Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
24.8.2010 00:01 - sirien
Bouchi píše:
Bouchi píše:
jeste nesetkal s dostatecne padnym argumentem, proc by mel byt sam o sobe zlo

jádro systému je kvůli němu příliš nepřístupné pro běžného hráče (nemůže plně dohlédnout důsledků dílčí změny, nemůže plně pochopitproč je která mechanika tak jak je, napsat si vlastní mechaniku pro svou specifickou potřebu atd.)
jádro systému kvůli němu stojí na základě, který znemožňuje rozsáhlejší úpravu systému (viz např. STs, na kterém běží zároveň WoD i Exalted a kterýhráči sami upravili do různých plně funkčních variací od Star wars po epic fantasy, což bylo možné pouze, protože dokázali plně pojmout základní stavební kameny celého designu)
jádro systému je příliš matematicky hutné, což ztěžuje práci případným dalším vývojářům dalších produktů

archetypové classy tak jak je podává plusko jsou dost přežitá záležitost
skillové classy stojí před logickými chybami (co je class skill a co obecný? atp.)
"RP" classy jsou bordel
24.8.2010 02:02 - Vojtěch
Hele, co se týče tetování... Proč si takový trpaslík zároveň neopakuje ty vzory na své zbroji, kterou by pk žárlivě střežil, protože kdyby si ji někdo jiný oblékl, bylo by to jako by se za něj chtěl vydávat, nebo dokonce mu krást jeho identitu (což by si ostatní rasy z neznalosti samozřejmě vykládaly jako hrabivost)?
24.8.2010 07:43 - Merlin
Vojtěch píše:
Hele, co se týče tetování... Proč si takový trpaslík zároveň neopakuje ty vzory na své zbroji, kterou by pk žárlivě střežil, protože kdyby si ji někdo jiný oblékl, bylo by to jako by se za něj chtěl vydávat, nebo dokonce mu krást jeho identitu (což by si ostatní rasy z neznalosti samozřejmě vykládaly jako hrabivost)?

protože bys tím hráče nutil hrát postavy ve zbroji. nebo snad tuláci, alchymisti či mágové nemají právo ukazovat své úspěchy? Nebo třeba prostí horníci či kováři...
24.8.2010 09:56 - Lotrando
Colombo: tvůj důraz na realitu je trošku přežitá věc, alespoň v RPG. Zábavnost je přednější a i když si často půjčujeme reálie, hraní není výuka dějepisu.
24.8.2010 10:06 - Colombo
Můj důraz na logiku (tzn. ne na realitu, ale na logiku, povšimni si rozdílu) je kvůli zábavnosti. Považuju za velmi nezábavné věci, které jsou naprosto mimo.
24.8.2010 10:10 - Bouchi
Merlin píše:
protože bys tím hráče nutil hrát postavy ve zbroji. nebo snad tuláci, alchymisti či mágové nemají právo ukazovat své úspěchy?
Jelikoz otazka znela "Proč si takový trpaslík zároveň neopakuje ty vzory na své zbroji," tak tu zadne nuceni k hrani postav ve zbroji nevidim.
24.8.2010 10:50 - Merlin
Bouchi, Vojtěch: omluva...nějak mi to jedno slovíčko uteko (a dost zásadní)....moje chyba, beru zpět...
24.8.2010 11:03 - m.b.
Merlin píše:
(mimo jakýsi blábol o brutálních logických kiksech)

Ale hovno, brutální logický kiks číslo jedna jsem ti detailně rozepsal, ty jsi to zaignoroval, tak ti na další rozebírání seru. Ale že tam ty hovadiny máš tím nezměníš.
24.8.2010 11:07 - Merlin
m.b. píše:
Ale hovno, brutální logický kiks číslo jedna jsem ti detailně rozepsal, ty jsi to zaignoroval, tak ti na další rozebírání seru. Ale že tam ty hovadiny máš tím nezměníš.
dobrý, lepšíš se. Ale na mě to neplatí.
24.8.2010 11:21 - Lotrando
Colombo píše:
Můj důraz na logiku (tzn. ne na realitu, ale na logiku, povšimni si rozdílu) je kvůli zábavnosti. Považuju za velmi nezábavné věci, které jsou naprosto mimo.


Logika ve fantasy světě, dobře, řekni mi, co je zpravidla na magii logického. Teď nemyslím systémy, které se nějakým quazi-logickým vysvětlení zaobírají, ale většinu produkce, kde prostě magie je a hotovo.

A pokud bych přijal to, že ti jde o logiku, mohu s tebou polemizovat o hloubce, do jaké chceš jít a opět se dostaneme k tomu, kam až je to zábavné. Ono myslet si, že jsem už na všechno přišel je obvyklý omyl, věci jsou zpravidla daleko složitější a my používáme jen lepší či horší logické konstrukce.

mrtvej: tak nějak jsem čekal, kdy se projevíš. nezklamal jsi :)
24.8.2010 11:48 - Colombo
Lotrando: teď se dostáváš do nejistých vod, když je magie logická, je to už magie nebo věda? Je magie něco neznámého? Nebo je to i něco, co je podrobně prozkoumáno?

Jak jsem napsal, považuju za velice nezábavné, když jsou věci naprosto mimo. I zdání logiky je mi milejší, než něco, co je zjevně jen cool.

Btw. chceš se se mnou bavit o většiny produkce? Tedy něco, co jsem nevytvořil, nepodílel jsem se nad tím, často to ani neznám a když to znám, tak to často ani nehraju, nehledě na to, jestli se mi to líbí nebo ne? A tím mě chceš přesvědčit že co? Že magie nemusí být logická? Že je normální, když je často nelogická? Že to většině lidem stačí? Že je to dobrým zvykem pro masy?
24.8.2010 13:32 - chcíplej INRI
Lotrando píše:
tak nějak jsem čekal, kdy se projevíš. nezklamal jsi :)

No to víš, když ti někdo napíše doslova, že by si to a to rád přečetl, že ať to napíšeš, a ty jdeš a píšeš se s tím, a on ti pak prozradí, že tím ve skutečnosti myslel, že ti na to sere, tak si taky pomyslíš něco o kriplech a o tom, že jsi asi na místě, kde vážně nemá cenu bejt konstruktivní.
24.8.2010 13:37 - Merlin
chcíplej INRI píše:
No to víš, když ti někdo napíše doslova, že by si to a to rád přečetl, že ať to napíšeš, a ty jdeš a píšeš se s tím, a on ti pak prozradí, že tím ve skutečnosti myslel, že ti na to sere, tak si taky pomyslíš něco o kriplech a o tom, že jsi asi na místě, kde vážně nemá cenu bejt konstruktivní.

čím dál lepší...čím dál lepší. Potvrzuje to jen mou vidinu internetového hrdinství. každopádně budeš nejspíš masochista, protože si pořád stěžuješ, jak to tady je děsný a jak tu trpíš..a stále kvoká a stále kvoká.
24.8.2010 13:47 - sirien
Merlin:
24.8.2010 14:00 - noir
Ale klidně krmit a dokonce povzbuzovat - trollové totiž umírají mladí...
http://www.treehugger.com/files/2010/08/trolls-die-young.php
24.8.2010 14:02 - Kostej
Merlin píše:
čím dál lepší...čím dál lepší.
Nech si ten svuj blahosklonnej pristup, to ze ho pouziva zdejsi boss jeste neznamena, ze je to mezi slusnejma lidma nejaka norma v mezilidsky komunikaci. Jestli to chapu, tak jsi chtel po tuhym kristusovi vysvetlit, jaky nelogicnosti tam mas. On ti je vysvetlil. Tim IMHO ukazal, ze ani pro tebe neni takova brnkacka napsat popis rasy tak, aby byl poutavy a pritom v nem nebyly nedomyslenosti a chyby. Nacez ty jsi ho odpalkoval jednak tim, ze nehodlas svuj vytvor obhajovat a jednak ze si jen stezuje a neprinasi nove napady, coz nebyla pravda. Divis se, ze mu to vadi?
24.8.2010 14:04 - Kostej
sirien píše:
DO NOT FEED THE TROLLS
Velmi doufam, ze se budes drzet sve rady. :)
24.8.2010 14:21 - sirien
...Merlin na tom pracoval hodinu a půl v práci jen tak z hecu. Věřim že kdyby na to měl rozumnej čas, tak to bude taky vypadat jinak...
24.8.2010 14:33 - Lotrando
mrtvej: podstatou merlinova původního příspěvku bylo ukázat, že jde vymyslet lepší popis, než ten co byl publikován jako ukázka DrD2. Poukazovat na to, že to není stopro logicky konzistentní? Tam asi začalo ten spor. Nicméně vesele jsi to rozjel hlavně ty :). Mě teda taky párkrát ujely nervy a byl jsem rád, jak jsem to někomu nandal, ale víš jak to je, co se jednou řekne, už se špatně bere zpět a ty Merlina moc neznáš. Takže máš teď virtuálního nepřítele a můžete se tu masírovat, což je přesně to co jsi od začátku kritizoval. Jakej Merlin opravdu je se ale patrně nikdy nedozvíš.

colombo: mám tě obdivovat jak jsi úžasnej, když tě nezajímá masovka? pak se nabízí proč sem píšeš. že by z výzkumných důvodů? Tenhle názor, že masová produkce nemá úroveň je asi tak stejně hloupej, jako že všechno musí mít logiku. vztaženo na hru, hmm, vztaženo na tak pestré hobby, jakým dnes rpg je, hmm. No, hlavně že to máš srovnaný. Jen jestli to není únavný, mít pořád pravdu, kterou nikdo jinej nechápe a nebere :)

Kostej: komunikace mezi lidmi je normovana? normy byly za komára, jestli víš co to bylo. kdyby to co sem píšou lidi z hecu bylo normou pro tvůrce DrD 2, tak bych byl o dost klidnější.
24.8.2010 14:36 - RIP INRI
sirien píše:
Merlin na tom pracoval hodinu a půl v práci jen tak z hecu. Věřim že kdyby na to měl rozumnej čas, tak to bude taky vypadat jinak...

Myslel jsem, že místní mantra je "nefňukej, nezajímá mě, kolik na to máš času/jak dlouho ti to trvalo/jaký máš zdroje, jestli to nezvládneš dokonale, nemáš to dělat."

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10062003135681 secREMOTE_IP: 18.119.110.116