Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
12.9.2011 20:17 - Bouchi
sirien píše:
to sou čtyři lidi co se ozvali do měsíce od vydání... plus ti co se ozvou jsou vždy ta menší část těch co problém vnímají... mě to přijde jako už docela signifikantní počet
No ... dejme tomu, ze ti ctyri jsou desetina z tech, co problem vnimaji, tedy ze ten problem ma cca 40 lidi. Na druhe strane do konce srpna si paperback kouilo nejmin 400 lidi, coz by znamenalo, ze je postizeno cca 10 % z paperbackovych vytisku. Neni to zanedbatelne, ale zas zadna katastrofa.
12.9.2011 20:23 - spize
Teda, mě se fólie taky loupe, ale na druhou stranu, vzhledem k tomu, jak jsem se k tý knížce choval, tak kniha samotná obdvuhodně drží :-D
12.9.2011 20:36 - Ozzkar
Kdyz me to kamos pujcoval tak ta folie byla na hadry. Pocitam, ze kdyby to bylo u nejakeho toho Pathfinderu, DnD nebo WoDka tak by byl nastavany. U ceske hry to snad bral jako standart :-)
12.9.2011 21:13 - Sparkle
Já to taky přežiju, začla jsem to pak nosit v batohu, takže dneska už je z toho salát :)
12.9.2011 22:04 - noir
Já s tím mám taky problém. Vypadá to fakt hodně hnusně.
12.9.2011 22:12 - sirien
Hm. Tak to je dobrá smršť stížností, tohle... to sem fakt zvědavej, v jakym stavu mi to Anathole vrátí
12.9.2011 23:44 - Merlkir
Tvůrci si vybrali ty funkční pro sebe a kamarády, je to spiknutí. Máme softcover doma, nosí se v batohu, prohlíží si ho návštěvy a odchlípnuté je to minimálně. Na úrovni většiny paperbacků v knihovničce.
13.9.2011 07:33 - Merlin
Merlkir píše:
Tvůrci si vybrali ty funkční pro sebe a kamarády, je to spiknutí.

tak tohle je zcestná a špatná odpověď na stížnosti majitelů na špatnou vazbu. někdy je lepší přemýšlet než hrknout takovou odpověď
13.9.2011 08:25 - Ozzkar
Merlkir píše:
Tvůrci si vybrali ty funkční pro sebe a kamarády, je to spiknutí. Máme softcover doma, nosí se v batohu, prohlíží si ho návštěvy a odchlípnuté je to minimálně. Na úrovni většiny paperbacků v knihovničce.


V tom pripade respekt a plusove body za schvalnost :)
13.9.2011 09:28 - Merlkir
Merlin píše:

tak tohle je zcestná a špatná odpověď na stížnosti majitelů na špatnou vazbu. někdy je lepší přemýšlet než hrknout takovou odpověď


Hlavně je to, doufám zjevně, vtip. Vážnou odpověď poskytnul už předtím Alef - kdo má problém s vazbou, ať se ozve, pokud možno s fotkama, my to omlátíme o hlavu tiskárně.
13.9.2011 10:53 - Ozzkar
Biomechanika - huuuustý - tiskárny s hlavama !
13.9.2011 11:13 - alef0
Ja ako som písal, mám svoju softcover, nosím ju v batohu, škrtám si do nej, fólia sa neodlepuje, kniha vyzerá značne ,,battered", ale drží.

Ako som písal, existuje oficiálna možnosť poslať fotky Bouchimu, tak neváhajte a využite ju :-)
13.9.2011 14:40 - Colombo
Je nějaký důvod, proč léčit jizvy na vlivu umí až zvěd?
13.9.2011 14:45 - sirien
...nad tím jsem nějakou dobu přemýšlel, a pak jsem dospěl k závěru, že to autoři prostě nevychytali, protože neměli základní povolání kterýmu by to šlo vhodně napasovat.
...na druhou stranu se tím asi moc netrápili, protože - srsly, jizva na vlivu? Tělo pálíš v soubojích, Duši pálíš na/proti magii, ale Vliv? Ten klidně může těch pár levelů počkat.
13.9.2011 14:50 - Colombo
vliv pálíš při magii a vyjednávání. A toho je tam celkem dost, skoro každá postava to umí.
13.9.2011 15:33 - Quentin
Souhlas se sirienem. Pravidla pro Konflikt jsou ve vyjednávání příliš nemotorná, takže se bude pravděpodobně hromada vlivovejch situací řešit jedním hodem na zkoušku (takovej conflict resolution řekněme). Tim pádem se bude vliv spotřebovávat krapet míň a snad nebude potřeba se tak jizvit.

Aspoň se to tak snažim prosadit v naší hře.
13.9.2011 15:48 - Colombo
QuentinW: to by bylo v pohodě, pokud proklínání nebylo závislé na vlivu.
13.9.2011 17:32 - noir
Mám v tom teď krapet zmatek - jak je to s protiakcema a obranou a použitím různých vlastností? Někde jsem myslím četl, že se dá proti útoku bránit jen stejným atributem, ale v pravidlech jsem to pak už nikde nenašel...
13.9.2011 17:41 - sirien
Pokud se bráníš něčí akci tak pálíš zdroj určený zdrojem, k němuž se váže původní schopnost.

Hodim na Tebe fireball - kouzlení je Duševní činnost. Bez ohledu na to jak se mi bráníš (nastavuješ štít, uskakuješ, blokuješ to svou myslí, tvoříš magický štít, snažíš se tvářit nevinně, abych Tě z lítosti na poslední chvíli minul nebo řveš abys mě zastrašil a rozhodil) pálíš Duši, protože se bráníš mé duševní činnosti.

Ano, vytváří to paradoxy a nesmyslné a těžko okecavatelné sitauce, na druhou starnu to brání výhodnosti minmaxu zdrojů a následnému řešení všeho přes nejnamaxovanější zdroj.
13.9.2011 17:47 - alef0
Vyčerpávanie v strete, str. 110.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12066984176636 secREMOTE_IP: 3.14.141.228