Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
2.7.2012 10:30 - Beltar
Seznam věcí z DrD II, na které si nikdo nestěžuje:

Jsou to česká pravidla. Ale trochu mi vadí některé české výrazy.
2.7.2012 12:21 - Merlin
Colombo píše:
Seznam věcí z DrD II, na které si nikdo nestěžuje:

čeština?

edit: beltara jsem nividěl
3.7.2012 23:23 - sirien
hh. řekl bych, že někoho nejmenovaného ten poslední odstavec asi vůbec nepotěšil :) (zdravím, ilgire)


Jinak Colombo #6751 myslím nádherně trefil do černého :P . Následně nádherně podtrženo Beltarem, který k jediné věci kterou našel hned napsal zpochybňující poznámku :P
5.10.2012 14:01 - ilgir
On to vážně někdo hraje nebo na RPG F zase zmanipulovali hlasování?

http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=89&t=9383&start=15
5.10.2012 16:06 - noir
Já myslím, že si tuto vládu opravdu zasloužíme. Atentáty se u nás dělají airsoftovými pistolkami a lidi nejvíc hrají Dračí doupě II těsně následované Voidem...
5.10.2012 16:09 - sirien
To nemuseli nijak manipulovat. 10 hlasů, to sou v podstatě všichni tvůrci plus dva nebo tři betatesteři - ve vzorku s 56 hlasama to působí jako majestátních skoro 20%, ve vzorku s 560 hlasama by to působilo jako ubohý ani-ne-2-%.

Příběhy impéria 6 hlasů - to sou dva ecthelioni plus čtyři jejich hráči, případně dva ecthelioni s kamarádem a půlka druhé herní skupinky... tak nebo tak opět z půlky tvůrci. (zrovna u těch SotE to je ale narozdíl od toho DrDII škoda). A to ještě za předpokladu že všechno šlo pro SotE a nehlasoval tam někdo s nějakým jiným FATE.

old School DnD - 3 hlasy... taky taková "obvyklá" herní preference kterou rozhodně nevolí jen indie-fajnšmekři z RPG F jako třeba Qualdezar...

"Nějaké vlastní" 7 - ano, také velmi typické, hrát vlastní RPGčko, úplný vzorek průměrného hráče. Typuju Gediman, Sparkle, Sparklin manžel jehož přezdívku si nevybavim a Jerson, to jsme už přes polovinu na velmi nereprezentativním vzorku...

Momentálně nic - 5 hlasů.



Teda nevim, ale jestli tahle anketa něco ukazuje, tak maximálně tak to, že respondenti sou fakt hodně ne-mainstreamová skupina hráčů kterou by šlo jen dost těžko zobecnit a že moc tuctových hráčů nějakého RPGčka tam nehlasovalo... jestli to je reprezentativní vzorek návštěvníků na RPG F, pak bych se možná nebál spekulovat o tom, že se z RPG F stalo místo navštěvované především malou skupinou elitních RPG supergeeků.
5.10.2012 16:12 - Quentin
Taky mě to hlasování řádně vyděsilo. Hlavně ty globální následky, jestli vážně tolik dračákystů přešlo na drd2. Ta "hra" obsahuje neuvěřitelnej arsenál k odrazování nováčků od rpg (a nejen nováčků, když už jsme u toho).
5.10.2012 18:19 - Alnag
Co to je Dračí Doupě II?
5.10.2012 18:27 - Merlin
Alnag píše:
Co to je Dračí Doupě II?

někde tu o tom byla diskuze...jen nevím kde..tam by mohl být nástin..tuším, že je to něco jako žolíky..
5.10.2012 20:18 - klaymen
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=262&t=9424

Moar DrD 2!!1!
5.10.2012 21:00 - Vojtěch
Ježíšmarjá my nejsme v sekci pro zasmání?
5.10.2012 21:22 - Alnag
Ilgir píše:
On to vážně někdo hraje nebo na RPG F zase zmanipulovali hlasování?


RPG Fórum má (a vždycky mělo) "zmanipulovanou" voličskou základu, takže manipulovat volby není třeba. Podobně jako Kostka přitahuje určitý typ lidí, kteří hrají určité hry a máloco vypovídá o realitě toho, co hraje průměrný český RPG hráč.
5.10.2012 22:39 - Dukolm
ilgir píše:
On to vážně někdo hraje nebo na RPG F zase zmanipulovali hlasování?

No spíš si tu RPG F myslí že je středem vesmíru a zastupuje všechny hráče a všechny jejich typy.

11 to mi příjde hodně málo vzhledem k tomu kolik lidí na RPG F si to koupilo
5.10.2012 22:58 - Sparkle
sirien píše:

Tipuješ blbě, my teď hrajem Dragon Age RPG :)
5.10.2012 23:00 - Jerson
sirien píše:
"Nějaké vlastní" 7 - ano, také velmi typické, hrát vlastní RPGčko, úplný vzorek průměrného hráče. Typuju Gediman, Sparkle, Sparklin manžel jehož přezdívku si nevybavim a Jerson, to jsme už přes polovinu na velmi nereprezentativním vzorku...

CPH má vlastní kategorii, ale hlasoval jsem v ní stejně sám.
Každopádně anketa ukazuje, jak hrají lidé na RPGF.
Kdyby tam byl Void, bude mít tak čtyři hlasy.
5.10.2012 23:05 - ilgir
Píše:

11 to mi příjde hodně málo vzhledem k tomu kolik lidí na RPG F si to koupilo

Na RPGF si to kupovali lidi spíš do sbírky nebo ze sympatií. Málokdo z protřelých indie-geeků by se vracel k Dračáku, i když je to indie-dračák.
Spíš se divím, že se tam vůbec sešlo 57 lidí, kteří něco hrajou.

Jerson: Void má 2 hlasy. Je to vidět z diskuze.
6.10.2012 08:52 - ShadoWWW
Mě teda mnohem víc zaujal tento pokus o zajímavý, takticky neretardovaný soubojový systém, aby autor po 9 stranách diskuze předvedl totálně retardovaný soubojový systém připomínající Void.
6.10.2012 09:08 - klaymen
ShadoWWW píše:
.... aby autor po 9 stranách diskuze předvedl totálně retardovaný soubojový systém připomínající Void.


onge patri k jednym z hracov Voidu ak sa nemylim a to asi nebude nahoda.
6.10.2012 09:16 - Thorar
Co udělat stejné hlasování i tady?
6.10.2012 09:33 - Jerson
ilgir píše:
Spíš se divím, že se tam vůbec sešlo 57 lidí, kteří něco hrajou.

Ilgire, každý má tři hlasy a lidé dávají tak dva až tři podle toho co píšou v diskusi. A ne všichni co hlasují i napíšou příspěvek. Takže je těch lidí ještě méně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14194679260254 secREMOTE_IP: 18.116.239.195