Kultura

7.5.2020 10:47 - Jerson
Je v překladu někde seznam všech specializovaných tahů postav a jejich popis, nebo si je musím vytáhnout z jednotlivých charakter sheetů?

LokiB píše:
Jerson: v čem máš problém s PDF v mobilu u AW překladu? že to není responzivní a na šířku se to nevejde a musíš s tím vexlovat, nebo je to moc malý na vejšku a nepřečteš to?

Když ho zvětším tak, abych ho přečetl, tak musím tahat obrazovku do stran, navíc můj prohlížeč mě po pár sekundách vrací na levý okraj, nevím proč (jen u AW). A na šířku je to dost nepraktické na hledání.
7.5.2020 11:17 - sirien
Seznam je vzadu v rejstříku.

Tahy postav i s popisem jsou vytažené v Materiálech ke stažení.

Už si zkusil ten Moon+ Reader?
18.6.2020 13:49 - Jerson
Tak Moon+ Reader zatím funguje dobře.

Jak se jmenuje font použitý pro nadpisy v AW?
18.6.2020 14:19 - sirien
sem už někam psal... Sou dva, ten obálkovej je VTKS Good Luck For You a ten vnitřní je Crust Clean.
30.7.2020 08:39 - Jerson
Všiml jsem si další zvláštnosti a nevím, zda je to už v originální příručce.

Píše:
Pár postav může dostat novej gang plus alfu smečky nebo vůdcovství v rámci svýho zlepšování. Když na to dojde, tak použij následující pravidla:

V základu se tvůj gang skládá z asi 15 násilnickejch bastardů s posbíranejma a improvizovanejma zbraněma a pancířema a bez jakýkoliv, byť mizerný, disciplíny (2-zranění gang malej divokej 1-pancíř).

Pak si zvol 2:
Tvůj gang se skládá ze 30 nebo i víc násilnejch bastardů. Střední místo malej.
Tvůj gang je dobře vyzbrojenej. +1zranění
Tvůj gang je dobře pancéřovanej. +1pancíř
Tvůj gang je zajištěnej a schopnej vystačit si nájezdama a mrchožroutstvym. Přidej mu +bohatej.

A zvol 1:
...
Tvůj gang je smečka mizernejch hyen. Dostane +divokost.
...


Tahle nevýhoda přidává štítek, který už má gang v základu. Není to chyba?
30.7.2020 09:20 - Aegnor
Ano, je to chyba, gang v základu nemá být divokej.

A Jersone, mohl bys kdyžtak příště zmínit, v které kapitole je citovaný text? (Nebo nějak jinak zařídit, aby se ta sekce hledala lépe.)
30.7.2020 09:25 - sirien
Pak se ještě podívám přímo do příručky, ale pravděpodobně má být v základu vzpurnej.

Z kraje jsem chvíli unruly překládal jako divokej, pak sem ten klíč zpřeházel, zjevně ale zbyly nějaké relikty. Dík.
30.7.2020 09:41 - Aegnor
Sirien:
AW Core, Gear and Crap, str 243 píše:
By default, your gang consists of about 15 violent bastards with scavenged and makeshift weapons and armor (2-harm gang small 1-armor).


Snad jsem našel správnou část pravidel. Každopádně tohle tvrdí AW Core, co mám u sebe.
30.7.2020 09:47 - Jerson
Aegnor - OK, příště uvedu i název kapitoly.
Přišlo mi, že popis nového gangu byl asi převzatý z popisu Dvoukolákova gangu, ten má divoký gang a může se té divokosti zbavit.
4.6.2021 15:59 - sirien
Do článku jsem doplnil epub verzi překladu

A Lomaxovi se děsně omlouvám za to, že mi to travlo celej rok udělat :/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084689140319824 secREMOTE_IP: 54.160.244.62