvidí.
Zatím mi nejvíc vadí, že autorský tým pečlivě tají jakékoli zajímavé informace o výsledném produktu. Teď to aspoň vypadá, že něco nakonec bude. :-)
Autorská citace #25
3.3.2010 14:42 - Gordrung
u Altaru je treba vse brat s nadsazkou, zejmena terminy, nejsou v ramci mesicu ani let ale desetiletí... si taky radsi pockam ajk to bude vypadat nakonec a prozatims tim nebudu moc pocitat... ale pokud by to prineslo neco mene monster-crawlingovyho nez dnd a soucesne min zabugovanyho a matfyzackyho nez DrD+, rad zahodim sve 4e a vyrazim na stec do noveho systemu
Autorská citace #26
3.3.2010 15:05 - Colombo
Píše:
Tohle jsem už někde slyšel. Předtím, než vyšlo nějaké to DrD ... deja-vu

Neměl tak vypadat i Void?:)
Autorská citace #27
3.3.2010 15:11 - Sosáček
Alnag píše:
A to já bych tě za začátečníka klidně označil.

To ja bych te klidne uskrtil ;)

sirien píše:
Tohle jsem už někde slyšel. Předtím, než vyšlo nějaké to DrD ... deja-vu

Ne ze bych se chtel zastavat PK nebo podobnyho povlu, ale nebyly ti predtim nez vyslo DrD nahodou tri roky, nebo tak neco?
Autorská citace #28
3.3.2010 15:17 - Sethi
Jack the Zipper píše:
Ne ze bych se chtel zastavat PK nebo podobnyho povlu, ale nebyly ti predtim nez vyslo DrD nahodou tri roky, nebo tak neco?

Tukan byl velmi uvědomělé dítko.
Autorská citace #29
3.3.2010 15:32 - Sosáček
Colombo píše:
Neměl tak vypadat i Void?:)

Na druhou stranu, treba FATE tohle snadno splnuje, a mistni budou urcite tvrdit ze to splnuje i dnd a tak.

Osobne mam pocit ze FATE 3 se slusnym settingem, predpripravenejma postavama nebo povolanima, obrazkama, a navodem pro GM a hrace jak nebyt v opozici by nebylo spatny drd+. Jestli lepsi nez to co altar vyprodukuje uvidime.
Autorská citace #30
3.3.2010 15:59 - Jerson
Tedy ne že bych se chtěl tvůrců DrD+ vehementě zastávat, ale myslel jsem, že z několika málo slov vyvozují dalekosáhlé závěry hlavně scholastici a pak až všichni ostatní. Osobně počkám a uvidím. I když jsem tedy čekal více informací do začátku.
Jo, a dělat RPG pro hru pod lavicí nepovažuju za dobrý nápad, ale to je moje věc.
Autorská citace #31
3.3.2010 17:16 - skew
noir píše:
a úplně zbytečné vymezování se proti imaginárnímu nepříteli (zlí wizardi z wallstreetu s tím jejich odporným "dungeonpunkem")
Těžko říct, já třeba jsem přesně z tohohle důvodu nechtěl přecházet z DrD na D&D3.5.

sirien píše:
Nemluvě o tom, že ta "americká fantasy" má rozsah o kterém se podle obsahu odstavce autorům ani nezdá.
Skoro bych řekl, že víc záleží na tom, co si pod tím pojmem představí hráči.
Víš co, adresování průměrnému čtenářovi a tak.
Autorská citace #32
3.3.2010 19:05 - wlkeR
Myslím, že pro takovou hru, kór s notně pošramocenou pověstí, by byla ideální úzká spolupráce s komunitou. V profilech autorů čtu samé RPGfórum, kamž nelezu, nicméně jediný zdroj feedbacku, byť snad největší z dostupných, určitě nestačí.

Zvláštní, že argument Wizárdů používají proti mojí 4E zarytí hráči 3.5E.
Autorská citace #33
3.3.2010 19:17 - sirien
Jack the Zipper píše:
Ne ze bych se chtel zastavat PK nebo podobnyho povlu, ale nebyly ti predtim nez vyslo DrD nahodou tri roky, nebo tak neco?

:)
Pět. Myslim. Nicméně sem narážel na sliby týkající se DrD+

skew píše:
Skoro bych řekl, že víc záleží na tom, co si pod tím pojmem představí hráči.

Tak mezi hodně známými americkými fantasy u nás je třeba Feistova Midkemie (svět velmi podobný popisovanému), Dragonlance a FR knížky mají také dost zastání mimo RPG komunitu... Pak tam sou nějaký ty WHF, kde se podoba té fantasy de facto liší autor od autora, já jsem z toho četl něco co je docela podobné... americká fantasy má záběr napříč všim, prohlásit že to "nebude americká fantasy" je skoro adekvátní tomu říct že to nebude fantasy vůbec. A stále jsme u toho že průměrný teenager nemá národnostní uvědomění a raději bude hrát hru kde jsou trollové a elfové a skřítci než hru, kde jsou rusalky a vodníci. IMO, teda, průzkum sem si nedělal, ale celkově je amerikanizace docela rozšířená záležitost. Ostatně se můžem zeptat Dracaina a Maguse, jak na tom sou jejich spolužáci.

Kýblohlav letně-semestrový píše:
by byla ideální úzká spolupráce s komunitou.

což znamená spíš dracidoupe.cz než RPG F, ale to je vedlejší, protože... no, viděl jsem názory komunity ohledně další podoby DrD jak na netu, tak na conech a narovinu - zlatej Jobs se svým "konzument neví co chce, dokud mu to neukážeme". U nás většina těch lidí nemá páru o tom, jak současný RPGčka vypadaj. Natož proč.
Autorská citace #34
3.3.2010 19:40 - noir
Mě ještě notně pobavila stylistická neobratnost autorů. Už teď bych jim doporučil, aby se naučili alespoň tři spojky. Založit pravidla jen na spojce "který" není úplně dobrý nápad...

(Myslím tím "V této nové hře budete mít možnost stát se hrdinou příběhů a legend, které se vyprávějí u ohňů slunovratu, které planou do noci.") Jak tohle může projít přes člověka, který vystudoval bohemistiku, to mi nejde do hlavy...
Autorská citace #35
3.3.2010 20:04 - skew
Píše:
Zvláštní, že argument Wizárdů používají proti mojí 4E zarytí hráči 3.5E.
To bylo na mě ? Pokud jo, tak mám dost daleko k zarytému hráči 3.5e. Pointa sdělení každopádně byla, že k D&D3.5e jsem nechtěl přecházet právě z toho důvodu, že z toho smrděla Amerika a "freecooliin" (to bylo tehdy).

sirien píše:
americká fantasy má záběr napříč všim, prohlásit že to "nebude americká fantasy" je skoro adekvátní tomu říct že to nebude fantasy vůbec.
Pokud si myslíš, že to tak značná část lidí pochopí, tak ok (nicméně ta věta pokračuje pak dál... ale to je fuk, ať to kdyžtak obhajuje Peekay nebo Ecthelioni).

Píše:
A stále jsme u toho že průměrný teenager nemá národnostní uvědomění a raději bude hrát hru kde jsou trollové a elfové a skřítci než hru, kde jsou rusalky a vodníci.
Může bejt.
Autorská citace #36
3.3.2010 20:10 - Peekay
noir píše:
Mě ještě notně pobavila stylistická neobratnost autorů. Už teď bych jim doporučil, aby se naučili alespoň tři spojky. Založit pravidla jen na spojce "který" není úplně dobrý nápad...


Takze sa hlasis na korektury? Super! Kazda pomocna ruka potesi.
Autorská citace #37
3.3.2010 20:16 - Jarik
Zajimave je, ze tahle dabata ma uz vic znaku nez kolik je na prislusnem promowebu.
Zas se tu ozyvaji hlasy co a jak bude, aniz by autori prospevku videli do kuchyne.

Opet tu mame nekolik vestcu, ... dokonce tak nadanych, ze uz vi v cem budou chyby. Ale ja je uz podobneho dila jeste nevidel.
Zeby se tu darilo kritikum? :D

Vse v pohode. Ja si pockam na produkt...pak neco klidne reknu.
Autorská citace #38
3.3.2010 20:30 - noir
Peekay: Ještě to tak!

Jarik: Neřekl bych. Spíš se tu kecá o tom, co už autoři řekli a napsali. Spekulací tu vidím minimum.
Autorská citace #39
3.3.2010 20:40 - alef0
No, ono skôr sa debatí a špekuluje o tých dvoch vetách dokola :-)

Tá spolupráca s komunitou je dvojsečná vec, veď kanály existujú, minimálne je plánovaná možnosť komentovania na oficiálnych stránkach.

Od ľudí sa dá čakať leda to, že niečo zdrbú. Tak ako povedal Sirien, u nás ľudia nevedia, čo chcú, vedia len, čo sa im konkrétne nepáči a typicky kritizujú tie nepodstatné drobnosti.

Peekay píše:
Takze sa hlasis na korektury? Super! Kazda pomocna ruka potesi.

Noir zrejme nemá permanentne čas, pred časom sme sa dohadovali na konzultáciách k článku o Forgottenoch, a komunikácia potom vyfučala do prázdna.
Autorská citace #40
3.3.2010 21:16 - noir
alef0: Nevím jak ty, ale můj pracovní den má 12 hodin. Krom toho mám dvě děti a manželku, takže opravdu nemám ten luxus věnovat čas opravám chyb jiných. Jen můžu poradit. Má-li být DrD 2 bomba pro český trh, čekal bych ten start jako

Ještě mě pobavilo, jak úplně jiné bude to DrD2 v settingu proti dekadentní americké dungeonpunkové fantasy. No řekněte, to je přece úplně něco jiného, řekl bych až diametrálně! Ten zásadní rozdíl settingové filosofie je znatelný na první pohled...

DnD 4e, Points of Light:
Most of the world is monster-haunted wilderness. The centers of civilization are few and far between, and the world isn’t carved up between nation-states that jealously enforce their borders. A few difficult and dangerous roads tenuously link neighboring cities together, but if you stray from them you quickly find yourself immersed in goblin-infested forests, haunted barrowfields, desolate hills and marshes, and monster-hunted badlands. Anything could be waiting down that old overgrown dwarf-built road: a den of ogre marauders, a forgotten tower where a lamia awaits careless travelers, a troll’s cave, a lonely human village under the sway of a demonic cult, or a black wood where shadows and ghosts thirst for the blood of the living.


DrD2:
"V našem světě husté hvozdy pokrývají celé rozlohy království, jen někde jsou opevněné vesnice, místy i menší města, tvrze nebo hrady. Na cestách číhají lapkové, odbojní šlechtici, skřetí družiny nebo vyhladovělí zlobři. Pod korunami lesů se rozléhá vlčí vytí a své sítě tu spřádají obří pavouci. Je to nebezpečná divočina, kam se odváží jen ti nejodvážnější. Na mlhou pokrytých paloucích mezi větvemi staletých dubů ční k nebi prastaré menhiry pokryté tajemnými rytinami a někde v hlubinách sněhem pokrytých a neschůdných hor se ukrývá doupě draka."
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.34120607376099 secREMOTE_IP: 3.239.40.250