Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
26.1.2012 14:27 - Me-dea
crowen #6389 - ale ty mluvíš o skutečné tvorbě něčeho nového. Já o přepisu, převodu do PDF, přeformulování a podobné práci. A jestli ti trvá 3 hodiny přeskládat / přeformulovat / převést / připravit na tisk jednu stranu textu .... raději mlčím :-)
26.1.2012 14:39 - sirien
alef0 píše:
Preboha živého, už nikdy nenapíš takýto argument, lebo to je selfpwn jak sviňa.

Máš naprostou pravdu. Sparkle tim u mě dost klesla - chtít na tohle celej jeden měsíc, pche.

alef0 píše:
a) Kto to dobrodružstvo napíše.

Co to je za pitomou otázku? S několika modulama se mělo počítat ještě před vydáním hlavní knihy a autoři měli být dávno dohodnutí.

Colombo píše:
Crowen: tak my za to nemůžem, že jste totální lamy. Kdyby jste to dělali v TeXu, tak to máte v PDF rovnou a na profi úrovni. A to si prosím stačí udělat TeXovou šablonu, která ti ošéfuje všecko formátování, a jakýkoliv text už nemusíš řešit.

hh. Netušil jsem že na to dojde, ale: Colombo má bod :P

crowen píše:
Ak si citala moj wall of text, v ktorom som hovoril, ze mi trvalo 90 hodin vyprodukovat 30 stran textu

90 hodin sem nepotřeboval ani na svojí bakalářku (70 normostran čistého textu nebo tak něco) a to do toho počítám i přípravu rozhovorů a provedení těch rozhovorů a zpětné korekce a úpravy na základě stížností mé vedoucí.
Nepočítám do toho studium související literatury, ale tak Ty do toho taky nepočítáš studium DrDII, takže to si jsme kvit.

Za to že neumíš psát všema deseti zpaměti dostatečnou rychlostí a datluješ to rychlostí blesku (sem tam uhodíš), případně za to, že při psaní propadáš záchvatům kreativního bloku, Me-dea fakt nemůže.
26.1.2012 14:43 - Me-dea
Siriene to nebyla Sparkle ale já :-).
Jinak souhlasím se vším, co jsi napsal. Ta možnost podepsat se / to se mi líbí / dát + pod cizí příspěvek tu fakt chybí :-(.
26.1.2012 14:54 - ilgir
Sirien píše:
No, i Void někomu vyhovuje. Téma na RPG F kolem dojmů k DrDII částečně sleduju a upřímně mi zrovna jako dobrá vizitka té hry nepřijdou, ale názor Ti brát nehodlám...

Já jsem také nevyjádřil žádný názor, který bys mi mohl brát ;-)
Já jsem se jen pozastavil nad tím, že se ještě pořád najdou lidé, kteří DrDII hrají a chválí, přestože podle všeho jde o nehratelnou věc a zklamání roku.
A nabídl jsem možné vysvětlení, že ti lidé neříkají pravdu, neboť jsou kýmsi zmanipulováni.
Píše:

90 hodin sem nepotřeboval ani na svojí bakalářku

Tak tím bych se raději nechlubil.
26.1.2012 15:11 - crowen
Merlin: Pieta (jeden z autorov) v oficialnej diskusii na RPGF odpoveda takmer denne, pise FAQ, atd, takze o akej podpore len od hracov sa bavime? Ano, je tam vela hracov, co radia a odpovedaju, ale to je predsa diskusia, ktora sa strhne okolo kazdej hry.

Me-dea: super, najdi este 249 ludi a chodte za Bouchim, som si takmer isty, ze by neodmietol

- Klames a zavadzas. Casy na ilustracie a tvorbu postav su velmi podhodnotene. Daj sem z kazdej strany priklad vety, ktora je doslovne skopirovna z pravidiel do piratskej verzie (okrem zoznamu dovednosti, co som uz vyssie spominal). Urcite to pre teba nebude problem, aby si vyvratil moje obvinenie, ze si klamar(ka) a zosmiesnil(a) a znemoznil(a) ma pred vsetkymi v tejto diskusii. Ak to neurobis, len potvrdis moje obvinenie, ze klames, a zosmiesnis a strapnis sa pred vsetkymi.
Aha, skoro som zabudol, ze nemas gule (alebo nieco ine) na to, aby si vystupoval(a) pod svojou prezyvkou, pod ktorou tu normalne diskutujes.
26.1.2012 15:19 - Merlin
crowen píše:
Aha, skoro som zabudol, ze nemas gule (alebo nieco ine) na to, aby si vystupoval(a) pod svojou prezyvkou, pod ktorou tu normalne diskutujes.

občas tě to nepřihlásí, takže si myslím, že tenhle útok byl rozhodně zbytečný a trochu vypadá, jakoby docházely argumenty...trochu jsi mě zklamal
26.1.2012 15:20 - Me-dea
Crowene, to se jen Noirovi odhlásil účet a nevšiml si toho, když ti odpovídal. Alespoň si myslím, že to byl on. Už jen z logiky té odpovědi. Jestli se tu ukáže Alnag, může to snadno podle IP potvrdit. Nemyslím si, že ho musíš hned napadat.

Add: Jak píše Merlin, je to dost ubohé.

K tvému prvnímu odstavci. Celou dobu se tu bavíme o podpoře ve formě vydávání dalších materiálů a dodatků. Nevěřím, že jsi to za celou dobu nepochopil.
26.1.2012 15:22 - Merlin
crowen píše:
Merlin: Pieta (jeden z autorov) v oficialnej diskusii na RPGF odpoveda takmer denne, pise FAQ, atd, takze o akej podpore len od hracov sa bavime? Ano, je tam vela hracov, co radia a odpovedaju, ale to je predsa diskusia, ktora sa strhne okolo kazdej hry.


hmm..takže to, že jeden z autorů se snaží hráčům vysvětlovat jak mají hru hrát, chápat atd. je ona daná podpora? oficiální dodatky, settingy, dobrodružství, jsou kde???? znovu si pročti datumový seznam, ve kterém uvádíš ty "dodatky"...
opět se ptám..opravdu považuješ za strašně důležité uvádět, že byly vytvořeny záložky????
26.1.2012 15:26 - noir
Já to nebyl! Já chtěl napsat "na 80-90% sa jedna o novy text v zmysle, ze veci z pravidiel boli opisane inymi slovami." Děkuji, pak je to ovšem velmi originální a namáhavá práce.
26.1.2012 15:34 - Merlin
Postava dokáže běžet sedm dní, rychlostí 6 mil za hodinu po dobu osmi hodin...
Hrdina může běžet každý den osm hodin. Za těchto osm hodin uběhne 48 mil. Takto vydrží běžet cetý týden...
během jednoho týdne urazí hráčská postava 336 mil, přičemž nemůže běžet více než osm hodin denně. rychlost běhu je šest mil za hodinu....
26.1.2012 15:34 - crowen
Metla píše:
Myslím, že každý, kdo si to kupoval předpokládal, že hra má obsah na víc než půl roku (alá DnD a mnohé další).


Podla coho odhadujes, ze nejake RPG ma obsah na mesiac, pol roka, 10 rokov?

Merlin píše:
nechci se chlubit, nejsem písařka..ale to osobně vyprodukuju za 90 hodin mnohem víc textu :) Ja nehovorim o prepisovani textu, ja hovorim o pisani, resersi, upravach, zapracovavanie pripomienok, ...

Metla píše:
Ale Me-dea přeci nemůže za to, že ti to jde pomalu, ne? ;)


Vsak podte z kozou na trh aj vy, hodte sem link na nieco, co ste v poslednej dobe napisali/publikovali, a povedzte, kolko vam to trvalo, nech mozeme porovnavat.

Me-dea: asi sme sa nepochopili. Ja som na tvojom priklade, kolko mas volneho casu a case, ktory ja potrebujem na tvorbu niecoho chcel ilustrovat, ze ak naozaj ocakavas mesacny interval medzi doplnkami, ktore maju aspon 30 stran, tak to je fulltime job pre minimalne jedneho cloveka.

Inac formatovanie textu a preformulovavanie hotoveho textu su dve rozne a hlavne casovo rozne narocne cinnosti.

Sirien píše:
Za to že neumíš psát všema deseti zpaměti dostatečnou rychlostí a datluješ to rychlostí blesku (sem tam uhodíš), případně za to, že při psaní propadáš záchvatům kreativního bloku, Me-dea fakt nemůže.


Ako obvykle, siris bludy, na ktore nemas dokazy, a tvaris sa, ze je to pravda. Ako sa da s tebou rozumne diskutovat?
26.1.2012 15:39 - Merlin
crowen píše:
Vsak podte z kozou na trh aj vy, hodte sem link na nieco, co ste v poslednej dobe napisali/publikovali, a povedzte, kolko vam to trvalo, nech mozeme porovnavat.

chceš to z regionálního tisku, nebo z Moravskýho? :) nebo máš zájem o nějakou spisovku? věř tomu, že s psaním rozhodně problém nemám...nepíšu všema deseti a denně popíšu nakolik plných A4 :) přičemž nepřepisuju, nýbrž tvořím, vyhledávám atd.
Ne, vážně nemám potřebu ti dokazovat, že to zvládnu. prostě to ber jako fakt, nebo to nech plavat :)
26.1.2012 15:42 - crowen
Merlin, Me-dea: mna technicke nedostatky miestneho diskusneho fora nezaujimaju. Stale si myslim, ze niekto chcel trollovat a provokovat a tak sa nepodpisal, pretoze ak by ho nahodou samo od seba odhlasilo (tymto pozdravuje adminov s pochvalou za dobre odvedenu programatorsku pracu :-)) tak sa moze prihlasit a povedat, ze to bol jeho prispevok.

Píše:
="Me-dea"]Celou dobu se tu bavíme o podpoře ve formě vydávání dalších materiálů a dodatků. Nevěřím, že jsi to za celou dobu nepochopil.

Ale ja to chapem a na priklade, kolko trva tvorba noveho dobrodruzstva mne som chcel ilustrovat, ako je taky proces casovo (a v konecnom dosledku aj financne) narocny, a ze niekto si musi najst dostatok toho casu na ukor niecoho ineho, a byt dostatocne motivovany, aby to tak robil dlhodobo.
26.1.2012 15:44 - crowen
Merlin píše:
...


Bez dokazov je to na urovni Sirienovych bludov, takze bud sem tie linky hod, alebo stale ostanes v kategorii kecalek-nemakacenko. Sorry boss.
26.1.2012 15:49 - Merlin
crowen píše:
Bez dokazov je to na urovni Sirienovych bludov, takze bud sem tie linky hod, alebo stale ostanes v kategorii kecalek-nemakacenko. Sorry boss.

lol...tak my už jedem osobně...miluju anonymní intrnet :)))
26.1.2012 15:50 - Metla
Píše:
Klames a zavadzas. Casy na ilustracie a tvorbu postav su velmi podhodnotene. Daj sem z kazdej strany priklad vety, ktora je doslovne skopirovna z pravidiel do piratskej verzie (okrem zoznamu dovednosti, co som uz vyssie spominal). Urcite to pre teba nebude problem, aby si vyvratil moje obvinenie, ze si klamar(ka) a zosmiesnil(a) a znemoznil(a) ma pred vsetkymi v tejto diskusii. Ak to neurobis, len potvrdis moje obvinenie, ze klames, a zosmiesnis a strapnis sa pred vsetkymi.
Aha, skoro som zabudol, ze nemas gule (alebo nieco ine) na to, aby si vystupoval(a) pod svojou prezyvkou, pod ktorou tu normalne diskutujes.


Dobrá, tak formulace jsou nové, ale obsahově je to identické. Což opět nevyznívá ve tvůj prospěch, protože jsi mohl ušetřit spoustu času, kdybys nevymýšlel jak říci to samé jiným způsobem (trochu mi to připomíná způsob práce na seminárkách mnohých vysokoškoláků - stáhnu si to z netu, přeformuluji to a vydávám to za něco nového..).

A nepodepsat se nebyl úmysl - nemůžu za to, že systém odešle zprávu i když zapomenu vyplnit nick. Každopádně neříkám nic co by se dalo považovat za hanlivé nebo extremní, aby to mělo opodstatnění anonymního příspěvku, takže obviňuješ trochu naprazdno.

A především - nikdo tě tu nezesměšňuje, to ty útočíš a obviňuješ - tady každý ví co jsi zač a jeden příspěvek to nijak nezmění - buď bez obav ;)

Tvá argumentace je poněkud emotivní, nezdá se ti? ;) Zkus poněkud poodstoupit.
26.1.2012 15:58 - crowen
Merlin - ja moc anonymny nie som, trva len par sekund zistit, kto som (hint: crowen pise do Drakkaru -> Jan "crowen" Rosa -> google "jan rosa" -> http://www.linkedin.com/in/janrosa)

Metla - najprv tvrdis, ze v lite verzii su doslovne prekopirovane veci, potom ze nie, sa uvedom
26.1.2012 16:07 - Me-dea
Crowene vážně, přestaň úmyslně motat dohrady dvě věci.
Celé tohle začalo tím, že takzvaná "podpora" ze strany autorů nepřinesla nic nového (vyjma těch magických předmětů) a že je to jen přepracování toho, co už měli vytvořené. Pak jsem se tu bavila o tom, že tohle vše se dá udělat v poměrně krátkém čase, a že bych od autorů čekala větší podporu, především něco nového, co DrD2 opravdu obohatí a rozšíří. Nic z toho nesouvisí s tím, jak dlouho Tobě trvá vypracovat 30 stran dobrodružství. Hodně kvalitní dobrodružství můžeš odlaďovat klidně půl roku. Tak se tu prosím přestaň chlubit svou pomalou tvorbou.

Jinak jsem přesvědčena o tom, že autorům samozřejmě netrvalo udělat záložky nebo lite verzi měsíc. Jen schválně roztahují data vydání jednotlivých doplňků, protože nic nového vypracováno nemají a snaží se co nejdéle vyžít z toho, co mají. Neříkám, že je na tom něco špatného, celkem to chápu.
26.1.2012 16:11 - Metla
Nejdřív tvrdím, že je obsahově stejné jako v pravidlech a potom, že je obsahově stejné jako v pravidlech. Že to někdo do pirátské verze přeformuloval je zbytečně promarněný čas, který mohl být věnován něčemu hodnotnějšímu :)

Jak je uvedeno výše, pokud by to bylo řešeno efektivněji, tak to zvládne Me-dea nebo Merlin ve svém volném čase za dva dny :)

Nesnaž se chytat nepodstatných detailů a odvádět tak pozornost od tématu - kterým mimochodem je, že po půl roce stále není žádný relevantní doplněk a to ani ve fází oznámení a ne kolik trvá přeformulovat pár stran textu a domyslet k ním nové příklady. ;) A ta relevantní doplněk nepovažuji novou formulaci známých věci (záložky, pirátská verze).
26.1.2012 16:19 - Bouchi
Metla píše:
Že to někdo do pirátské verze přeformuloval je zbytečně promarněný čas, který mohl být věnován něčemu hodnotnějšímu :)
Myslet si, ze funkcni lite/zjednodusena/startovni verze pravidel se da ziskat pouhym copypastovanim nekolika stran z plne verze, je velice naivni. (Ostatne kdyby to slo, jiste by to Charles udelal a preformulovavanim by se nezdrzoval.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069429874420166 secREMOTE_IP: 18.222.179.186