Produkty

ShadoWWW
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci
Jeskyně a draci jsou čerstvým projektem nakladatelství Mytago, jedná se o fantasy hru na hrdiny postavenou na systému nejhranějšího stolního rpg na světě - Dungeons & Dragons. Hru s udatnými bojovníky, chytrými mágy, mazanými tuláky a dalšími ikonickými postavami zasazenými do světa draků, čar a kouzel.

Srdce Jeskyní a draků tvoří SRD 5. edice D&D, což jsou vynikající pravidla prověřená několika sty tisíci hráči po celém světě. Nejde však o pouhý překlad pravidel - česká hra přinese pravidla ve srozumitelné a kompaktní podobě, přesto plně kompatibilní s původní hrou. Díky tomu získají hráči přístup k nepřebernému množství oficiálních i fanouškovských rozšíření, které k páté edici D&D vznikly.

Paralelně s pravidly pracujeme na rozšířeních, které chceme pravidelně vydávat jak v elektronické tak v tištěné formě - nová dobrodružství, rasy, schopnosti, nestvůry, magické předměty, povolání atd. Chceme, aby hráči Jeskyní a draků byli dostatečně zásobeni užitečnými materiály, které jim zpříjemní jak přípravu hry, tak hru samotnou.

Vydání hry je plánováno na rok 2017, další podrobnosti budeme zveřejňovat na webu http://www.jeskyneadraci.cz a na FB (http://www.facebook.com/Jeskyně-a-Draci-285072668251981)

Název Jeskyně a draci jsem použil ze svého staršího projektu, jehož vlákno jsem z toho důvodu před chvílí přejmenoval. Tyto dva projekty jinak nemají nic společného.

Viz oznámení na RPG F.

Hlasování o překladu povolání "rogue": zloděj, tulák, nebo zvěd?

Mělo by JaD zahrnout do pravidel i Theater of the Mind?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body15
Nekladné body3
3.8.2018 10:57 - ShadoWWW
Když jsem uviděl ilustraci k nové sezóně Ligy dobrodruhů...

ihned se mi vybavil ten obrázek z Jeskyně a draků

3.8.2018 17:02 - Shako
Asi to mají být oba dobří bojovníci proti drakům.
Ale mě přijde, že na první obrázku je ten oheň i za štítem tj. ten bojovník to nemohl ve zdraví moc přežít (v lepší případě má jen popáleniny, v horším má na hlavě roztavenou přilbu...). Zatímco na druhém obrázku je to skutečně frajer s magickým štítem, který chrání proti ohni.
3.8.2018 17:07 - LokiB
Shako: imho to vidíš nedobře :) ten štít odrazil plamen "dozadu", tedy stranou, a z anšeho pohledu tak se zdá, že je ohneň i z aním, ale to je optický klam, oheň je pryč od hrdiny
3.8.2018 17:38 - sirien
Ten první mi fakt přijde že to odrazil někam za sebe... na tom druhym mi ani tak nepřijde že by ten štít byl magickej, jako spíš že se ten drak teprve rozjíždí a že ten hrdina ještě zažije své horké chvilky... (popravdě - když se mrknu na poměr velikostí, tak mi přijde že to má hrdina stejně spočítaný a s tim chrlenim se ten drak namáhá jen protože chce to maso trochu propečenější a ne úplně syrový)
6.8.2018 15:42 - Haplo
No, pro mě jako někoho, kdo má nějaké zkušenosti s bojem dává víc smysl odrážení/odklánění ve stylu prvního obrázku, nicméně to by počítalo s tím, že dračí oheň má nějakou masu a není to jen čistá plazma. V tom případě samozřejmě více dává smysl druhý obrázek, kdy je postava štítem skutečně zakryta po největší možné ploše.
6.8.2018 17:25 - LokiB
Naštěstí (bohužel?) pravidla toto neřeší ;) Tedy, že by při útoku dračím dechem byla mechanika, navázaná na parametry a způsob nastavení štítu (jiného krytu, brnění, ...), která by určovala, co se stane se zbytkovým plamenem, který hrdinu nezasáhne/mine/je odkloněný ...
ale byla by to taková zajímavá minihra :)

je to fajn reminiscence na staré DrD diskuse. dnes je naštěstí více lidí, kteří mají zkušenosti, to nám tehdy chybělo ;)
6.8.2018 23:49 - Tronar
Haplo píše:
No, pro mě jako někoho, kdo má nějaké zkušenosti s bojem dává víc smysl odrážení/odklánění ve stylu prvního obrázku, nicméně to by počítalo s tím, že dračí oheň má nějakou masu a není to jen čistá plazma. V tom případě samozřejmě více dává smysl druhý obrázek, kdy je postava štítem skutečně zakryta po největší možné ploše.

cista plazma ma masu :), nebo to bylo mysleno jinak?

PS: Pokud pod masou oba chapeme totez (nenulovou hmotnost a objem)

PS: pro mne jsou oba obrazky smysluplne, jen kazdy jinak.
7.8.2018 09:28 - Haplo
Tronar : No asi pro to nemám to správné slovo. Chtěl jsem vyjádřit, že plamen tě neodstrčí. Kdyby však dračí dech měl strukturu například vody a fungoval jako takové vodní dělo, tak bys musel ustát i nějaký ten náraz. A to na tom prvním obrázku vidím, podle toho, jak se oheň tříští o ten štít.

Pro mě jsou taky smysluplné.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19757795333862 secREMOTE_IP: 54.81.110.186