Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
20.8.2010 09:18 - pochovanej bůh
sirien píše:
Kromě toho nechápu proč bysme měli dělat nějakej trucprojekt, dej si trochu námahy, projdi Kostku i RPG F a zjistíš, že se oba weby věnují trochu jiným věcem, případně stejným věcem trochu jinak, nějaké trucprojekty nebo tak něco neexistují ani na jedné straně

Prošel jsem si kostku i rpgf a ta rivalita je fakt výrazná, akce se posuzujou občas víc podle toho, odkud jsou, než podle nějakejch rozumnejch hledisek, fungujou tu úplně klasický fanbois, a tak.
20.8.2010 09:20 - alef0
Píše:
koupit licenci na Pathfinder (tj. starsi verzi DnD) a na tom systemu zalozit neco sveho

Nerozumiem, vsak Pathfinder ti dava kompletny system, funkcny, uzavrety, pouzitelny.

Co si predstavujes pod ,,necim svym"?
20.8.2010 09:22 - táá dýý dáá dýý dá
nevydat knihu v presne kopii (jen prelozenou) - proste vzit system a "omacku" pridat svou... (tj. grafiku apod). Ale co ja vim, vubec se neorientuju v tom co to muze stat.
20.8.2010 09:23 - Colombo
S tou grafikou by právě mohl být problém, viz DrD2:D
20.8.2010 09:23 - tuleník
nesmrteľná zdochlina: jj... na RPGF cítim istú zášť voči DnD (vrcholná neslušnosť voči matke žánru), a tá atmosféra tam je pre mňa asi preto dosť nedýchateľná (a to nemám v zásade nič proti čomukoľvek inému), dokonca mám pocit, že už 20stenná kocka tam funguje ako plátno na býka
navyše som zistil, že tie isté slová na kocke a na rpgf znamenajú často rôzne veci a mne pokiaľ pre pojmy nefunguje common sense, považujem ich za divné, až priam účelové
20.8.2010 09:28 - Alnag
Pominu-li fakt, že nejsem úplně přesvědčený, že variace na mrtvého boha je nově příchozí neobeznámený s historií D20 a RPGf, tak si myslím, že když do toho nikdo moc nešťourá tak se žádná rivalita konat nemusí. Ale někteří lidé ji i v minulosti rádi vytahovali na povrch, protože se na ní živili...
20.8.2010 09:35 - Quentin
tulenik píše:
nesmrteľná zdochlina: jj... na RPGF cítim istú zášť voči DnD (vrcholná neslušnosť voči matke žánru), a tá atmosféra tam je pre mňa asi preto dosť nedýchateľná (a to nemám v zásade nič proti čomukoľvek inému), dokonca mám pocit, že už 20stenná kocka tam funguje ako plátno na býka

To jsou děsivé drby. Na rpgf hraje dnd hafo lidí a nadává na něj asi stejný počet lidí jako tady (napadá mě jen andtom tady a ilgir tam; fritzse nepočítám, tomu se nelíbí nic)
20.8.2010 09:41 - Peekay
tuleník píše:
na RPGF cítim istú zášť voči DnD


Myslim, ze keby si spocital odohrate hodiny DnD medzi jedincami, ktori su "jasne d20" a "jasne RPGf", bol by si velmi prekvapeny vysledkom.
20.8.2010 09:46 - Colombo
Píše:
(fritzse nepočítám, tomu se nelíbí nic)

Nesouhlasím. Jasně si pamatuju, jak tvrdil, že se mu líbí abstraktní umění, pokud ten trojúhelník znamená trojúhelník a ne pohled do mladistvé malířovy duše.

Píše:
Myslim, ze keby si spocital odohrate hodiny DnD medzi jedincami, ktori su "jasne d20" a "jasne RPGf", bol by si velmi prekvapeny vysledkom.

Můžeš být konkrétnější?:)
20.8.2010 09:47 - tuleník
PK: myslím, že ani nebol... trochen to poznám z vlastnej kože, a nemyslím tým zďaleka iba hranie RPG.
20.8.2010 09:47 - Alnag
Peekay píše:
Myslim, ze keby si spocital odohrate hodiny DnD medzi jedincami, ktori su "jasne d20" a "jasne RPGf", bol by si velmi prekvapeny vysledkom.


Nepochybně. Ale nejsem si jistý, že to kvantitativní hledisko je speciálně u RPG moc dobré hledisko. Ve skutečnosti mám pocit, že jestli v něčem existuje (existovala?) dělicí čára mezi RPGf a D20, tak právě v tomhle. Někteří lidé řeší hodně, kolik mají nahráno, kolik her přečetli, co je právě free, cool a in. Někdo prostě hraje pro radost a tu radost sdílí s ostatními. To je to poselství, které bych si přál, aby noví návštěvníci cítili, když přijdou na D20 v kostce.
20.8.2010 09:49 - Night of Triumphatorr
Pokud chci vědět něco o D20 jdu sem. Pokud o něčem jiném jdu na RPG fórum a pak se podívám sem jestli tu pro to "něco jiného" existuje nějaká sekce.
20.8.2010 09:50 - tuleník
Alnag, myslím, že si trafil rozdiel... a z toho asi vyplýva ten rozdiel atmosféry.
20.8.2010 09:54 - zemřelej
Hromada příspěvků: Tak čím to teda je, že je to tu takový téma dvouminutový nenávisti, jestli ne rivalitou?

Alnag píše:
To je to poselství, které bych si přál, aby noví návštěvníci cítili, když přijdou na D20 v kostce.

Tak jako nový návštěvník můžu říct, že tu cejtím kdeco, ale radost z hraní to není. Spíš radost z kritizování.
Teda kolem DrD2, jiný věci mě tu nezajímají a nečtu.
20.8.2010 09:57 - Night of Triumphatorr
už v hlavičce pod tématem DrD II je kategorie Flejm - polemika...
20.8.2010 10:00 - tuleník
Nemusí to byť rivalita. Môže to byť iný uhol pohľadu.
A pokiaľ chceš nie-kritické príspevky, tak sa naozaj stačí pozrieť (viacmenej) kamkoľvek inam... napr. ja som svoje hráčstvo motivačne omráčil zápiskami z Amazing Adventures (a tak teraz ako GM musím konkurovať Almimu... :S čo si si navaril, si zožer! a ryba to tentoraz nebude! - tulení vnútorný monológ).
20.8.2010 10:09 - alef0
tuleník píše:
nesmrteľná zdochlina: jj... na RPGF cítim istú zášť voči DnD (vrcholná neslušnosť voči matke žánru), a tá atmosféra tam je pre mňa asi preto dosť nedýchateľná (a to nemám v zásade nič proti čomukoľvek inému), dokonca mám pocit, že už 20stenná kocka tam funguje ako plátno na býka

Ja mám pracovnú teóriu založenú na pozorovaní, budem to demonštrovať na Dračákistoch.

Hráč Dávid hráva Dračák od nepamäti a je spokojný. Príde evanjelista Ezechiel a zrazu začne vysvetľovať zázraky iných systémov/hier. Henrich si to vyloží ako útok na jeho Dračák, uchytí fiktívny meč a vyrazí do protiútoku, obvykle s argumentom ,,ale my v Dračáku tento problém nemáme" a už je oheň na streche :-)

Pritom Ezechiel obvykle netvrdí, že Dračák je sračka (až na výnimky ;-)), jednoducho pointa je v tom, že pre niektoré situácie sa Ezechielovi iný systém osvedčil a chce rozšíriť obzory.

Keď sa okolo Dávida zhlukne viac evanjelistov (typicky s argumentom ,,však vyskúšaj a uvidíš!"), Dávit s jakotom uteká z diskusie prípadne obviní Ezechiela z teoretických kecov.

Kto neverí, nech sa registruje na DracimDoupeti.cz. Pre D&D to platí tiež.

-------

Za seba poviem, že hoci som ťa v tej RPGfórovskej diskusii možno cepoval zhora-zdola (bola to dobrá debata), D&D 3.5 som hrával a propagoval na tony. To, že je to matka žánru, je chvályhodné, ale nijak to neposkytuje imunitu voči analýze či krizike. (Takýmto syndrómom trpí aj Dračák -- jeho objektívne hodnotenie je u mnohých hráčov nemožné, lebo hviezdičky v hodnotení plynú hlavne z nostalgie.)

D&D 3.5 áno, je to premyslený a premakaný systém pre úlohy, na ktoré bol určený, ale pristupujme k nemu racionálne a hlavne si uvedomme, že ponuka alternatívy neznamená automaticky útok.

Píše:
Môže to byť iný uhol pohľadu.

Vystihol si to :-) Ja sa ti v podstate nečudujem, tuto na d20.cz máš veci, ktoré ti vyhovujú, lebo ponúkajú ti presne to, čo ti vyhovuje (nič viac a nič menej). RPGFórum je zase o všehochuti, free, cool, in, ale to chce niekedy prepólovať mozog, na čo nie je vždy chuť a nálada (tak ako nie je vždy nálada ísť do divadla).
20.8.2010 10:23 - tuleník
... najprv som 5 min písal nejaký príspevok, ale toto je takým zaujímavým spôsobom ad phocinem (phoca = tuleň), že to bude asi treba riešiť inak :D
20.8.2010 10:31 - alef0
tuleník píše:
... najprv som 5 min písal nejaký príspevok, ale toto je takým zaujímavým spôsobom ad phocinem (phoca = tuleň), že to bude asi treba riešiť inak :D


Ak si sa v tom našiel, tak to nebolo preto, žeby som ťa chcel umlátiť alebo ubiť alebo znevážiť. (Ako by som mohol po tých famóznych slovanských príspevkoch z RPGFóra). Tá pracovná teória mi hlavou beží už dlhšie, lebo tento vzorec správania možno vídavať úplne bežne (napr. na DracimDoupeti).

A pritom riešenie tohto problému je úplne triviálne.
20.8.2010 11:04 - Alnag
Alef0 píše:
A pritom riešenie tohto problému je úplne triviálne.


Myslíš třeba jako nepronásledovat tuleníka s palicí i na další fóra?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10439205169678 secREMOTE_IP: 18.222.67.251