Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
2.12.2010 16:51 - pipux
sirien píše:
skew píše:
Jde mi ale o to - proč vadí že postavy jsou na začátku třeba jen o málo schopnější než commoner
V RPG obecně - ne, nevadí to vůbec nijak, co se mě týče tak mnohdy (ne vždy, ale mnohdy) spíš naopak.
Co se fantasy RPG týče - je to dost mimo hlavní proud fantasy a jejích fanoušků, nicméně obecně taky vzásadě nic proti, pokud to bude dávat smysl

Můžete hoši, aspoň jeden z Vás, uvést orientační hladiny levelovosti/moci postav v hrstce orientačních settingů?

něco jako ...

Setting | % ubožáků | % slabých postav | % obyč. | %silných | %epic.
........... | ...................|..............................| .............| ...............| .........
........... | ...................|..............................| .............| ...............| .........
........... | ...................|..............................| .............| ...............| .........

a v druhé rovině preference hráčů ....

Věk | % pref. ubožáky | % pref. slabé | % pref. obyč. | %silné | %epic.
...... | ..........................|.......................| .....................| .............| ..........
...... | ..........................|.......................| .....................| .............| ..........
...... | ..........................|.......................| .....................| .............| ..........

... drobný (marketingový?) průzkum ...
2.12.2010 17:21 - Vojtěch
Lotrando: Jak kde. Spousta lidí proti začátku s vidlemi nic nemá. Jde o to, jak dlouho se na téhle úrovni zdržíš. Může to být dobrý moment pro budování nějaké historie a společných zážitků do budoucna. Jde často o to, jestli se snažíš o naturalistické ztvárnění nevolníka, nebo prostě jen o zábavný štěk. To ovšem nezáleží na až tolik na pravidlech, ta jen poskytují oporu, ale na tom, kdo udává hře tón, tedy vypravěči.
2.12.2010 18:14 - tuleník
Lotrando píše:
ení nic nudnějšího než být obyčejným sedlákem ve středověku. často to býval i dost krátký příběh (na dnešní poměry) s ne úplně šťastným koncem

Trúfam si povedať, že kostrové pozostatky napr. vo veľkomoravských bojovníckych hroboch svedčia o tom, že život sedliaka bol asi nudnejší, ale pravdepodobne dlhší a menej bolestivý... obzvlášť zhojené opakované sečné poranenia dlhých kostí ma vedú priamo k formulovaniu hlášky: "Kurva, doneste ma do stajne, vyložte na koňa a vypustite na tých nepriateľov, nech ich pobijem!"
sirien píše:
už v oDrD bylo zvykem začínat na lvl. 6

v DnD 3.x bol tiež citeľný zlom niekde okolo 5.-6. lvl. kde som zrazu mal pocit, že už mám istú moc... a tá cesta k nej nebola taká dlhá, aby otrávila (a koho to nebavilo, mal možnosť štartovať od tej 5ky-6ky), áno, toto mi na 4ed chýba, trochu, ale viem to tam "dodať".
2.12.2010 21:48 - Vojtěch
Pořád mi přijde lepší mít pravidly podpořenou možnost, než ji nemít.
2.12.2010 23:15 - Lotrando
vlastně jedinej znamej sedlak byl Přemysl :)
3.12.2010 00:36 - sirien
Pipux: Pointa není v tom, kolik % postav je jak silných (obvykle bývá valná většina bytostí světa relativně slabých), pointa je v tom jak mocné jsou PC a jak mocní jsou jejich hlavní oponenti
(...nebo jsem možná nepochopil na co se ptáš...)
3.12.2010 05:48 - Vojtěch
Pipux: Mno, myslím, že prakticky ve všech profláknutých světech budou ubožáci tak 70 %, slabí 29,něco %, silní tak do 1 % a epičtí neměřitelné množství. VČETNĚ Forgotten Realms.
3.12.2010 07:05 - noir
"naturalistické ztvárnění nevolníka"- přemýšlím, jestli tahle představa vzrušuje setinu promile teenagerů, nebo mnohem méně.
3.12.2010 08:00 - Vojtěch
Já myslím, že ten odhad nebude daleko od pravdy...
3.12.2010 10:22 - sirien
Jako: Tyvole, hustý! Já můžu hrát třicetiletýho chlapa (kterýmu tudíž zbývá tak deset let života v rozumném stavu) se sedmi dětma z nichž dvě už umřely a jedno nejspíš neni jeho, co dře od nevidim do nevidim na poli, aby měla rodina co jíst, ale kvůli desátkům a panskejm daním stejně trpí jeho rodina hlady. Bude mít socnej skill zemědělství a trochu řemesel, nikdy nebyl dál než deset kiláků od vesnice, do pár let mu tak dvě děti ještě zemřou, (už tak druhá) manželka nejspíš zařve při dalšim porodu a dceru mu asi znásilní baronův synek, protože to je jeho typ. Neumí vůbec nic použitelnýho, pokud se něco stane tak nemůže nic dělat a vlastně ho ani nenapadne, že by třeba mohl odejít kamkoliv bez povolení vrchnosti... cooooooool!!!!

Mám takové tiché podezření, že těch 0,001% které jsi navrhl je ještě příliš mnoho.

EDIT: o ženské postavě radši ani nemluvim...
3.12.2010 10:39 - Vojtěch
Spíš myslím, že podceňuješ množství úchylů v populaci :D
3.12.2010 10:44 - Argonantus
Koukám, že se "vesnické dobrodružství" zvrhlo ad absurdum.

Neřešitelnosti života "obyčejných lidí" si všiml kdysi už Karel Čapek, když zkoumal témata pokleslé literatury.
Služka sní o tom, že je markýza, obráceně to funguje dost vzácně. A pokud připočítáte, o kolik je víc služek než markýz, pak autor udělá dobře, když napíše knihu o životě markýzy.

bez ohledu na to, co autoři deklarují, můžete být v klidu - DrD 2.0 bude víc o rytířích a dracích, než o vesnických dobrodružstvích.
3.12.2010 10:52 - Vojtěch
Tak to my se zas nebojíme, jen se dovádíme trmín "vesnická fantasy" celkem do absurdních hodnot. Vymyslet pojem bez jasného přiloženého vysvětlení si totiž o něco podobného koleduje :)
3.12.2010 12:42 - Gurney
Vojtěch píše:
Tak to my se zas nebojíme, jen se dovádíme trmín "vesnická fantasy" celkem do absurdních hodnot. Vymyslet pojem bez jasného přiloženého vysvětlení si totiž o něco podobného koleduje

Chvilkama pochybuju že ten pojem vůbec nějaké vysvětlení má (viz. ogloj chorchoj a jeho místo ve "slovanské fantasy"), nebylo by to poprvé co se u nás dělá rpgčko u kterýho vlastně ani autorskej tým netuší jestli má být stylizováno jako drsné a přízemní nebo jako epická high fantasy.
3.12.2010 14:02 - Vojtěch
Drsně přízemní epická fantasy, kde se budou skvít názvy obsahující písmena ě,š,č,ř,ž a jiné takové. :o)))
3.12.2010 14:08 - Argonantus
ď,ť,ň...?
Říjící ďouča z Žalhošticka?
To mne fakt nenapadlo.
3.12.2010 15:09 - Vojtěch
To se schválně všimni, jak se v Českých produktech vyskytují takové ty Drašany, Klačveny atd. ale jinak je to celkem standard fantasy.

Blbé pak je jak nám všelijaké cool názvy ze zahraničí pěkně znějí, ale ve výsledku to je pak to samé, co máme za humny všichni.

Wartburg třeba by v Čechách klidně mohl být hrad Stráž, a někde dál na západ třeba Guardian's Keep (záměrně jsem to nenechal úplně přesně, ono Strážcova tvrz už je takové krapet prkenné).
3.12.2010 15:46 - Argonantus
Wartburg jakožto hrad existuje; u nás je to hezky česky Vartemberk (dnes Stráž u Ralska).
Já s tímhle nemám žádný problém; používám ve hře reálná jména reálných lidí. Písmen s háčky je tam tak průměrně; ale kupodivu to zní o dost jinak, než se všeobecně předpokládá. Ben, Smil, Hroznata nebo Havel náhodou háčky nemají. Zvěst, Hrabiše a Heřman zase mají.

A je to věc settingu, kterou podle mne nemají pravidla řešit (a vím, že 9/10 zdejších se mnou nebude souhlasit).
3.12.2010 16:11 - Vojtěch
No to jistě, ale koukni do toho, co zatím v čechách vyšlo, Jen jsem si tak rýpnul, že všelijaké cizokrajně znějící koniny se od těch zahraničních liší jen tím, že jsou v nich háčky atd.

Pevně doufám, že u toho slovanský prvek fantasy tentokrát nekončí.
3.12.2010 16:18 - Quentin
Vojtěch: Já doufám, že jo :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12066984176636 secREMOTE_IP: 18.222.111.24