Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
27.1.2012 09:38 - Me-dea
Noldo ohledně toho, že systém svádí k násilnému řešení situace - máš pravdu. Na druhou strandu D&D4 má zvlášť systém social encounterů. Neříkám, že nějak úžasně vede hráče k RP, ale není to jen o soubojích. Na druhou stranu D&D4 je především a hlavně o těch taktických soubojích. Pokud nechci taktické souboje, tak šáhnu po jiném systému. Ať již je to D&D 3.5, kde nejsou ty taktické orgie a nebo po zcela jiné značce. Vážně, myslím si, že srovnávat dvě hry s úplně jiným zaměřením je zbytečné. Ty hry jsou určené pro úplně jiný druh hráčů. Už někde v půlce téhle debaty jsem se ptala, v čem je DrD2 lepší než Střepy snů se settingem z DrD2. Odpověděl mi alef0, že DrD2 má fajn setting :D. Pokud se má DrD2 s něčím srovnávat, tak možná ty SS, SotE (Příběhy impéria) nebo s nějakými fate hrami, protože tam to podle mě má smysl.
27.1.2012 09:48 - Alnag
Já musím říct, že tohle opakování pop-psychologických představ o tom, že lidé, kteří mají doma zbraně jsou agresivnější (nebo převedeno do RPG roviny - když má systém souboják, všichni moc bojují), jsou nejen nepravdivé, ale už i dekádami let trapně omšelé. Pro začátek, lidi nejsou úplně hloubí a nejsou to jakési nesvéprávné cvičené opice, které za vydávání neartikulovaných skřeků slepě následují příručku pravidel. Pokud máte pocit, že u vašich her to tak je, zřejmě hrajete v ZOO.
27.1.2012 09:52 - Me-dea
Alnagu, jsem se od srdce zasmála. Především, protože mi to tak občas při našem hraní přijde. :-)
27.1.2012 10:06 - Noldo2
Alnag:
QuentinW píše:
To ale není chyba. Hrát fantasy hru a nebojovat mi přijde, jak hrát fotbal se svázanejma tkaničkama. Nemluvě o tom, že ignoruješ preference většiny hráčů.
27.1.2012 10:09 - Alnag
Noldo: Výběh lva vidíš napravo od sebe. Doporučuji nezkoušet přeplavat vodní příkop.
27.1.2012 10:14 - Bouchi
Alnag píše:
Já musím říct, že tohle opakování pop-psychologických představ o tom, že lidé, kteří mají doma zbraně jsou agresivnější (nebo převedeno do RPG roviny - když má systém souboják, všichni moc bojují), jsou nejen nepravdivé, ale už i dekádami let trapně omšelé. Pro začátek, lidi nejsou úplně hloubí a nejsou to jakési nesvéprávné cvičené opice, které za vydávání neartikulovaných skřeků slepě následují příručku pravidel. Pokud máte pocit, že u vašich her to tak je, zřejmě hrajete v ZOO.
To jsem zvedav, co ti na tohle rekne Jerson.
27.1.2012 10:30 - crowen
Merlin píše:
je mi lít, že neumíš diskutovat jako dospělý rozumný muž, ale jen ironicky a arogantně

Ja sa len prisposobujem urovni diskutujucich, ktori sa ohanaju slovami ako bullshit, debil, dite a podobne.

K tomu Pathfinderovi: naozaj si myslis, ze vzhladom na potrebne naklady na vydanie takej knihy je to projekt, ktory by bol v CR+SR ziskovy, alebo aspon nestratovy?
Rychly vypocet z verejne dostupnych zdrojov:
Rozsah: 576 stran, predpokladam, ze farebnych na kriedovom papieri.
Cena prekladu 1 strany 250Kc, takze preklad stoji 144000czk.
Tlac (vypocet na http://www.librix.eu/cz/calculator/): A4, 90g kriedovy papier, celofarebna tlac,
2000ks = 2 545 386,87 Kč s DPH (1 272,69 Kč kus)
doprava: najlacnejsia moznost ceskou postou je 8712Kc, je to 3256Kg v 131 balikoch
DTP prace: 1 strana 30 minut. 288 hodin po 250Kc, 72000Kc

A to este nezahrna cenu licencie, cenu prace cloveka, co to cele koordinuje a vybavuje, redakcne prace - kontrola po prekladateloch, vyroba prekladoveho kluca, korektury, kontrola kvality DTP atd, cenu za skladovanie takeho mnozstva knih, cenu prace za vylozenie a ulozenie do skladu, ....

Kolko moze stat licencia, mas predstavu? Aj keby som bol ultraoptimista a dal z pohladu US firmy smiesnu cenu 10000USD (192000Kc), tak to je z pohladu CZ firmicky dost brutal.

A stale sa nezaplatili vsetky naklady a dan.

Ak zacnes menit pocet vytlackov (pri zachovanej cene licencie) tak sa naklady na vyrobu jedneho kusu drasticky zvysuju:
2000 kusov: 1482Kc/kus
1000 kusov: 2034Kc/kus
500 kusov: 2629/kus

A to predpokladam, ze cena vyroby je mozno tak co ja viem 30% koncovej ceny, lebo cosi zozerie distributor (30-50% koncovej ceny), firma musi platit svoj chod (energie, telefony, internet, najomne, sklady, mzdy) atd.

Takze ak vyratas koncove ceny, vyjde ti toto:

2000 kusov: 4938Kc/kus
1000 kusov: 6780Kc/kus
500 kusov: 8763Kc/kus

Vsimni si, ze aj keby si odratal cenu licencie a vydelil koncove ceny dvomi, stale su to sialene sumy za knihy. A to nehovorim o tom, ze Bouchi by musel pri naklade 2000 knih, kde by mohol snad dufat pri nulovej licencii a polovicnej koncovej cene v nejaku predajnost, vyplatit skoro 3 miliony dopredu s absolutne neistym vysledkom.

Myslis, ze to su ceny, ktore su ludia v CR/SR ochotni zaplatit za knihu? Este sa divis, preco Bouchi neskakal od radosti a nedakoval vam, ked ste za nim s Pathfinderom prisli?

Myslim, ze niektorym ludom by styk s realitou a 30 minut na internete a s excelom/kalkulackou nezaskodilo.

(btw ak mam vo vypoctoch nejake logicke chyby, nieco chyba, nieco je sialene drahe, dajte mi vediet)
27.1.2012 10:35 - noir
crowen: Bouchi skákal radostí. DOkonce do pathfinderu psal. Ale když mu nezareagovali na mejl, tak to vzdal.
27.1.2012 10:42 - Merlin
crowen: sehnal jsem 4 lidi

a je zvláštní jak mluvíš za jiné...myslel jsem, že Bouchi dokáže mluvit sám za sebe
27.1.2012 10:42 - Quentin
Crowen: Divím se, že se tu pořád opakuje ten pathfinder. Vždyť díky ogl není problém napsat vlastní hru na d20 systému (nebo jo?). Když i já dovedu zhouserulovat S&W k nepoznání, tak drd2 tým by s tím určitě udělal zázraky, kdyby se z toho teda nepokoušeli vykřesat Sorcerera :D
27.1.2012 10:47 - crowen
noir píše:
Bouchi skákal radostí. DOkonce do pathfinderu psal. Ale když mu nezareagovali na mejl, tak to vzdal.


Ale to je uplne ina informacia, ako tu prezentoval Colombo.

Merlin, 4 zaujiemcovia su na zaplatenie niekolkych milionov investicie je dost malo na to, aby si presvedcil vydavatela IMHO.
27.1.2012 10:47 - crowen
Inac, vsetci, co mi tu odporuju, su debili.
27.1.2012 10:49 - Bouchi
noir píše:
Bouchi skákal radostí. DOkonce do pathfinderu psal. Ale když mu nezareagovali na mejl, tak to vzdal.
S tim skakanim radosti hodne nadsazujes, pouze jsem se vyjadril, ze za urcitych podminek bych do toho sel.
A vzdal jsem dalsi mejly kdyz mi _opakovane_ nezareagovali.
Nicmene ShadoWWW to prostouchl pres sve jine kontakty (za coz mu patri velky dik), takze se to trochu hnulo a pristi tyden podnikam dalsi krok. Ale jestli to povede k licenci, to je jeste ve hvezdach.
27.1.2012 10:49 - Alnag
crowen píše:
Ale to je uplne ina informacia, ako tu prezentoval Colombo.


Však máš google a styk s realitou, ne? Jistě si ověřuješ informace z více zdrojů a tak víš, že se nepřihlásil jen Merlin + 4, ale ještě řada dalších lidí :)
27.1.2012 10:57 - Vojtěch
Doprava 3,5 tuny poštou?!? Odkud kam to dopravuješ?
27.1.2012 10:58 - crowen
Alnag: ja som reagoval na to, ze z colombovho vyjadrenia to vyzeralo, ako keby ich Bouchi poslal do pecka, a z Noirovho vyplynulo, ze v skutocnosti Bouchi zaujem mal, ale docasne to padlo na nezaujme od Paiza.

Inac som zvedavy, ci ta rada ludi, co sa prihlasili, je dostatocna na to, aby sa Bouchimu oplatilo investovat do vydania Pathfinderu
27.1.2012 10:58 - Merlin
crowen píše:
Inac, vsetci, co mi tu odporuju, su debili.

ano prosím
27.1.2012 11:00 - Merlin
crowen píše:
Inac som zvedavy, ci ta rada ludi, co sa prihlasili, je dostatocna na to, aby sa Bouchimu oplatilo investovat do vydania Pathfinderu

jsi schopen konečně začít mluvit za sebe, nebo budeš jen stále říkat: Bouchimu by se to nelíbilo, Bouchi si myslí tohle a tohle, Bouchi dělá tohle a tohle...
27.1.2012 11:00 - crowen
Vojtěch píše:
Doprava 3,5 tuny poštou?!? Odkud kam to dopravuješ?


Z tlaciarne v ramci CR. Na librix.eu boli este moznosti zaslat to inymi dorucovacimi spolocnostami a osobny odber v Brne, ale Bouchi pokial viem nie je v Brne, a ak nevlastni minimalne dodavku, tak by si ju aj tak musel na 1-2 niekde zaobstarat a zohnat ludi, co to nalozia a potom vylozia, na 1 cloveka je to dost fuska by som povedal
27.1.2012 11:05 - Wild West
Crowene,
dovoluji si ti poněkud kecat do tvých odborných výpočtů.
Píše:
Tlac (vypocet na http://www.librix.eu/cz/calculator/): A4, 90g kriedovy papier, celofarebna tlac, 2000ks = 2 545 386,87 Kč s DPH (1 272,69 Kč kus)


To je šílenost; při takových počtech by se nevyplatilo vydávat vůbec nic. 2000 ks se dá pořídit za pětinu. 200 stran 1000 kusů tisknu za 50.000,- kačen, takže dvojnásobný rozsah a náklad bude stát přinejhorším 200.000.

Nic to nemění na tvém názoru, že Pathfinder je zjevně ztrátová akce; ale nevidím důvod, proč tak zběsile přeháníš.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12844705581665 secREMOTE_IP: 3.137.161.222