Kultura

Magus
7.4.2009 12:08
DrD
No moje nejoblibenejsi hra..

Dotazník o DrD.
21.7.2019 21:52 - York
Zajímavé info od Michaela Bronce, který byl podílníkem Altaru v době, kdy se ještě pracovalo na DrD 1.X:

Autoři Stínu meče zařídili žalobu na Altar kvůli porušování autorských práv. Ta byla vymahatelná, protože Martin Klíma doslovně použil části svého překladu DnD a v bestiáři bylo dost potvor z TSR bestiáře. V další verzi DrD (nevím přesně, která to byla) proto Michael všechny tyhle texty komplet přepsal a povyhazoval příliš okatě DnDčkové potvory.

Další fun fact je, že když autoři Stínu meče sháněli vydavatele, tak se obrátili mimo jiné na nakladatelství (tuším Laser, ale možná si to pamatuju blbě), ve kterém měl ovšem Michael malý podíl, a tak shodou okolností byl vyslán zrovna on, aby si tu nabídku vyslechl. Takže si s nima dvě hodiny poseděl, přikyvoval, a pak se podle toho zařídil ;-)

(Oni teda pak uspěli u jinýho nakladatelství, který do toho docela dost investovalo. Pak se ale ti autoři rozhádali mezi sebou a projekt umřel.)
21.7.2019 21:57 - Log 1=0
Počkej, to jako můžu někoho žalovat kvůli něčemu, co se mě netýká?
21.7.2019 21:58 - York
Log 1=0 píše:
Počkej, to jako můžu někoho žalovat kvůli něčemu, co se mě netýká?

Ne, ale můžeš ho udat. Proto píšu, že tu žalobu zařídili, ne že Altar přímo žalovali.

edit: Teda možná tam nebyla vůbec žaloba a jen Altar kontaktovali právníci. Píšu to s odstupem několika dní, takže si to dost možná nepamatuju přesně.
21.7.2019 22:13 - Návštěvník
A kdože byli ti autoři Stínu meče?
21.7.2019 22:18 - efram
to by mě taky zajímalo kdo byli ti autoři Stínu meče? Takové oznámení z místa bydliště se nosilo koukám i po revoluci :)
21.7.2019 22:25 - York
Návštěvník píše:
A kdože byli ti autoři Stínu meče?

Předpokládám, že jsou v těch pravidlech uvedení.
21.7.2019 22:40 - Tronar
Petr Hodan a Jiri Soukup
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22171998023987 secREMOTE_IP: 3.227.233.6