Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

27.2.2015 22:33 - Nachtrose
tak jsem nahodou zachytil, ze na letosni FreeRPG day se pripravuje dalsi prequel pro Stone Thiefa.
2.3.2015 17:48 - Almi
Tak stále od Pelgranne žádná reakce. Ani po pátečním pokusu o znovuprofouknutí... Penízky ode mne mají už víc jak 7 dní, dokonce mi přišel i mail o tom, že vyšlo únorové číslo, ale vše jen se stejným nefunkčním odkazem. Nemáte někdo náhodou funkční kontakt na ně? Nebo umíte pomoci? Už mi to poněkud začíná vadit...
2.3.2015 18:12 - ShadoWWW
Almi píše:
Nemáte někdo náhodou funkční kontakt na ně?

Co za to? :-)

simon(zavinac)dyingearth.com
To je mail přímo na Simona Rogerse, který mi vždy ochotně odpověděl.
2.3.2015 19:26 - Nachtrose
To je celkem divny... Treba na g+ v komunitach reaguji celkem ochotne. Kazdopadne tohle neni zrovna zpusob, jak si udrzet verne zakazniky.
8.3.2015 09:46 - Almi
Tak se mi dostalo do pacek první z epic Tales. A je skutečně epic... myslel jsem si, že se to projeví hlavně vyšším damage output potvor. Víc jsem se nemohl mýlit.

Potvory jsou víc drsné, ale zcela jinak než jsem si představoval. A stále jsou přitom jednoduché na hraní.

Předměty jsou už opravdu epic, a to včetně prokletých :)

Některé z předmětů také získávají novou vlastnost aftereffect, která se proveví v závislosti na tom, zda jste uspěli (či někdy neuspěli - super to odměna!) v hodu na recharge.

Ve hře se objevují i ikonické léčivé lektvary (recovery+4d8 hp, max. 130 hp).

A samotný příběh, věnovaný Arcimágovi, je lahůdka. ASH LAW je prostě boží :)
12.3.2015 09:41 - Almi
Tak, další super pecka ohlášena (už v lednu, nějak jsem přehlédl) - nové dobrodružství The Strangling Sea, kde autorem je Robin D. Laws!!
12.3.2015 10:25 - Shako
Almi píše:
The Strangling Sea, kde autorem je Robin D. Laws!!


RDL + 13th nic lepšího jsem si nemohli přát. :)
12.3.2015 11:08 - Nachtrose
Po Almiho trablech me taky potešila tato správa:

Pelgrane Press píše:
Friday the 13th Age Deals
To celebrate this Friday the 13th Age, we’re launching the 13th Age Soundtrack and 13th Age Monthly on DriveThruRPG. We also plan to make Shadows of Eldolan 13% off all day Friday on DTRPG and on our webstore.
12.3.2015 13:15 - Almi
Nachtrose: Mne ta zůráva netěší, neb budu mimo net.. :)

.. a vše od nich mám (snad mimo soundtracku).
16.3.2015 18:29 - sirien
RDL je pěknej šmejd - má hezkou kariérku spočívající v tom, že permanentně hraje RPGčka aby se s nima seznámil a moh se buď inspirovat, nebo pro ně něco psát... Si tak v klídku dělá svoje GUMSHOE, bokem si přečte a pak hodí pár her Třináctky, aby pro ní něco napsal...
16.3.2015 21:05 - Nachtrose
Sirien: ze bych tady citil jistou zavist? :-D

Btw. Poridil jsem si taky monthly, ale na DTRPG. Zatim bez problemu
17.3.2015 15:20 - Almi
Jen krátké info - obě na srazu hraná dobrodružství se snad líbila a obstála.

Tajemná zahrada (již po čtvrté) prověřila schopnosti vyprávět hráčů a improvizaci vypravěče, připravila nezapomenutelné zážitky

Hmm..říkáte, že velká odměna za záchranu dcery živé a malá za mrtvou? A nešlo by vyplatit tu velkou, my to pak vyúčtujeme?

...a Cemi se potkala s hráběma...

Prince of Shadows dokonale zaprasil, všichni používali Ikony jak o život a navíc moc pěkně!

Druhý příběh, hraný s postavami na 5. úrovni se volně inspiroval orčí trilogií Tales. Postavy si sami vybrali drsný střet s dospělým Remorhazem, užili putování na sněhu (i pod ním), zapalování strážných světel strážených drsnými trolly Hurlym a Burlym, tajemné teleporty, otvírání pokladnic i útěk na poslední chvíli před rozzuřeným hrabětem Kostějem... splnili očekávané... aby tím zajistili nečekané.

Odměnou jim byla nehynoucí nenávist Arcimága, Imperátora i Krále Kostěje (Lich Kinga), naopak však přízeň Prince stínů a dračí Trojice.

Prostě silný prožitek a (snad) i fajn příběh v podání zejména hráčů.

Hodně se mi líbilo zejména Dukolmovo hodnocení - z mainstremových kostkových her právě 13A podporuje nejvíc i prvek vyprávění.

Díky všem za hru a těším se u dalších příběhů...
17.3.2015 15:39 - Nachtrose
Jedna z mych prvnich otazek po ukonceni zahrady: Kdo nasel hrabe?

Jinak Almi, na podzim si s Korbalem rezervujeme misto na 13A.
17.3.2015 15:50 - Nachtrose
V patek snad konecne budeme zase hrat ( Make your own luck ) a chtel bych na uvod zkusit Montage, tak jsem fakt sam zvedav, jak to dopadne. Jen se trochu obavam naseho druzinoveho trolla...
17.3.2015 15:55 - sirien
Almi píše:
Hodně se mi líbilo zejména Dukolmovo hodnocení - z mainstremových kostkových her právě 13A podporuje nejvíc i prvek vyprávění.

To tady hraješ kartu s nečekanou vahou... asi si to 13th Age přečtu a vydupu si na Tobě hru hned co skončim s diplomkou, tohle už skutečně zní jako že by to stálo za recenzi.
17.3.2015 15:59 - Shako
Almi píše:
...a Cemi se potkala s hráběma...


Lol, fakt? :-D

Almi píše:
Hodně se mi líbilo zejména Dukolmovo hodnocení - z mainstremových kostkových her právě 13A podporuje nejvíc i prvek vyprávění.


Hezký řečeno.
17.3.2015 17:13 - Almi
Shako, Nachtrose: Docela jste mne pobavili. Zdá se, že kdo hrál Tajemnou zahradu, tak se zajímá nejvíc o dvě věci - kdo se potkal s hráběma? A kolik lidí sedí u protějšího stolu? :))) Nechci tu spoilovat, ale stálo by to za psychologickou studii ;)

sirien: Zeptej se Dukolma. Samotného tyhle věci tolik neřeším, protože nemám nahráno víc druhů her, takže nemám přiměřený referenční model, ale když jsem pak nad tím přemýšlel, asi je to nejpřesnější obecné vyjádření toho, čím je 13A tak odlišná a přitom je to pořád d20 hra v tom klasickém slova smyslu.

Navíc mne potěšil Kin, který sice nakonec dal přednost hraní Ashen Stars, ale jako totální newbie si půjčil ode mne pravidla a schválně si zkusil postavit fightera bez toho, aby mu do toho někdo kecal a o hře něco říkal či radil. A dle jeho slov (na celkový pocit jsem se neptal), to šlo hodně dobře a snadno.

Takže se na recenzi od Tebe těším. I když vím, že tak, jako je ideální hra pro mne 13A, tak pro Tebe to bude Ashen Stars (na který se hodíš ideálně, jak jsem tak koukal :))))
Bude zajímavý sledovat pak tu diskuzi.
17.3.2015 17:38 - Shako
Almi píše:
totální newbie si půjčil ode mne pravidla a schválně si zkusil postavit fightera


Imho je to tím, že pravidla pro jednotlivé povolání jsou velmi krátká (skutečně je to pár stránek - první je úvod, pak jsou 2 stránky se vším podstatným, co je třeba spočítat a vybrat. Pak už následuje jen výčet věcí, ze kterých se vybírá). Čestná vyjímka je snad jen druid, který je fakt dlouhý kvůli množství specializací.

Taky mě vždycky překvapí, jak krátké jsou povolání, když si to tisknu, abych udělal novou postavu. Vcelku je zatím jedno, zda stavím 1 lvl nebo 7 lvl. Ten počet rozhodnutí, které musím udělat je pořád zhruba stejný (liši se to hlavně vybraným povoláním a ne levelem). Obrovský rozdíl oproti tvorbě postavy ve DnD 4e, kde od paragonu výš je to hrůza stavět nové postavy (další featy, měnit powers...).
17.3.2015 19:00 - Nachtrose
Narazil jsem nahodou na popis toho, jak Chris Perkins na PAX narouboval na DnD5 fate-like vypraveci soubojovy system. Alespon co se popisu bojiste tyce. Zni to celkem zajimave a urcite by z toho slo do 13A prevzit par veci, ktere tam jeste nejsou. Zajemci at ctou dal tady.
17.3.2015 19:25 - Vojtěch
Pokud by byl zájem uklidit zase po čarodějovi věž, tak jsem k službám :P

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083142042160034 secREMOTE_IP: 3.144.230.82