Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
24.12.2011 16:02 - alef0
Vianočné darčeky začínajú a Sirien už nemusí skenovať DrD2, lebo Altar vydal elektronickú verziu príručky. Za 180 Kč!

http://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii-everze-p-1001.html
24.12.2011 17:31 - Nerhinn
Doprava zdarma!!
24.12.2011 17:40 - Alnag
Nerhinn: Co se divíš. Emaily dneska dost podražily.
24.12.2011 17:48 - alef0
Doprava zdarma ma obveselila :-)
26.12.2011 00:23 - crowen
Spustil niekto stopky, ako dlho bude trvat, kym sa pdf objavi na roznych torrentoch, uloz.to a podobnych sluzbach?

Aky je vas sukromny tip, kedy sa to tam objavi?
26.12.2011 00:41 - alef0
Týždeň :-)
26.12.2011 02:48 - Almi
Pochybuji..chtěl bych vidět člověka, který by si dal práci to vůbec pirátit...

Kdyby někdo chtěl za pár korun vázané DrD2, je jedno k mání...
26.12.2011 03:12 - alef0
Svojho času chcel Sirien ;-) Ten tvoj výtlačok je z tej číslovanej a signovanej sady?
26.12.2011 09:36 - Me-dea
To už to nikdo nekupuje, že altar všechny 3 tištěné podoby zlevnil (Možná špatně chápu tu škrtlou cenu a znamená to jen, že to mají levnější než v obchodech. Ale nepamatuji si, že by to tam bylo, když jsem se naposledy dívala.) a vydal e verzi?

Abych jen nerýpala, alef0, nechtěli byste prosím nějakou formou vydat potvory, co se do DrD2 nevešly (protože na konci musely být reklamy na dodatky k oDrD a DrD+ že? jen další rýpnutí). A nebo je to na CD v té krabicové edici?

Případně, pokud je tu nějaká zbloudilá duše, co si tu krabicovou verzi koupila, mohla by (mi) prosím napsat, co že je těch pár překvapení? Je mi jasné, že to za ty peníze stát nebude, ale ráda bych to alespoň věděla. Protože popis několik překvapení mě ke koupi vážně nepřesvědčil.

Viděli jste ty "stylové dřevěné kostky" co mají místo 6ky nápis dračí doupě? Podle mě jsou ... ehm ... se mi nelíbí. (self censored)
26.12.2011 10:22 - Almi
alef0 píše:
Svojho času chcel Sirien ;-) Ten tvoj výtlačok je z tej číslovanej a signovanej sady?


Jo, jenže po zahrání prohlásil stejně jako já, že to enchce mít ani doma v knihovničce..zda je to číslované nevím. Dostal jsem to za příplatek na GC, ale podepsat jsem si to vážně nenechal :)
26.12.2011 11:00 - Bouchi
Me-dea píše:
To už to nikdo nekupuje, že altar všechny 3 tištěné podoby zlevnil (Možná špatně chápu tu škrtlou cenu a znamená to jen, že to mají levnější než v obchodech. Ale nepamatuji si, že by to tam bylo, když jsem se naposledy dívala.)
Holt mas spatnou pamet, je to bezna altari sleva oproti doporucene cene v obchodech.
Me-dea píše:
a vydal e verzi?
Vydani e-verze bylo v planu od zacatku, stejne jako to ze vyjde plusminus soucasne s krabicovou.
Me-dea píše:
(protože na konci musely být reklamy na dodatky k oDrD a DrD+ že? jen další rýpnutí)
Takovahle reklama je tam jedna - a to jeste Taria je do znacne miry systemove nezavisla.
Me-dea píše:
A nebo je to na CD v té krabicové edici?
A taky v te e-verzi.
26.12.2011 11:39 - alef0
V popise produktu na e-shope.
* hardcover kniha
* pirátska verzia pravidiel alias Lite
* 6 kociek
* cínová figúrka (náhodne generovaná)
* zošitok s nápadmi na výpravy (16 strán)
* sada osobních deníků s ukázkovými pokročilejšími postavami
* sadu prázdných osobních deníků
* kartónový laminovaný prehľad pravidiel
* kartónové laminované záložky so súpisom dovedností pre každé povolanie (to je to, čo je na webe, akurát tuto je to vytlačené)
* placku
* plagát
* zľavový kupón až na 4 trička
* CD s
** všetky uvedené materiály ako PDF
** elektronická verzia príručky, kde je oproti tlačenej verzii navyše
*** register/index
*** dodatočných 16 strán nápad na výpravy zabudovaných v knihe (tie sú vytlačené v krabici)
*** rozšírený beštiár o príšery, ktoré sa nezmestili do knihy
*** a keďže je to elektronická verzia, je tam samozrejme ozáložkované PDF
26.12.2011 11:44 - Me-dea
V popise na e-shopu je:

•knihu pravidel v pevné vazbě
•startovní Pirátskou verzi pravidel
•6 stylových dřevěných kostek
•cínovou figurku
•sešitek s náměty na dobrodružství
•sadu osobních deníků s ukázkovými pokročilejšími postavami
•sadu prázdných osobních deníků
•kartonový laminovaný rozšířený přehled pravidel
•kartonové laminované „záložky“ se soupisem dovedností pro každé povolání
•placku
•plakát
•slevový kupón na tričko "Dračí doupě II" (sleva na až 4 kusy)
•CD, kde najdete v elektronické podobě
◦veškeré výše zmíněné tištěné materiály
◦kompletní pravidla Dračího doupěte II
◦několik překvapení

A to i když kliknu na tvůj odkaz alef0. Promiň, ale hledat a číst slovenskou verzi popisu mě fakt nenapadlo, a neumím si představit nikoho, kdo by čekal, že bude jiná než česká.

Jen tak mimochodem u e verze není popsáno zhola nic.

Bouchi ale v tom případě byste to tam měli napsat. Neuvést bonusy, erata a dodatky jen vede k tomu, že lidé nebudou vidět žádný rozumný důvod proč si novou verzi/vydání koupit. A těch 180 kč by za to mohlo stát, podle toho kolik tam toho je. Ale tak radit vám nebudu :-P
26.12.2011 11:50 - alef0
Slovenská verzia tam nie je, tú som vyrobil špeciálne pre teba, aby ti bolo jasnejšie, čo tam je, hlavne čo sa týka elektronickej verzie :-)

Pripomeniem Bouchimu, nech aktualizuje odkaz.
26.12.2011 11:52 - Me-dea
Promiň alef0, ale to z tvého postu vážně pochopit nešlo :-). Přišlo mi, že jsi něco citoval. Jinak díky za lepší info, co v tom je.
26.12.2011 12:10 - Colombo
dostanu elektronickou oeratovanou verzi, když mám originál koupenou knihu?
26.12.2011 12:14 - alef0
Colombo: chápem to tak, že keď máš originál kúpenú knihu, môžeš si kúpiť elektronické vydanie so zľavou 120 Kč, čiže za 60 Kč je PDF tvoje.

A naopak: ak si kúpiš PDF, máš nárok na 120 Kč zľavu z tlačenej verzie.
26.12.2011 12:57 - Colombo
To mě vyjde levněji si to naskenovat.
26.12.2011 13:06 - alef0
Oh ty sirienovec ScanJetov :-)) Ešte by som uveril tomu, že ,,to ma vyjde lacnejšie si to upirátiť z ulož.to", lebo to má tisícnásobne lepšie rácio :-D

Upresním: toto je presne mentalita, ktorá demonštruje, že ľudia nie sú ochotní investovať peniaze, ani keď je poplatok minimálny, pretože od istej hranice to už nie je o peniazoch, ale o pohodlnosti.

Namiesto zaplatenia sumy, ktorú zarobíš za hodinu, resp. investuješ do dvoch pív, skenovaním zadrbeš poobedie, vypadne ti z toho stomegové PDF, ktoré musíš ešte OCRkovať, aby si mal fulltextové vyhľadávanie... v porovnaní s e-shopom kde dostaneš 12MBové PDFko so záložkami a klikateľnými odkazmi, navyše rozšírené oproti papierovej verzii....

...alebo v porovnaní s čakaním na to ulož.to (viď ten môj súkromný odhad vyššie).
26.12.2011 15:15 - sirien
Neni o pohodlnosti ale o moralce. Ver tomu nebo ne, ale jako zakaznika co si koupil pevnou knihu me proste take nejak urazi ze se po me chce abych platil za pdf, s nimz nemate practicky zadne smysluplne naklady a ktere navic obsahhje errata chyb ktere ste nasekali v knize za kterou sem platil. Jinymi slovy nech si sve meziradkovym hodnocenim prosakle vyroky na mou adresu bokem, pokud si nechces cist zpatky neco o packalech co sou tak drzy a nemoralni ze chteji penize za nic a nechaj dokonce prvni vlnu zakazniku platit nejen za nejspis vubec prvni korektni betatesting nezkorekturovaneho a ocividne poradne nezahlazeneho produktu, ale jeste navic po nich chteji penize zac opravenou versi (a to jeste vubec doufam ze to JE opravena verse s do pochopitelnosti preformulovanejma pravidlama co byly puvodne take anatomy. Feedbacku jste k tomu meli dost neprekvapive pomerne hodne)

EDIT: obecne prohlaseni samozrejme, za drd2 sem nastesti neplatil, i kdyz sem puvodne chtel, a ani za nej player nehodlam a nikomu to ani nedoporucuju

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13074684143066 secREMOTE_IP: 18.188.142.146