Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
28.2.2018 09:20 - Jarik
K tomu logu. A není náhodou umístěn ten "střed" do zlatého řezu? Jestli je, tak mi to nevadí.
A asi bych se snažil využít toho "D" jako záštity. Takže by to klidně celé mohlo vypadat jako turecká šavle :)
28.2.2018 10:44 - Aegnor
LokiB píše:
Aegnor: že má kord pověšenej naopak si všimneš, ale v jak nepatřičnym a pro tento případ nepraktickym oblečku do hrobek jde, to je ti jedno :P

To oblečení mi nevadí, přece jenom jde o high fantasy hru. Ale ta zbraň prostě logisticky nedává smysl :-)
28.2.2018 13:16 - LokiB
Šaman píše:
Myslíš Dračák? Tak tos měl říct hned


ne, nemyslím dračák, protože ten pojem nesnáším :P

ono by pak bylo hrozně dlouhé pojmenování "Pán podzemních komplexů", to by sirien nevydýchal ;)

Zjevně ten znak, co mají obě na krku, resp na hlavici meče je pro JaD nějak významný
28.2.2018 15:18 - sirien
Ty dvě ilustrace sou totálně awesome.

A zároveň sou i moje odpověď na otázku "jak by sis představoval obálku s holkou" která padla nedávno v jiné diskusi :)

Aegnor píše:
Proč má holčina na prvním obrázku ten kord pověšenej naopak? :-)

quick draw feature. Z normální civilní pozice (s rukama podél těla) jí nebaví tasit tím, že by nejdřív zvedla ruku nad jílec a pak teprve meč uchopila popř. tím, že by pro něj šahala širokým obloukem od těla, okolo jílce a pak teprve úchopem.

Místo toho má zbraň danou tak, aby pro ní mohla šáhnout přímou cestou jediným pohybem zespoda - do "běžné" polohy jí pak bleskově přenese protočením zápěstí při samotném tasení.

A pro lidi jako si Ty to taky ztěžuje možnost jí překvapit tím, že bys proti ní v nečekanou chvíli tasil její vlastní zbraň, protože nejsi zvyklej na to, jak je umístěná. Což se v drowí společnosti taky počítá.


Mimochodem co teď na ten obrázek tak koukám...

Stranou DnD mišmaše mě trošičku ruší skutečnost, že má holčina za pasem rapír, ale v rukou zvedá... jedenapůlku? s klasickym crossguardem. Ty dvě zbraně se totálně míjej (technologicky, historicky, kontextem...)

A pokud jakože našla nějakej starej meč, tak je buď příliš dobře zachovalej nebo na pohled příliš nemagickej aby byl v tak dobrym stavu.

(A nemá trochu tlustý prsty?)


LokiB píše:
Aegnor: že má kord pověšenej naopak si všimneš, ale v jak nepatřičnym a pro tento případ nepraktickym oblečku do hrobek jde, to je ti jedno :P

Historickej šermíř. I kdyby tam byla nakreslená nahá a ve full frontal, tak to čemu bude věnovat pozornost bude jestli pochva na opasku odpovídá historicky věrnému způsobu zavěšení.

Každopádně to oblečení mi ve skutečnosti nijak nepraktický nepřijde a moc nevim, co se Ti na něm nezdá.

(Stranou toho, že ráno třeba vůbec nepředpokládala, že bude do nějaký hrobky lézt. Nemluvě o tom, že drowka nejspíš bude zvyklá chodit v podzemí i v "normálnějším" oblečení.)
28.2.2018 15:49 - LokiB
sirien píše:
Ty dvě zbraně se totálně míjej (technologicky, historicky, kontextem...)


To ale ve fantasy hrách nikdy nevadilo (jj, NĚKOMU to asi vadilo, ale obecně to nevadilo; proto jen nerdi řešili účinnost kordu proti plátové zbroji a souboj obouručák vs. kord).

Plus v hrobce v sarkofágu kvalitní meč nemusí rychle korodovat. A i za 200 let bude celkem ok.

sirien píše:
Každopádně to oblečení mi ve skutečnosti nijak nepraktický nepřijde a moc nevim, co se Ti na něm nezdá.


Zeptej se nějaký holky, znáš jich hodně :) Nakolik je to oblečení vhodné k boji a návštěvě kobek.


sirien píše:
(A nemá trochu tlustý prsty?)


No, i copy. (schválně, jestlis na první přečtení tuhle větu správně rozluštil ;))
28.2.2018 15:50 - ShadoWWW
sirien píše:
na pohled příliš nemagickej aby byl v tak dobrym stavu.

Pokud je to vnímající kouzelný předmět, tak ten se může chtít přetvařovat jako normální meč (pamatuješ na Prsten, co skrýval své runy, ne?).

LokiB píše:
(schválně, jestlis na první přečtení tuhle větu správně rozluštil ;))

Sem to četl a říkám si... to i má být velký, ne? A zápor, tedy No, I don't copy (that). Ale vždyť to vůbec nedává smysl... :-)
28.2.2018 16:22 - Merlin
Loki: Asi dobrej kondicionér :)...
Sirien: no..a není ti divný, že ten meč svítí? :) když už se ptáš na stav kovu? :P
28.2.2018 16:26 - York
Merlin píše:
není ti divný, že ten meč svítí?


Že by detekce démonů? ;-)

Taky nechápu, jak můžete pochybovat o tom, že je magickej.
28.2.2018 16:29 - sirien
LokiB píše:
No, i copy. (schválně, jestlis na první přečtení tuhle větu správně rozluštil ;))

já jo, ale ShadoWWW zjevně spadnul do pasti přichystané pro mě :D

Copy má vpohodě, prostě má hodně hustý vlasy.

LokiB píše:
Zeptej se nějaký holky, znáš jich hodně :)

Znám, no :)

Sem rozeslal pár pingů těm co sou zrovna online, pak napíšu co odepsaly ty co odepíšou :)
28.2.2018 16:30 - Log 1=0
Když se podíváte, jak je na tom obrázku světlo, tak si všimnete, že tomu meči slabě svítí část čepele hned u jílce. Je to magický meč.

Že nemá zbroj, to až tak nevadí. Je li to skutečně drowka, tak může být sesilatelka s mágovou zbrojí a na chlad v podzemí být zvyklá. Pravda, jsem zvyklý na tmavší drowy, ale bílé vlasy má.
Jen ten jedenapůlručák potom moc nezužitkuje, pokud není fakt něco extra.
28.2.2018 16:32 - sirien
Hm. Dobře no, tak svítí, ok no...

(zužitkovat ho může snadno - multiclass a jede)
28.2.2018 16:43 - wlkeR
Tyhle obrázky jsou snad první, co se mi mimo loga líbí na první pohled. Snad. Ještě tam byla už dávno taková druidovitá osoba.
28.2.2018 17:01 - Aegnor
sirien píše:
Historickej šermíř. I kdyby tam byla nakreslená nahá a ve full frontal, tak to čemu bude věnovat pozornost bude jestli pochva na opasku odpovídá historicky věrnému způsobu zavěšení.

Hele, to mi křivdíš. Já bych se k té holčině tak po hodině, dvou dostal. :-)
28.2.2018 17:33 - shari
Ty obrázky jsou moc pěkné. :)

sirien píše:
Každopádně to oblečení mi ve skutečnosti nijak nepraktický nepřijde a moc nevim, co se Ti na něm nezdá.

Pokud má pod copama pásky, které tu halenu drží na místě, pak je to OK. Za předpokladu, že ta kobka je vytápěná. :) (pokud neni, pak by to vážně chtělo něco přes ty ramena)
28.2.2018 17:57 - sirien
LokiB píše:
Zeptej se nějaký holky, znáš jich hodně :) Nakolik je to oblečení vhodné k boji a návštěvě kobek.

ok, tak se mi sešlo pár odpovědí - všechny byly na straně toho, že je to oblečení vcelku vpohodě a to jak na boj, tak (relativně) i do těch hrobek. Konkrétní poznámky byly:

- s těma holejma ramenama jí bude přinejmenšim chladno - tahle výtka se objevila pokaždé, ale nikdy s nějak fatálnim důrazem, vždycky spíš jakože "trošku nepraktická volba do stinné hrobky"
(nicméně tady bych poznamenal, že a) netušíme jestli to neni někde v tropech, b) nevíme, jestli když volila oblečení vůbec tušila, že ten den skončí v hrobce, c) to může bejt casterka nebo na tohle může mít magic item)

- ta košile (halena? whatever) by v boji nemusela úplně držet. Resp. s tim korzetem a tak to nebude problematické, ale může to být otravné (např. to může padat a odhalovat víc, než by mělo). Popř. proběhla jedna pochybnost ohledně toho zda jí ta halena nebude blokovat ramena (což ale podle mě tak od pohledu spíš nebude). Na druhou stranu sem k tomu dostal i komentář "ona neni moc vyvinutá a pokud to má dobře střižený, tak to bude držet dostatečně".

- Párkrát se z počátku objevily nějaké pochybností ohledně zbroje, resp. faktu, že má holá ramena i ruce, žádné nátepníky atp. Když jsem jemně upozornil, že její weapon of choice je zjevně rapír (kterej má u pasu) než těžkej meč (kterej někde zrovna našla), tak to bylo odmávnuté jakože "v tom případě no problem".

- Objevily se asi dva komentáře směrem k tomu jestli má kalhoty nebo sukni, což tam není moc vidět. V jednom případě k tomu bylo dodáno, že ale vlastně i ta sukně by byla vpohodě za předpokladu, že by k ní měla vysoký pevný boty.


Některé z respondentek jsou šermířky a minimálně jedna dělá nějaké bojové umění.

Takže myslim že zůstanu u svého původního tvrzení, že ten vohoz možná neni úplně první volba pro případ kdy víš předem, že skončíš v nějaké hrobce kde budeš muset bojovat o život, ale technicky to je praktické oblečení v němž se dá jak vpohodě bojovat tak případně prolézat podzemím.
28.2.2018 18:21 - Aegnor
Tak, můj krátký a stručný průzkum:

- Pokud je ten korzet opravdu pevný, tak je to dost konečná pro jakoukoliv obratnost (ani si nezaváže boty, natož uhýbat v boji).
- Je to celé relativně volné, hrozí že se někde zachytí třeba rukávem, to může být nanic.
- Copy + přívěšek na hodně volném řemínku je docela nebezpečná kombinace.

Ale celkově jsou názory, že to není nutně nepraktické, spíše ... ne úplně první volba.

Log 1=0 píše:
Jen ten jedenapůlručák potom moc nezužitkuje, pokud není fakt něco extra.

Může to být předmět, pro který byla poslána, může ho pak předat někomu jinému z družinky ... to, že ho ona našla, neznamená, že si ho musí nechat. :-)
28.2.2018 18:59 - Xyel
Nové ilustrace jsou úplně super! Konečně postavy, co vypadají jako PC z tohoto století :) Osobně mi na první ilustraci vadí ta třetí ruka - tři je strašně divný počet pro ruce - jedna je jasná, dvě taky, čtyči taky, 5+ taky... ale 3 je prostě pekelně blbý počet.
28.2.2018 19:05 - sirien
to je dobře, že Ti vadí - to taky zjevně nemaj bejt ruce, co by Tě nechávaly klidným :)

(a možná tam sou čtyři... otázka pak je - co dělá ta čtvrtá, kterou nevidíš?)
28.2.2018 19:09 - York
Otázka je, co všechno dalšího nevidíš :-)
28.2.2018 19:52 - LokiB
sirius: nevím čím to je, ale celý popis jejich reakcí mi evkoval úplně jiný závěr, než jsi prezentoval v posledním odstavci :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091588973999023 secREMOTE_IP: 18.220.140.5