Produkty

Amuldur
30.9.2009 14:45
D&D Miniatures
Hrajete miniatury? Možná by jste mi mohli poradit... Zajímalo by mě zda-li se dají kombinovat figurky ze starší série s novějšími, kmarád mi řekl, že ty starší figurky mají odlišné karty statistik než ty novější...
19.7.2011 14:00 - Ebon Hand
Tak jsem tank konečně dodělal, po ukončení stěhování mám opět čas.
Nakonec jsem zavrhnul bahno. Patinujsem směřoval do omšelosti, opršené kamufláže a na zaprášení. Bahno si nechám na jiný projekt.
Bohužel jsem to fotil večer, tak fotky nejsou ideální..


19.7.2011 16:01 - Malfin
To je úžasné! Pořád nechápu jak to děláte, i když tady čtu různé postupy...
19.7.2011 23:36 - Gurney
Ebon: Luxusní "španělská škola". Podle mě dobře, že jsi zůstal u prachu a něšel do bahna.

Malfin: Třeba v tom čísle Modeláře, na kterém Ebon o pár postů zpátky barví, je to popsáno docela podrobně (bonužel nevím ani co je to za ročník, mám to číslo někde ve skříni... někde zhruba uprostřed..)
20.7.2011 11:17 - Ebon Hand
jj, španělka mi dobře sedla.

Byl to speciál "Sešit modeláře Španělská škola". I když Malfine dost dobré jsou i podrobné postupy od někerých významných zahraničních modelářů. Ukazují tam krok za krokem, jak postupovat při patinování.

Teď jsem se vrhnul na M551 Sheridan z Vietnamu, tak postnu nějaké obrázky až s ním trochu pokročím.
20.7.2011 17:21 - Vojtěch
Konečně tank, který bude nějak vypadat, i když je z hliníku :D

(nemá spojitost s kvalitou práce modeláře, prostě ty předválečné obludy nemám moc rád ;) )
20.7.2011 18:27 - Ebon Hand
Věž a pásy má ocelový :-)

Četl jsem o něm pikantnost, že když se při vzdušném vysazení nezažehly brzdící rakety, tak se při dopadu věž probořila do hliníkový korby, což mělo dost devastující účinky na osádku. Takže to radši začali vysazovat bez posádky, ta vyskočila zvlášť a metelila k tanku, nebo při přízemním letu. To taky nebylo ideální, takže mu nakonec zůstal jen ten průzkum. :-)
20.7.2011 18:48 - Vojtěch
Popravdě řečeno vysdkakovat ve většině vozidel bych asi nechtěl :o)
20.7.2011 20:36 - OzzKar
Ebon Hand píše:
Ebon: Luxusní "španělská škola". Podle mě dobře, že jsi zůstal u prachu a něšel do bahna.


To už je spíše Portugalsko. Možná McBrown. Bahna je všuhe hodně a tady by bylo na škodu.
21.7.2011 10:42 - Ebon Hand
Vojtěch: máš recht, já taky ne. Přijde mi to jako plýtvání lidmi, protože nehod u toho byla všude hromada..
21.7.2011 12:31 - Vojtěch
No co... útočné operace, ztráty povoleny. Rudá armáda nepotřebuje ani padáky, když se to vezme ;)
20.6.2013 19:38 - Nachtrose
Ehmm... takze zase trosku nekromancie...

Stejne je podle mne skoda, ze tu tohle tema zapadava prachem. Ale k veci: asi ted bude nejaky volny cas a prostredky a uz delsi dobu premyslim nad tim, zkusit malovani miniatur. S mou motorickou (ne)koordinaci to asi nebude nic uchvatneho, nicmene odhodlani je polovina uspechu ;-) Tak bych mel dotaz na vas ostrilene a zkusene: Co by nemelo chybet v zacatecnicke vybave a ktera znacka barev a naradi se vam nejlepe osvedcila?
20.6.2013 19:52 - Me-dea
Hodně doporučuji černý podkladový sprej od citadel nebo nějaké konkurence. Barvy na něj chytají mnohem lépe než na holý plast / resin / kov.
21.6.2013 07:56 - Nachtrose
Proc zakladovku mi je jesny, ale musi byt cerna? Treba na greenskiny by mi prisla logictejsi zelena.
21.6.2013 08:23 - Jarik
Ja davam prednost bilemu zakladu.
Zalezi na zpusobu nasledneho malovani.
21.6.2013 08:31 - Merlin
Nacht: záleží na tom v jakých barvách budeš mít vyvedenou figurku. Podle toho zvolíš podklad.Nicméně, pokud chceš jen washovat, tak bych zvolil světlej podklad.
Co se týká barev, rozhodně doporučuji vodou ředitelné...na to běžné domácí žvýkáníčko ti budou stačit Agamy, které jsou kvalitou srovnatelné s Citadelou, stejně tak i cenově (je i velké množství barevných kombinací).
Štětce ti podle názvu neřeknu, mám jich doma hromadu...0,3 a výš.

Doporučení na závěr..pokud ti jde jen o nějaké miniatury, které ti budou vochmatlávat hráči, případně je máš k nějaké deskovce, rozhodně bych washoval...udělá to svou práci, namaluješ toho časově mnohem víc.
21.6.2013 09:22 - Nachtrose
Merlin: ano, prioritne mam v planu miniatury slouzici ke hrani. K tem stetcum jsem mel na mysli spise vyrobce, nez konkrrtni typy. Treba jsem zahlid, ze na citadelacke nekdo hodne nadava. Ale nekdo je i chvali. A jak myslis "jen washovat"? Nemaji washe uz z podstaty jen omezenou kryvost?
21.6.2013 09:28 - Nachtrose
Jeste me tak napadlo: jak dloho ty barvy v kelimku vlastne vydrzi? Videl jsem video, kde malovala temer okamzite dalsi barvou na tu predchozi, coz by znamenalo, ze schnou rychle.
21.6.2013 09:28 - Beltar
Nachtrose:
Sprej rozhodně takovej, aby byl příbuznej k tomu co budeš barvit a nebyla to výrazná barva! Takže hnědou, vyblitě zelenou. Bílej byl nejhorší co jsem používal, hodně ti totiž zesvětlí barvy co přes něj natíráš a ty pak potřebuješ víc vrstev, aby jsi dosáhl správného odstínu.
Barvičky si chválím Citadel, štetce teď už kupuji normálně v papírnictví, spíš menší jsou pro začátečníka lepší, protože nebudeš dělat tolik přetahů. Důležité je, aby měl štětec dobrou špičku.
Při barvení postupuj tak, že nejdřív natírej věci co jsou vespod. Například nejdřív natři pokožku, pak šaty co jsou na ní, potom zbroj co je na šatech atd. a potom detaily jako jsou ozdoby, měšce atd. Vykašli se na opravování přetahů, pokaždé, když nějaký uděláš. Teprve až budeš mít celý model namalovaný, tak se vrhni na přetahy a opravuj je v obráceném pořadí, než jsi maloval první. Nejdřív oprav zbroj, pak šaty, pak kůži... Jo a nepoužívej moc silné vrstvy barvy!
No a až to budeš mít celé hotové, tak použij wash, na tmavé stvůry jako goblini, nemrtví, atd. doporučuji hnědej a nemusíš šetřit, krásně ti je umaže. Na wash elfů, rytířů a jinejch zářivejch věcí je třeba s ním šetřit.
Přijde mi, že člověk nemusí ovládat ty úžasné malířské techniky, stačí čistě nabarvený model, zvýrazněné detaily, wash a je to super.

Tady je pár mejch pokusů z dávnejch dob s DnD miniaturami:

https://www.facebook.com/schovanec.jindrich?ref=tn_tnmn#!/media/set/?set=a.1243533024182.29352.1705069603&type=3
21.6.2013 09:30 - Beltar
Nachtrose píše:
Jeste me tak napadlo: jak dloho ty barvy v kelimku vlastne vydrzi? Videl jsem video, kde malovala temer okamzite dalsi barvou na tu predchozi, coz by znamenalo, ze schnou rychle.


Pokud se naučíš používat správné množství vody, tak to schne fakt rychle. Většinou barvím 3-5 modelů najednou, takže je střídám a nikdy nemám problém s tím, že bych musel čekat na schnutí.
21.6.2013 09:37 - Merlin
No...asi takhle..já dříve "lajnoval", ale to bylo jenom u figurek na výstavku. U herních jsem se rozhodl se netrápit (zvlašť např. u Descentu, kde jsou desítky figurek). A washuju je. Výsledek je myslím dost dobrý. a ano, máš pravdu, že mají omezenou kryvost...o tom to je. Namaluješ figurku světlejšími odstíny (wash ji ztmaví), nemusíš se bát detailů, ani stńování. Následně ji celou přetřeš washovýma barvama (teda jednou,abychom si rozuměli). Tím docílíš stínování a vyrýsování detailů. Pak jednododuše uděláš drybrush a doděláš třeba detaily očí a jiných věcí...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070091009140015 secREMOTE_IP: 3.144.84.155