RPG odborně

York
2.1.2014 11:38
Přežití RPG v Českých a Slovenských zemích
  • Co pro to chceme a můžeme udělat?
  • Proč staré komunitní servery umírají a nové skomírají?
  • Co by mohlo být společným cílem, na kterém byste se byli ochotni podílet?
  • Má smysl vlastní tvorba? Pokud ano, jak ji podpořit?
10.4.2014 19:22 - Shako
Sparkle píše:
Trail of Cthulhu bych si určitě chtěla vyzkoušet.


Neni problem, staci sehnat dalsi 2-4 hrace (od 3 vysetrovatelu je vysetrovaci tym relativne kompletni). A chce to relativne stabilni sestavu (+/- 1 clovek) na 2-3 vecery tak behem mesice (max pauza mezi hranimi 2 tydny). A nebo jeden cely vikendovy den (ale to by asi bylo hodne hardcore).
10.4.2014 19:37 - Vojtěch
Jo, to bych dal taky... jednorázově tedy.
10.4.2014 19:54 - Sparkle
viz vedlejší vlákno, ať to tu nespamujem.
10.4.2014 20:15 - Gurney
Shako v podstatě píše:
všechno je přiliš specifický

Ajo, good trolling :)
10.4.2014 21:16 - Shako
Gurney píše:
Ajo, good trolling :)


Ne, sorry, fakt nehledam nahradu DnD... DnD jako system pro high epic fantasy proste funguje. Nepotrebuju ho nahrazovat systemy jako Dragon Age, DH... mozna ho casem nahradi 13th Age nebo DnD Next nebo uplne neco jineho. Pokud uz fantasy, tak proste jine nez s hromadou draku. :) Vic prizemni - treba ala slibovany slovansky setting DrD II (ale s pouzitelnym systemem) nebo riznute necim jako Numenera, vice realisticke ala GURPS, ale ne tak brutalne genericky system, ve ktere se pak neda vyznat (diky hromade nepouzitelnych a nedostupnych schopnosti pro hrani robotu, mimozemstanu atp...).
Porad si rikam, ze treba Burning Wheel by mohlo byt to spravne, ale nejak neni vule ho nastudovat a neznam nikoho dalsiho, kdo by ho hral, aby se dalo jen ochutnat.

Ale pokud mas napad na neco dalsiho, rad si poslechnu, podrobnosti.
10.4.2014 23:48 - Vojtěch
Dragon Age nemá hromadu draků a je celkem u země. Což takhle Shadows of Esteren?
11.4.2014 08:12 - kin
Mimochodem, trochu offtopic, ale taky se to vlastně trochu týká přežití rpg...plánuje se zase někdy sraz na Dálavě? .)
11.4.2014 08:35 - Gurney
Shako píše:
fakt nehledam nahradu DnD

To je dobře, protože jsem nepostoval seznam-věcí-co-by-jsi-měl-stoprocentně-hrát-namísto-DnD, ale jen-tak-pro-zajímavost-několik-systémů-pro-kampaně-kde-se-dá-rychle-udělat-postava. Dvě velmi odlišné věci, z nichž první nevedu.
11.4.2014 09:12 - Nachtrose
Kin: predpokladam, ze minimalne na podzim :-)
11.4.2014 11:15 - York
Docela mě mrzí, že se nějak odmlčel Skaven. Legendy Armandie už zřejmě umřely úplně, později měl rozpracovaný menší DrD-like projekt Jeskyně a draci a kolem toho je po počátečním chrlení taky docela dlouho mrtvo. Přitom Mytágo bylo co se RPG produkce celkem pěkně rozjeté.

Takhle ale asi nezbývá, než doufat, že bude mít Sparkle úspěch s Rozcestím a z Mephitu se stane nakladatelství ;-)
11.4.2014 11:29 - Colombo
zase systémy

spíše by to chtělo nějaký setting. Celkem by se mi líbilo relativně low-magic "sedlácké" fantasy. Něco jako je Hobbit při cestě z Kraje do toho lidského města.

Low-magic ve smyslu ne firbally atp., ale spíše kletba, požehnání atp. zase spíše něco ve smyslu vesnických zaříkávačů a ne imperial battlemage.
11.4.2014 11:45 - Vojtěch
Shadows of Esteren by to možná splňoval. Jinak setting se celý vesnický udělá asi jen těžko, pokud má být nějaký rozsáhlejší...
11.4.2014 11:58 - Sparkle
Můj muž říká, že mám vyrobit nějaký morbidní fantasy setting podle slovenských lidových pohádek. Nápad se mi líbí, tak jestli na to budu mít někdy čas, pustím se do toho :)
11.4.2014 14:04 - Pepa
@Colombo: Tak to je DrD 2, ne? (Hlavně se svojím bestiářem.) Odstraň pravidla a máš přesně to, co hledáš...
11.4.2014 15:34 - Colombo
Když z DrD 2 odstraním pravidla, tak toho zůstane hodně málo. Zůstane vůbec něco?
11.4.2014 15:46 - Quentin
Bestiář!
11.4.2014 16:18 - Colombo
To mi připomíná DrD+
11.4.2014 16:22 - Gurney
kin píše:
Mimochodem, trochu offtopic, ale taky se to vlastně trochu týká přežití rpg...plánuje se zase někdy sraz na Dálavě? .)

Myslím, že by měl být klasický podzimní.
11.4.2014 16:35 - chrochta
Colombo, zkus se podívat na Vukogvazd, tam taky "divně" hráli.
11.4.2014 18:05 - Vojtěch
Přihoď i ostatní Slovany a je to životaschopné.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075747966766357 secREMOTE_IP: 3.137.192.3