Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
2.9.2013 11:37 - Bouchi
ShadoWWW píše:
Pak už si mohu povzdechnout jen nad tím, že DrD2 vrazilo Asterionu dýku do zad.

Jen drobná poznámka - Asterionovci AFAIK pracují na aplikacích pro DrD II, protože se jim DrD II zamlouvá, takže to bych zrovna za "dýku do zad" neoznačoval.
2.9.2013 11:40 - ShadoWWW
Bouchi: Pak ta dýka je možná jinde. Už dlouho nic nevydali. Co jsem si všiml, tak v románech se pořád drží původních DrD 1.x reálií.
2.9.2013 11:49 - York
Pokud ubývají hráči Dračího doupěte a noví nepřibývají, jelikož pravidla nejsou k mání, tak imho zcela určitě ubývají i zájemci o nové moduly Asterionu. Zahraniční systémy mívají výrazně nekompatibilní settingové ladění a obvykle taky vlastní propracované herní světy.

Takže ať se dvojka autorům Asterionu zamlouvá, nebo ne, imho jim nic jiného nezbývá, než se pokusit se s ní aspoň trochu zkompatibilnit.
2.9.2013 12:05 - Bouchi
ShadoWWW píše:
Pak ta dýka je možná jinde. Už dlouho nic nevydali.

Což ovšem nesouvisí s DrD II, neb poslední vydaný modul byl 2009 a DrD II vyšlo teprve 2011 (přičemž ještě v průběhu roku 2012 se dalo tištěné DrD 1.6 koupit).

York píše:
Pokud ubývají hráči Dračího doupěte a noví nepřibývají, jelikož pravidla nejsou k mání, tak imho zcela určitě ubývají i zájemci o nové moduly Asterionu.

PPZ budou dostupná elektronicky v řádu dnů (a obecně nedostupná jsou cca od jara 2012), a dlouhá pauza ve vydávání asterionských modulů není AFAIK způsobena poklesem zájmu o ně.
2.9.2013 12:08 - York
Bouchi píše:
PPZ budou dostupná elektronicky v řádu dnů (a obecně nedostupná jsou cca od jara 2012), a dlouhá pauza ve vydávání asterionských modulů není AFAIK způsobena poklesem zájmu o ně.


To je určitě fajn, ale popravdě moc nevěřím tomu, že by to nějak zásadně pomohlo. Na vývoji té hry už nikdo nepracuje (a je to na ní ve srovnání se současnými hrami vidět), nevychází žádné doplňky, komunita pomalu ale jistě umírá...
2.9.2013 12:21 - Bouchi
York píše:
Na vývoji té hry už nikdo nepracuje

Ta hra se jaksi už nemá celkem kam vyvíjet, aspoň tedy při zachování systémového jádra.
A pokud by mělo dojít k úplné výměně jádra za nekompatibilní, tak už jsem několikrát psal, že by vznikla hra natolik blízká DrD+, že považuji za vhodnější upravit DrD+ (na čemž se pracuje).
2.9.2013 12:30 - York
Bouchi píše:
A pokud by mělo dojít k úplné výměně jádra za nekompatibilní, tak už jsem několikrát psal, že by vznikla hra natolik blízká DrD+


Tohle shodou okolností už není třeba jen odhadovat. Přijde ti tohle blízké DrD+?
2.9.2013 13:25 - ShadoWWW
Osobně bych byl moc rád, kdyby DrD+ 2 bylo ve tylu D20 systému. (tedy v rámci her, které jsou mezi sebou kompatibilní v D20 systému - tedy např. Pathfinder, Cadwallon D20, True20, Conan D20, Star Wars D20, Modern D20 aj.).

Ale toho se asi nedočkám.
2.9.2013 13:53 - Ebon Hand
To by si tvůrčí tým DrD2 radši dobrovolně vyškrábal oči.. :D
2.9.2013 14:05 - Blaine
Jarik: O necem obdobnem jsem take premyslel. Ale zatim jsem jeste nevymyslel nic, co bych chtel. Ale to je tim, ze tedka znovurozjizdim DnD 4ed, navrat k 3 roky stare kampani po roce. Zacatek konce, zacatek epickeho tieru.
A nejvic casu mi zabiraji moji Magove, do kterych jsem zainvestoval hodne velke mnozstvi energie a snahy a zatim se mi velmi dari, hraci jsou velmi spokojeni a ja take. Nasel jsem na to idealni skupinu lidi, se kterymi se mi to, co chci hrat ja hraje uplne suprove.
2.9.2013 14:06 - crowen
IMHO tvurci tim drd2 nema nic spolocne s drd+

EDITL: teda okrem Bouchiho/Altaru ako vydavatela
2.9.2013 17:03 - Sparkle
Tak ty podmínky na překlad 13th Age by mě taky zajímaly.
2.9.2013 17:13 - crowen
To by zaujimalo aj mna. A hlavne datum vydania v CR/SR :-) Je to historicky prvy d20 system, co ma po prelistovani zaujal natolko, ze by som si ho aj kupil.
2.9.2013 18:30 - Alnag
Zatím bych co se 13. věku ještě nechválil dne před večerem, je tam spousta otazníků, ale na druhou stranu nás jeho vydavatel neposlal do háje, naopak je velmi vstřícný.
2.9.2013 19:31 - Vojtěch
Jo, ten překlad zní zajímavě? Co požadují? Jdeme do toho? :D
2.9.2013 19:39 - Alnag
Tak ve finále to záleží na tom, za jakých podmínek a zda do toho chce jít Altar (Bouchi), jakožto vydavatel. Takže je asi na něm, aby to nějak komentoval.
2.9.2013 19:56 - Vojtěch
Mno, i kdyby to mělo být PDFko, co bude distribuováno přes Pelgrane shop, tak by to za to stálo IMO.
2.9.2013 20:04 - Shako
Alnag píše:
Altar (Bouchi), jakožto vydavatel. Takže je asi na něm, aby to nějak komentoval.


Jeste muzes zkusit Skavena a jeho Mytago.
2.9.2013 20:09 - Alnag
Shako: Takhle, ono se dá zkusit leccos. Ale Bouchi se do toho dobrovolně přihlásil, předpokládám, že věděl proč, tak mu prosím dejte šanci reagovat (a tím nemyslím jen tady v diskuzi) ale taky směrem k Pelgrane Press a dalším zainteresovaným stranám.
2.9.2013 20:14 - Shako
Alnag: Sorry, prehlednul jsem/zapomel, ze do toho Bouchi chtel jit.. myslel jsem, ze se ted resi vydavatel. ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10553407669067 secREMOTE_IP: 3.12.161.77