Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
25.1.2013 07:05 -
sirien píše:
Dračí doupě II o své odlišnosti nemluvilo. Naopak. Snažilo se tvářit, že půjde o přímé, vybroušené navazování oblíbené hry.

http://drd2.altar.cz/download/pevnost-11-02
Tento článek vyšel v Pevnosti půl roku před vydáním DrD II. Myslím, že odlišnost oproti DrD 1.6 je z něj celkem zřejmá.
25.1.2013 11:44 - York
Před vydáním plusek probíhala podobná debata a jejím závěrem byl právě název DrD+, který staví na obchodní síle značky a současně dává celkem jasně najevo, že to není nová edice té samé hry. Stejně funguje i ten Quake3 Arena a stejně fugovaly Advanced Dungeons and Dragons. Je možné to udělat korektně, jen se prostě musí chtít.
25.1.2013 11:49 - crowen
Keby to bola len nova edicia s miernymi upravami, tak by sa to hadam volalo drd 1.7, ci nie?
25.1.2013 11:50 - crowen
To mas ako si Winowsami, kazda nova major verzia ma svoje cislo, a niekedy sa lisia dost radikalne, vid napr WinXP -> Win 7 a Win 8.
25.1.2013 11:58 - Merlin
:) že se rozčilujete :) já tu vidím v knihkupectví stále ten stejný zaprášený vytisk DrD 2. Dokonce ho ani nikdo nevytahuje z police. Toliko k marketingu a kupování.
25.1.2013 12:05 - ShadoWWW
crowen píše:
Keby to bola len nova edicia s miernymi upravami, tak by sa to hadam volalo drd 1.7, ci nie?


Nie. Po DrD 1.3 vyšla taky verze 1.5; verze 1.4 nikdy neexistovala. A navíc už ve verzi 1.1 se píše, že někdy v budoucnu bude existovat verze 2.0 a psalo se to na začátku každé verze; proto nelze říkat: "Ale to jste přeci měli vědět, že verze 2 bude úplně jiná hra."

Se software bych knihy nesrovnával. Zde vždycky narazíš. Už například v tom, že Windows Udpate (patche) si můžeš stáhnout zdarma a lehce systém opravit. To ve vytištěné knize neuděláš. A pokud přece to chceš srovnávat, pak věř, že jednotlivé verze Windows se zas až tak radikálně neliší. Office 2003 ti pojede v XP, 7 i 8. Je to spíš jako by ti Microsoft místo nové verze Windows nabídl Linux a na tvůj současný systém by se v den vydání této nové verze vykašlal.
25.1.2013 12:06 - Nachtrose
Crowen: obavam se, ze v Tvem prikladu nemas pravdu ani castecnou, natoz pak uplnou... U windowsu totiz jadro zustava principelne stejne. Proto najdes aplikace, ktere uplne bez problemu, nebo s drobnymi neshodami pracuji od win95 po win7. win8 jsem nezkousel, nemuzu srovnat. Zustanu-li u Tve analogie, tak vydat DrD2 pod nazvem DrD je v porovnani s 1.x jako vzit linux a vydat jej jak Windows 9... ( tady se omlouvam vsem linuxakum za to vulgarni prirovnani k DrD2 )
25.1.2013 12:08 - Nachtrose
ShadoWWW: chlape, nekoukej mi do hlavy!
25.1.2013 12:08 - ShadoWWW
:-) Vidím, že jsem nebyl jediný, koho napadla stejná myšlenka. :-)
25.1.2013 12:17 - Colombo
No, srovnávat rozdílnost jádra se zpětnou kompatibilitou je dost velká zhovadilost.
Dost programů z Windows pod Linuxem taky s mírnými obtížemi jede. Pod Winem, ale skrýt trošku wine, tak uživatel nic nepozná.
25.1.2013 12:31 - ShadoWWW
Colombo: Psal jsem, že bych to nesrovnával; to srovnání je nevhodné.
25.1.2013 12:38 -
ShadoWWW píše:
A navíc už ve verzi 1.1 se píše, že někdy v budoucnu bude existovat verze 2.0 a psalo se to na začátku každé verze;

Verzi 1.1 teď po ruce nemám, ale ve verzi 1.6 (edice D či E, jiné tu nemám) se o verzi 2.0 opravdu nepíše .
25.1.2013 13:03 - York
Nechápu, nad čím tady dumáte. Co se kde psalo nebo nepsalo je nepodstatné, důležité je, jak to vidí zákazníci.

Stačí si projít diskuse a spočítat, komu všemu vadí přístup vydávat jinou hru pod názvem příslušejícím nové edici staré hry. To všechno jsou skuteční zákazníci, kteří to cítí jako podvod ze strany nakladatele.
25.1.2013 13:20 - ShadoWWW
EDIT: Ano, specificky o verzi 2.0 se psalo ve verzi 1.5 a v 1.6 to změnili.
Píše:
Rozdíly v prvních třech verzích nebyly příliš velké, zato verze 1.5 a 1.6 obsahují některé zásadní změny. (...) Je samozřejmě možné, že vyjde ještě další verze DrD Pravidel pro začátečníky.


Omlouvám se ještě za jednu nepřesnost: Před verzí 1.5 byla verze 1.2, ne 1.3.

I tak si myslím, že DrD II je natolik jiná hra než předchozí verze, že měla mít jiné jméno; nebo minimálně změny měly být diskutovány víc veřejně - a článek v Pevnosti, kde se píše jak to bude nepovažuji za diskuzi.

Každopádně je zbytečné něco víc psát. Už se stalo. Teď už můžeme jen s napětím očekávat, jestli DrD 3 (případně DrD++) bude vesmírná střílečka, historická strategie, nebo divadelní hra z první republiky (ala Bílá nemoc).
25.1.2013 14:36 - Beltar
A já bych se i vsadil, že žádné další DrD už nebude, protože touhle knihou se Altar zabil.
25.1.2013 14:52 - Alnag
Alef0 píše:
Jaj, sorry, že som sem prišiel zdvihnúť príspevky o 200%, nagenerovať
traffic a vyspawnovať zo zimného spánku dokonca Teba :-)


Tento web není placený z reklamy a tento web není určený pro marketing. Tohle je web, dělaný pro radost, placený námi z toho, co si vyděláme jinde. Proto ti Alefe děkuji, ale nestojíme o tebou generovaný flame a související traffic a průvodní efekty.
25.1.2013 22:15 - Almi
Beltar: taky myslím...ale co. Když Altar umře, aspoň si koupím za pár kaček původní DrD 1, najmu pár geeků, stvořím Dodatky atp. a vydělám něco peněz! :-))

Ale vážně - Altar mne nikdy nepřestane překvapovat svou obchodní strategií. Zaříznout DrD 1 a neenchat ho ke koupit ani jako e-book. Hmmm..nechci být kacíř. Ale jak chtějí třeba organizátoři hrát na Gameconu dobrodružství v systému, jehož pravidla už nejdou sehnat??

..hmm..ale půjdou vlastně práva na DrD 1 koupit, když je to vlastně ukradený DnD? Ty jo..čas sehnat odborníka na autorská práva a pak hurá, začít vydávat! Myslím, že vydat DrD 2.0 v enginu DnD 4.5e.. hmm...

Btw: Marně se snažím zbavit pravidel DrD 2 už půl roku. Jsem ve stavu, kdy ji nechce nikdo ani zadarmo. Dokonce ani v knihovně ne :(
Takže kdybyste o někom věděli...
25.1.2013 23:05 - sirien
crowen píše:
Keby to bola len nova edicia s miernymi upravami, tak by sa to hadam volalo drd 1.7, ci nie?

Slyšel si někdy o DrD 1.4? Neslyšel. A víš proč neslyšel? Protože číslice "4" byla přeskočena a z 1.3 se šlo rovnou na 1.5 právě aby se demonstroval "velký vývojový krok dopředu". Z 1.6 na 2.0 to velmi zavání tím že to bude to samé.

Windows jsou super příklad - od win 95 drží win z pohledu uživatele stále tentýž UI. Vnitřně se mění, ale common user to pořádně nepozná. I ty slavné osmičky jsou v podstatě pořád totéž...
DrDII je asi totéž jako kdybych si šel koupit nové windows a místo toho jsem dostal něco s UI OS X.

Píše:
Btw: Marně se snažím zbavit pravidel DrD 2 už půl roku. Jsem ve stavu, kdy ji nechce nikdo ani zadarmo. Dokonce ani v knihovně ne :(

LOL, můžeš za to ještě zkusit platit...
25.1.2013 23:26 - Hrngz
No ja bych se drd2 k windows8 prirovnat nebal.
26.1.2013 09:21 - Vojtěch
To já zas ano... win 8 celkem fungují.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13276100158691 secREMOTE_IP: 18.222.67.251