Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
7.6.2010 15:30 - noir
Bouchi: Díky, já věděl, že mám pravdu!

Našel jsem to: Secrets of Sarlona
http://www.wizards.com/dnd/images/sarlona_gallery/102981.jpg
http://www.wizards.com/dnd/images/sarlona_gallery/102982.jpg
http://www.wizards.com/dnd/images/sarlona_gallery/103001.jpg
http://www.wizards.com/dnd/images/sarlona_gallery/103004.jpg
7.6.2010 15:31 - Merlkir
Já jsem myslel Martinu Pilcerovou. A koukám že dělala jak Magicy, tak cosi pro Eberron. ;) Ad neznámost, tehdy jsem ji neznal. *^^* To se omlouvám.
7.6.2010 15:56 - Keski
Nééé, já se nechci hádat ani dohadovat. Řek sem co si myslím a to je všecko, netvrdím že mám pravdu prostě se mě to nelíbí. Konec.
7.6.2010 18:30 - sirien
Merlkir: Nevim jak moc to je k Tvýmu stylu adekvátní, ale na Festivalu fantazie v Chotěboři se několik let jako host pohyboval Philippe Coriat. Často seděl nahoře v čajovně a kecal s lidma, občas když tam s někym kecal za nim přišel někdo se svym skromným portfoliem a Philippe mu vždycky věnoval deset, dvacet minut kdy si to prohlédl, dal mu kritiku a nějaké rady na co se soustředit. Stačilo umět trochu anglicky nebo francouzsky a mít trochu slovní zásoby ohledně kreslení.

Bouchi: Hele, kdo dělal kresby k DrD PPE 1.5? Myslim třeba toho pirát-like lupiče, bojovníka a tak? To byly poměrně stylový a minimálně na svojí dobu do RPGčka poměrně hustý ilustrace, pamatuju si že když sem je viděl poprvé tak mě fakt oslovily a i když se na ně podívám dneska tak z toho prostě dýchá tak nějak atmosféra. To byl ten Tom Kučerovský nebo někdo jinej?
7.6.2010 18:47 - Jerson
Kdo vlstně kreslil obrázky karet ke Space Alertu? Tenhle styl se velmi líbil mně. (Jen se momentálně nemůžu podívat do krabice)
7.6.2010 19:04 - Merlkir
@Sirien: tenhle člověk? http://www.coriat.net/

Húm. Neznám a nevím co bych se ho ptal, ale zajímavé. České cony jsem vesměs bral jako sjezdy spíš s osobnostmi ze seriálů, spisovateli a tak. Budu muset koukat na plakáty koho vlastně zvou.

Lupič, bojovník (kroll s kyjem sedící na dračí lebce?), druid, to byl imo Tomáš Kučerovský.
7.6.2010 19:10 - Bouchi
sirien: Jo, k PPE 1.5 delal ilustrace Tomas Kucerovsky (zustaly i do 1.6). Taky pak pred par lety udelal i nove ilustrace do PPZ a PPP 1.6 (cast z nich najdes i v DrD Lite).

Jerson: Na BGG je psany Milan Vavron a Radim Pech, nevim ale kdo z nich delal co. Vim ze Vavron delal obrazek na krabici.
7.6.2010 19:18 - noir
Jo, jo, Kučerovský je pro mě spojený s dračákem a jeho vizuální podobou jako nikdo jiný. Škoda, že teď (zřejmě) nebude. Mám pocit, že od něj byly i papírové figurky k dračáku, které vyšly v brněnském Kameni mudrců, který tehdy vydával Ivan Stanoev. No, bylo by to pořádný retro navázat na ty jeho obrázky i v nové generaci.

Kučerovský si hlavně jediný troufl i na bezbožně málo oděné holky, což bylo super :o)
7.6.2010 19:25 - sirien
Merlkir: bleh, ten web je děsnej. Nicméně ano, myslim že to je on. Sethi by Ti o něm možná řekla víc, kecala tam s nim v čajovně víc než já.

noir: yep, taky myslim že Kučerovský by byl pro DrDII mnohem přínosnější než Ecthelioni. Zaprvé narozdíl od nich umí kreslit (možná, že Exthelioni maj zvládnutější kompozici zad, ale ten zbytek...), zadruhé už ukázal že umí udělat tematické věci k DrD a zatřetí by to i prospělo pro nějaký dojem návaznosti mezi DrD 1.X a DrDII, lidem zvyklým na DrD 1.X by to připadalo takové víc jejich.
7.6.2010 20:31 - Jarilo
Bouchi: A na Romana Kybuse nebyly peníze? Alespoň na obálku? Jeho asterionské obálky jsou IMHO jedny z nejlepších obálek u fantasy RPG vůbec...
7.6.2010 20:32 - Bouchi
No, jsem zvedavy co reknete na ilustraci krollu od Ecthelionu (zadna zada tam nejsou), momentalne k videni v Pevnosti, koncem mesice bude na webu.

Co se Tomase Kucerovskeho tyce, i pokud bychom se nejak domluvili na oboustranne akceptovatelne cene, tak vzhledem k planovanemu poctu ilustraci by to asi bylo nerealizovatelne (tj. nemel by na takovyhle projekt dostatek casu - aspon soude dle toho, ze v minulych letech mel stezi cas i na mene narocne veci).
7.6.2010 20:59 - ShadoWWW
To by bylo skvělé. A Roman Kýbus?

IMHO To už bylo i někde v DrD PPZ u kreslení map - Nezapomínejte, že ten nejochotnější nemusí být vždy nejšikovnější.
7.6.2010 21:47 - sirien
Bouchi píše:
No, jsem zvedavy co reknete na ilustraci krollu od Ecthelionu

<hrobová vážnost>kroll.
nic více nemusí být řečeno... </hv>
7.6.2010 22:38 - Jerson
Bouchi píše:
Jerson: Na BGG je psany Milan Vavron a Radim Pech, nevim ale kdo z nich delal co. Vim ze Vavron delal obrazek na krabici.
Ten obrázek z krabice je dobrý, líbí se mi. Jinak tam jsou hlavně lodě, takže to moc poznat není.
7.6.2010 23:59 - wlkeR
Wa, zachyceno jméno Martiny Pilcerové :D Geniální autorka, ikdyž teď v Magicu pozoruju spoustu zajímavých úkazů... er, umělců z celého světa, včetně "dálného" východu evropy. Jen Čech žádnej (Martina je Slovensko, meh)

Každopádně nevím, co se od českých autorů pořád čeká. Proč by se přetrhli ve zdokonalování svých fantasy maleb, když prakticky nikdo o žádné nestojí? Ale jináč skvěli umělci existují i v ČR, jen nepublikují do magazínů. Stačí se proběhnout po dA. Předhazuji třeba nejlep českou kreslířku/malířku co znam:
http://fc09.deviantart.net/fs39/f/2008/331/1/f/Demon_Lord_Ninetails_by_akelataka.jpg
8.6.2010 02:21 - sirien
...galerie, obrázek (nesnášim přímý linky čistě na devart obrázky, kdo má pak přepisovat url aby se dostal na galerku autora...)


huh...



nebo...



Hm. A pak že u nás nejsou lidi co by uměli kreslit. Proč nedělá obrázky k DrDII někdo takovej?
8.6.2010 02:57 - Radan
Sirien: Taky se učíš? :-)
A ten druhej obrázek je fakt krutej. Když se na to tak dívám, tak si říkám, že ty ilustrace dělaj víc, než jsem jim byl ochotnej přiznat.
Jako představ si, mít drd2 plný těhle ilustrací, tak v tom nemusí být text. Ale taky si představ, a to je asi odpověd na tu tvojí otázku, proč někdo takovej ty obrázky nedělá, jak by to bylo všehno fakt drahý. Krom toho, že by to muselo bejt na kvalitním papíru a barevný, tak toho času co na tom autor strávil a kolik se musel nadřít, aby dovedl takle tvořit...pochybuju, že by mu to někdo byl schopen adekvátně odměnit..
8.6.2010 03:24 - sirien
Radan: Líp. Dělám práci kterou sem měl mít hotovou před tejdnem a na kterou sem měl asi tak měsíc předtim (reálně asi dva tejdny předtim).
...nicméně ano, rodičovská varianta je že se učim. Tu práci asi dodělám (jakože fakt) zejtra a pak budu tímto způsobem pokračovat za skutečného učení...

Radan píše:
jak by to bylo všehno fakt drahý.

Víš, já věřim že co do kreslení to spousta lidí dělá velice kvalitně prostě jako koníčka - a jinak studujou, pracujou...
Vem si třeba Atea (dělá fotomontáže, jeho práce sou často v Reflexu, ČSSD ho párkrát žalovala nebo mu žalobou vyhrožovala) - dělá to pro prdel. Stačí strávit pár dní tim že budeš na devartu hledat český autory, který to nedělaj profi - nabídneš jim, že je publikuješ a ještě jim za to zaplatíš, spousta takovejhle lidí si ani neuvědomuje jak dobře to uměj, nezajímá je to, dělaj to pro radost - potěšíš je už jen samotnou tou nabídkou.

Jistě, strávíš dost času tim je najít. Ale myslim že to bude stát za to.
8.6.2010 07:26 - Merlin
No, torchu mi připadá, že obrázky k předpokládanému DrDII se dělají "já na bráchu, brácha na mne" aneb, když se tak dobře známe, tak to budete kreslit vy. sice se to lidem nelíbí, ale já to obhájím....:/

Bouchi:myslel jsem, že od "krolla" a opisování z trolla jiných rpg (mong/gnom...) jste upustili :(. To nemluvím o tom, že mi rozhodně nepřijde příliš "pseudoslovanský"
8.6.2010 07:49 - noir
Ale no tak, kroll je součástí dračáku. Velký hloupý silný humanoid je součástí většiny RPG, ať už se tomu říká půlork, tauren, golisath nebo kroll.

A když je tvůrci nějak zajímavě offlufují, třeba budou i zajímaví.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12603998184204 secREMOTE_IP: 18.218.127.141