Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
9.7.2013 18:53 - ShadoWWW
crowen: Však o to de, ne? Získat názory i těch lenivých. Mimo to, autoři nové hry/doplňku by měli mít vizi, co chtějí svou hrou/doplňkem přinést, takže návrhy čtenářů jsou spíš okrajové. Autoři sami by měli vědět, co chtějí/mají dělat. Anketa pak slouží k tomu, aby si zjistili, nakolik má jejich představa zastání u potenciálních zákazníků a co by bylo ve finální verzi lepší změnit/vynechat.
9.7.2013 20:29 - sirien
nebo jako check toho, že jejich idea opravdu funguje popř. zpětná vazba na doladění implementace.
10.7.2013 18:27 - Sparkle
crowen píše:
IMHO 7 skupin, co testuju a posielaju ZMYSLUPLNE pripomienky, je na miestne pomery celkom uspech.


A to je mi k čemu dobrý, když potřebuju hru která je kvalitativně srovnatelná se zahraničními?
11.7.2013 12:52 - Hunter
7 skupin je fakt malo, to bych podekoval testovacum a radsi nikam nepsal, kolik jich bylo :-)
Na druhou stranu beta verzi pc her taky hraji spousty lidi, ale realnym testovacem (co pujde do kazdeho koutu a zkusi vyskocit, aby zjistil, zda to jde) neni tolik. Neboli do toho vnesu jeste otazku smyslu "testovaci" skupiny... Treba tim chteli rict, ze 7 skupinam za to zaplatili :-)
Tak jako tak, jako zastance DrD 1 a SW Saga jsem se k DrD 2 nikdy nedopracoval a jen tak nedopracuju - prijde mi na to dneska ten trh uz natolik nasyceny, ze cist pravidla jen proto, abych zjistil jestli jsou fajn nepotrebuju :-)
A trosku v tom hraje fakt i to, ze jedina skupina, se kterou bych chtel menit pravidla nemluvi cesky, ale pouze anglicky :-D
11.7.2013 15:09 - Shako
crowen píše:
Mnozstvo zakupenych priruciek nehovori nic o ochote ludi systematicky testovat a zasielat zmysluplne pripomienky.


Podilel jsem se na testu DrD II. A muzu jasne rict, ze NUTNOST posilat reporty a zaroven ZADNA reakce ze strany vydavatele (ani automaticka odpoved ve stylu "OK, vase reakce jsme prijali") bylo presne tim, proc jsme v zaveru hrani testovaci verze uz zadne reporty neposlali.

Takze i kdyby se mi DrD II libilo, tak stejne bych uz dalsi prirucky testovat nechtel.
Chybu bych tedy hledal nejen u hracu. ;-)
11.7.2013 22:35 - sirien
Ono taky co jsem se bavil s pár testery tak velmi motivující bylo když napsali "tohle nefunguje protože X, generuje to Y, což je nahovno, při hře to modifikujeme na Z, aby výsledek byl A, což je naprosto ok" o něčem, co se ve hře objevuje velmi pravidelně... a výsledkem bylo, že další testovací verse obsahovala tu samou mechaniku. Tak to napsali znovu... a další testovací verse jí nejenže obsahovala zase v původní podobě, ale ještě navíc protížené. To si pak prej řikali, jestli to píšou jen tak pro prdel že to nikdo nečte nebo co (odpověď na to co psali také vůbec nedostali, vždycky jen další versi dokonce bez vysvětlení toho proč se co jak změnilo, takže často ani nevěděli co přesně mají v dané iteraci testovat)

Bohužel si už nepamatuju o čem přesně ten jejich opakovaný problém byl, myslím že něco se zdroji, ale krk na to nedám, říkali mi to na loňském GC, což je už takřka přesně rok zpátky.


EDIT: ono když to člověk srovná s tím, jak Erric třeba testoval SS a jak se choval k testerům, kdy skutečně reporty četl a pak věnoval hromadu vlastního času na to aby s lidma osobně probral jestli to správně pochopil a dal jim rovnou feedback a u každé verse pravidel vždycky psal co se změnilo, proč, co se přidalo, jak si představuje že to má fungovat...
...no, podle toho taky vypadá výsledek Erricova snažení se SS a výsledek snažení DrDII týmu na DrDII, že
12.7.2013 10:18 - crowen
ufff :-(
19.7.2013 13:58 - York
Když si odmyslím, co by byl ideální stav, tak sedm dedikovaných testovacích skupin, což může být řádově nějakých 35 hráčů, kteří si skutečně poctivě každou další testovací verzi přečtou, hrajou to, píší reporty a aktivně se účastní diskuse, mi, ač je to smutné, na naše stávající poměry přijde docela hodně.

Srovnání se zlatým věkem DrD totiž bohužel nevyznívá nijak příznivě, hráčská obec je dnes roztříštěná mezi velký počet různých her a hlavně různých stylů hry. A když se k tomu přidá to, že dvojka reprezentuje celostvětově minoritní playstyle (byť nahypovaný exploitnutím silné značky), tak se imho ani zdaleka nebavíme o hráčské základně v počtu tisíců hráčů, ale spíš stovek. A vůči tomuhle číslu je těch 35 dedikovaných testerů až překvapivě vysoké číslo.
6.8.2013 14:40 - crowen
Vyvojovy tim DrD2:HM predstaveny.
6.8.2013 14:50 - Alnag
To je skoro větší tým, než co dává dohromady lecjakou příručku DnD.
6.8.2013 15:02 - ShadoWWW
Ivan: "Hej, Franto, ty jseš přece taky hráč a fanoušek DrD2, ne?"
Franta: "No jo, vždyť my dva jsme jediní, co to v našem městě hrají, voe."
Ivan: "Tak sem si říkal s Pepou, který si ty pravidla DrD2 už taky přečetl, že bysme udělali pravidla pro pokročilé. Deš do toho s náma?"
Franta: "Jasná páka, čéče."
6.8.2013 15:05 - crowen
6.8.2013 16:37 - Shako
Crowen: DrD II píše:
Jednalo se o hráče, kteří si DrD II natolik oblíbil

Tak to Shadow rika docela presne. ;-)
6.8.2013 16:40 - crowen
A co je na tom zvlastne? Teda okrem pohrdaveho sposobu, ako to popisal Shadowww. Ved tak sa predsa rekrutuju autori vsemoznych rozsireni, priruciek a pokracovani. Ci myslis, ze rozsirujuce prirucky z Alnagovho prispevku pisu zaryti odporcovia DnD, co hru nikdy nehrali?
6.8.2013 16:42 - hadrian
Pleteš si pohrdání se sarkasmem.

Edit: Dle tvé reakce sarkasmus trefil hlavičkou na hřebíček. ;)
6.8.2013 16:47 - Shako
Píše:

Polaní: Inkvizitor
Podmiňující povolání: Zvěd, Vědmák, Mág
Schopnost: Magický rukopis
Podmiňující dovednost: Učenost (Zaříkávač), Lektvary a jedy (Mastičkář)


Není to trošku překombinované a příliš administrativní na zjišťovaní toho, co se můžu a nemůžu naučit?

EDIT: Crowen: Nechápu tvoje reakce - dlouhodobě. Jsi zbytečně konfliktní a agresivní tam, kde žádný konflikt nevzniká. Shadow tady udělal vtípek a ty bys ho hned kamenoval argumenty, proč to nemá dělat. :-/ Pokud nerozumíš vtípkům zdejší komunity, tak proč se zapojuješ?

EDIT2:
Je tam pár logických WTF jako třeba:

Píše:
Inkvizitor

& ..Píše:
nesmiřitelní odpůrci magie


VS

Píše:
Podmiňující povolání: Mág



Inkvizitor je postava, která se braní magii a pronásleduje každého, kdo ji používá a sám je uživatelem magie??
Tj. je to buď pokrytec nebo se inkvizitoři vzájemně likvidují.
6.8.2013 17:04 - crowen
Shako - to je dobra otazka na autorov timu, kedze uz su znami :-)
6.8.2013 17:08 - Bouchi
Shako píše:
Není to trošku překombinované a příliš administrativní na zjišťovaní toho, co se můžu a nemůžu naučit?

"Kromě toho se mezi novými ZS vyskytují i některé, které posilují a rozšiřují dovednosti základních a pokročilých povolání. Znalost těchto dovedností na alespoň první úrovni je nutným předpokladem pro ovládnutí příslušené ZS. U každé takové ZS je vždy výčet podmiňujících dovedností uveden." praví předchozí článek. Je překombinované muset ovládat nějakou dovednost, když se chci naučit ZS, která tuto dovednost posiluje a rozšiřuje?
6.8.2013 19:25 - Shako
Bouchi píše:
Je překombinované muset ovládat nějakou dovednost, když se chci naučit ZS, která tuto dovednost posiluje a rozšiřuje?


Ano, je to prekombinovane.

Co kdyz se mi libi jen tak pokrocily efekt. O ten zakladni jsem nikdy nemel zajem?

Co kdyz chci rovnou postavu na vyssim lvl?

Uz to vidim, jak se budu prohrabavat nekolika priruckama, protoze jsem v jedne objevil zajimavou schopnost, ktere sa odkazuje na 6 ruznych dalsich prepdokladu (odkazu v jedne nebo vice knizkach).
Tak toho se po dokonalosti chaosu v Altarich priruckach fakt desim - asi to nebude takova nocni mura jako Hranicar v DrD+, ale i tak to vidim jako dost velkou zavadu.
6.8.2013 19:34 - York
Když už jsme u toho (ne)oficiálního (ne)oznamování, docela mě překvapilo toto:

Fafrin na dracidoupe.cz píše:
To si radší počkám na dovednostní DrD++, které již je v oficiální výrobě.


edit: Předpokládám, že Fafrin asi nemluví za Altar.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13218688964844 secREMOTE_IP: 18.220.81.106