Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
27.1.2012 14:13 - crowen
noir píše:
Na mě se zapomnělo? Já nepatřím mezi superschopné? Crowene, jsem zklamaný! Mělo tam být něco jako Noir-superrychlý sháněč licencí. Jsi v poslední době nějaký nedůsledný.


Prepac, hned ta tam doplnim. Ako si si mohol precitat vyssie, chyba sa vyskytla v dosledku mojej mentalnej kapacity (respektive jej nedostatku).
27.1.2012 14:15 - Alnag
Víš crowene, já chápu, že jsi citově zainvestoval do DrD2, které tu není příliš populární, ale připadá mi, že jsi už před drahnou dobou překročil hranice diskuze obsahově-věcné a přešel na pole ryze emocionálně-útočné. Jakožto hrdý člen týmu Papule bych ti chtěl říct...

Zahraj si RPGčko. Najdi si holku. Jdi do hospody. Tohle už nemá úroveň.
27.1.2012 14:19 - crowen
Alnag, ja som v tejto diskusii s debilmi, bullshitmi a urazanim nezacal (a ani nepokracujem, okrem jedneho testovacieho prispevku, kde som vsetkych oznacil za debilov, ale ktory bol viditelne prehliadnuty adminmi, lebo ma nikto nevaroval za nadavanie :-))

Inac ma fascinuje, ako krasne si do diskusie okolo vydavania PF a nakladmi s tym spojenymi dokazal zatiahnut DrDII. Bravo!
27.1.2012 14:32 - Alnag
Crowen: Výborně. Teď jsi vlastně otevřeně přiznal, že pravidla místní diskuze znáš, ale odmítáš se jimi řídit. Testovací příspěvek? WTF? Takové věci neznám. Možná jsi měl štěstí, že to v té hromadě příspěvků admini přehlédli, ale tvoje štěstí právě vyschlo. Myslím, že je na čase, aby sis dal oraz.

EDIT: Aby nedošlo k mýlce, už nepřispívej!
27.1.2012 14:33 - Wild West
Crowen:

No, je sice hezké si spočítat cenu na 1200 kaček, ale takové knihy se prodávají zase v miniaturních počtech. Mám z té vedlejší debaty pocit, že Bouchi to spočítal dobře už v záhlaví debaty (čímž je další debata zbytečná) a že v hlavě určitě neměl 2000 kusů, ale spíš 1000 a možná i 500. Což samozřejmě ty náklady zase relativně zvedne.

V této věci zase necítím potřebu se hádat s Bouchim; mám dojem, že něco reálně vydal a dokonce i prodal. Pevně věřím, že to byl levnější podnik. Taky jsem něco reálně vydal a... ještě vlastně úplně neprodal, ale v daleko menších rozměrech. Z tak monstrózní operace bych měl obavy.

Nápad, že by 500 lidí dalo 500 kaček dopředu je sice pěkný, ale náramně zranitelný. Já těch 500 lidí neseženu.
27.1.2012 14:35 - Colombo
BAN BAN BAN BAN!
27.1.2012 14:37 - Wild West
Omluva; Alnagův příspěvek mne minul. Jako bych nic neřekl.
27.1.2012 14:52 - Alnag
Crowen: Když jsem napsal, už nepřispívej, myslel jsem to vážně.

EDIT: Mám na to klidně celý den.
27.1.2012 15:59 - ShadoWWW
QuentinW
Při tvorbě nové hry bys musel zvážit, jestli chceš spíš vyprávěcí ("fate like") hru, nebo spíš "D&D like" hru. Rozpor D20 vs. RPG F ukazuje, že tyto dva styly jsou dost rozdílné. DrD2 se pokusilo tyto styly spojit. Podle mě to nejde. "Vypravěči" vždy sáhnou raději po nějaké vyprávěcí hře (na výběr jsou i v češtině SS a Fate) a DnDčkaři šáhnou po nějaké edici DnD.

Podle mě by mělo smysl uvažovat o vytvoření hry, která bude spojovat hráče DnD a DrDo. Ti mají dost společného. Když teď navíc hráčům DrDo zrušili vydávání jejich hry a končí i DnD 4E, stálo by za to se o to pokusit ještě víc. Otázka je, jaká hra by je mohla spojit.

Pokud o tom uvažuješ, pak bych si třeba tady na Kostce otevřel sérii článků podobnou jako Legendy a vědění (ale věcnější, prosím!), kde bych nadnesl nějaké myšlenky a nechal o nich na závěr hlasovat. (Ideálně i s podporou RPG F a dracidoupe.cz) Taky bych po očku sledoval vývoj DnD Next, protože spojit do tvé hry i hráče všechn edic DnD by bylo super. A myslím, že s fluffem psaným na míru českému publiku bys mohl dost dobře uspět.

Hra budovaná s podporou Kostky a dracidoupe.cz by mohla být skvělá.
27.1.2012 16:16 - sirien
Noldo2 píše:
DrD2 v něčem o krok napřed před DnD. DrD2 se aspoň snaží o role-play.

DrDII se tváří že se snaží. Ve skutečnosti konečným důsledkem DrDII je naopak demotivace k roleplayi, jak se tu už také několikrát rozebíralo a nikdo na to nebyl schopnej dát kloudný protiargument (viz moje recenze tušim že, pasáž o vyhazování kreativní agendy oknem přímo do žumpy)
27.1.2012 16:16 - Alnag
Píše:
Hra budovaná s podporou Kostky (...) by mohla být skvělá.


No samozřejmě. :D
27.1.2012 17:23 - Sparkle
Co se týče fúze vyprávěcího a klasickýho stylu, vcelku potenciál mají Legendy, akorát tam vývoj momentálně stojí na nedostatku testerů nebo aspoň lidí ochotných to opřipomínkovat po přečtení. Zvažujem, že hodíme jádro na web.
27.1.2012 17:35 - Noldo2
IMHO pravidel jsou už v Čechách dvě ... spousty. Spíš bych uvítal pěkný na naše hráče pasující setting... Tam můžete vydávat do haleluja.
27.1.2012 17:40 - Me-dea
crowen #6465 píše:
Inac, vsetci, co mi tu odporuju, su debili.

Nevím, jestli dostal Crowen od Alnaga ban (protože náhle stichl), ale za celou dobu, co tuhle diskusi sleduji (a to si myslím, že velmi pozorně) a přispívám (svými hloupostmi) jsem tu neviděla nikoho, kdo by mu otevřeně nadával. Zato Crowen se tu do nás poslední dobou obouvá dost.

Taky bych ráda, Crowene, aby jsi se řídil vlastními požadavky a předkládal důkazy. Je krásné, jak je po ostatních vyžaduješ a sám jsi tu přiznal, že o vydávání knih nevíš zhola nic.

Jen k tvým posledním výlevům ohledně ceny překladu, přečti si prosím tohle:
Překladatel bere 150 korun za stránku, ale měl by brát třikrát tolik.
Nevím, kolik by se za ten překlad nakonec opravdu zaplatilo, ale aspoň budeš mít představu, jak to u nás v ČR vypadá. Když budeš chtít za překlad 150 tisíc, najde se hroooomada lidí, co ti to udělají za třetinu. A ano, je to 30s googlení. Děkovat mi nemusíš.

Alnagu, nebyla jsem si jistá, jestli to dát sem nebo do druhé diskuse. Ale protože jsem se chtěla vyjádřit hlavně ke Crowenovu chování, tak spíš sem. Případně se omlouvám.
27.1.2012 18:01 - Alnag
Crowen v podstatě dostal ban (ale může to tu číst). Nicméně mi přijde zbytečné jej již řešit.
27.1.2012 18:19 - Bouchi
Me-dea píše:
Překladatel bere 150 korun za stránku, ale měl by brát třikrát tolik.
V tom clanku se ovsem taky dozvis, ze preklad jedne stranky zabere ctyri hodiny, coz je uz ponekud absurdni. (Respektive urcite muze existovat i takto narocna knizka, ale to bude opravdu extrem.)
27.1.2012 19:04 - Kmet
Mě přijde nereálná představa, že kniha pravidel, která má 500 stran formátovaného textu se spoustou ilustrací a doprovodného materiálu by měla 1300normostran, jak tu uváděl crowen.

Ten poměr je spíš opačný. Taková kniha pravidel může mít normostran 2/3 z rozsahu (330), což je i při cenně 200kč za normostranu (a to je přehnané, protože při rozsáhlé zakázce půjde cenna patřičně dolů - viz. odkaz na smluvní ceny u většiny větších překladatelských společností) kolem 60.tis. Realita je vzhledem ke konkurenci spíš kolem 50tis.
27.1.2012 19:30 - Čindi
crowen píše:
Uvedom si, ze sa bavime o plnofarebnej tlaci celej knihy, nie beletrie bez obrazkov s ciernobielym textom. Nemozes porovnavat Dana Browna a povedzme fotoknihy. Chod do najblizsieho knihkupectva alebo si pozri na webe, kolko stoja celofarebne knihy s fotkami na kriedovom papieri, a uvidis.


Koupil jsem si nějaké knihy od Slovartu cca 500 - 700 plnobarevných tákových větších A4 31x27 cm za cca 900 - 1100 Kč koncové ceny. A stejnou cenu bych dal bez problému za Pathfinder
27.1.2012 20:40 - Vojtěch
Kmet: Normostrana má také předem určenou velikost písma, 12 b jestli mě paměť neklame a 1,5 řádkování. Pathfinder je psaný tak devítkou, tak pro to to může být klidně rozlezlejší.
27.1.2012 20:58 - Bouchi
Reakci k normostranam a rozsahu mate v PF tematu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093368053436279 secREMOTE_IP: 18.221.208.183