Pravidla

sirien
6.6.2020 18:27
Dungeons & Dragons 5e (III)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE, diskusi k nim tady.
- online překlad (cz SRD)

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

En zdroje:
- Základní pravidla v angličtině (Basic rules) zdarma ke stažení
- Errata
- oficiální SRD ("Licence")

DŮLEŽITÉ

Narozdíl od svých předchůdců, tato diskuse slouží:
- pro oznamování novinek
- jako rozcestník důležitých odkazů
- pro super obecné záležitosti

Konkrétní dotazy nebo problematiky prosím sesměrovávejte do samostatných diskusí. Vůbec se nebojte případně založit novou.
Autorská citace #21
9.7.2020 11:03 - ShadoWWW
DnD 5e Starter Set od 3PP (= ne od WotC). :-o
Autorská citace #22
9.7.2020 11:12 - PetrH
No takový starter set by se šikl k JaD
Autorská citace #23
9.7.2020 21:56 - MirTur
PetrH píše:
No takový starter set by se šikl k JaD

No tam bohužel avizovali že nebude se světem, takže smolík.
Autorská citace #24
9.7.2020 22:41 - PetrH
Ano já vím. To měl být pokus o střelbu do vlastních řad....
Autorská citace #25
9.7.2020 23:22 - sirien
Problém je poptávka a tvůrčí kapacita. Už JaD nejsou triviální v základu takže by nebylo rozumný zadání ještěp dál rozšiřovat než sme vůbec přeskočili základní laťku.

Pokud až budou JaD v základu zkompletovaný někdo přijde a řekne "hej, udělejme JaD starter set pro Asterion/Tarii/whatever vyjma Končiny" tak se o tom budu rád bavit, ale ta část světa atp fakt nechci aby visela na mě.

(Abych byl transparentní, Karpianus si klidně může udělat i Končinu pokud se se Skavenem dohodne, ale ode mě k tomu nebude fň pomoci - minimálně ne bez faktury s mojí zcela non-fandom sazbou. Co Log a ostatní je jejich problém, za ně v tomhle nemluvím)

EDIT: jako technicky s tím že JaD píšeme v základu hodně přívětivě pro nováčky by pak starter set verze pravidel už neměl být takový problém. Ale to je fakt diskuse do budoucna a kdyžtak bych jí vedl v JaD tématu.
Autorská citace #26
9.7.2020 23:36 - Log 1=0
Já to mám v zásadě stejně, akorát tedy klidně pomůžu i s Končinou, pokud v ní už nebudou zbytečné čuňačiny a hovadiny. Což tedy LK tuším říkal že už být nemají, ale neověřoval jsem si, zdali tomu tak skutečně je.
Autorská citace #27
13.7.2020 21:29 - ShadoWWW
Nová UA přináší po dlooouhé době nové odbornosti.

Ten Kuchař je perfektní! :-)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21442294120789 secREMOTE_IP: 34.200.218.187