Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
24.9.2010 23:05 - Peekay
Argonantus píše:
Takže se přimlouvám k Čindiho poznámce - pokud nemáme u ras žádné číselné údaje, pak nám vlastně nebyly představeny.


Iba teda ze by cely system bol postaveny tak, ze vlastnosti nie su urcene rasou.

(teraz si v duchu predstavujem tie vykriky "svatokradez!", co otriasaju halou)
25.9.2010 09:16 - Spize
Peekay píše:
Iba teda ze by cely system bol postaveny tak, ze vlastnosti nie su urcene rasou.


To by se mi líbilo! Možná mám jen idealisticé představy o tom, jak by to mohlo fungovat, ale rozhodně by to byl krok směrem, kterej oceňuji.
25.9.2010 09:44 - Argonantus
Rasu oddělit od vlastností...? Já osobně bych to uvítal.
Tím pro mne ovšem rasy přestávají být součástí systému a přecházejí do settingu, kde si je kdokoli může udělat jakkoli.
A ušetřenou energii možno investovat jinde.
25.9.2010 11:12 - Shako
Peekay píše:
Iba teda ze by cely system bol postaveny tak, ze vlastnosti nie su urcene rasou.


Pak mi trosku unika, jaky je rozdil/duvod, kdyz hraju jinou rasu. Vetsinou to bylo kvuli kroli sile, trpaslici odolnosti, hobiti mrstnosti, elfi inteligenci...
25.9.2010 11:23 - skew
Shako píše:
Pak mi trosku unika, jaky je rozdil/duvod, kdyz hraju jinou rasu. Vetsinou to bylo kvuli kroli sile, trpaslici odolnosti, hobiti mrstnosti, elfi inteligenci...
Na druhou stranu spousta lidí tohle tak starýmu drd vyčítala.
Prozatím, z mechanického hlediska byly představeny rasové schopnosti, takže jeden důvod.
(to pořád beru jen z toho mechanického hlediska)
25.9.2010 11:37 - Lotrando
Důvod ke hraní rasy nemá být jen bonus, i když tak tomu povětšinou je. Líbit se může styl, který rasa reprezentuje. Důvodem může být lore apod.
25.9.2010 13:44 - táá dýý dáá dýý dá
jaký má teda smysl hrát (čekat) na nový dračák, když můžu hrát Střepy Snů (Fate, whatever...) ve fantasy?
25.9.2010 14:32 - skew
táá dýý dáá dýý dá píše:
jaký má teda smysl hrát (čekat) na nový dračák, když můžu hrát Střepy Snů (Fate, whatever...) ve fantasy?
Počkej, to je otázka založená na tom, že vlastnosti nebudou určené rasou (a že nebudou růst nijak brutálně) ?
25.9.2010 16:25 - táá dýý dáá dýý dá
spíše tak nějak celkově. Jedna věc je indie nádech a druhá je husté indie kde se málem ani nic nepíše na papír, je úplně jedno jaké máš u sebe věci (protože prostě příběh - řekneš si že to sedí konceptu tvé postavy tak to prostě máš...), vlastnosti postavy jsou ve výsledku jedno (opět protože prostě příběh) a jestli je někdo skvělý kouzelník nebo nula je taky jedno.
A teď do mě :-)
25.9.2010 16:37 - Bouchi
táá dýý dáá dýý dá: Hm, opravdu netusim, z ceho jsi vyvodil, ze je vsechno jedno.
25.9.2010 16:48 - Colombo
Přitom ony jsou to dvě.
25.9.2010 16:57 - táá dýý dáá dýý dá
Tak to na mě zatím působí (hledat jednotlivé články/příspěvky se mi fakt nechce). Jestli se pletu budu rád.
25.9.2010 17:05 - Argonantus
Táádýýdáádýýdá

Kde všude jsi našel ten "indie nádech" a v čem to spočívá?
25.9.2010 17:09 - táá dýý dáá dýý dá
táá dýý dáá dýý dá píše:
Tak to na mě zatím působí (hledat jednotlivé články/příspěvky se mi fakt nechce).
:-)

... asi to psal nějaký tester...
25.9.2010 17:23 - Bouchi
Tester tezko, testeri vedi, jake jsou ciselne charakteristiky a jake se pouzivaji hody, a ze rozhodne neni jedno, jestli je treba postava bojovnik na 1. anebo na 5. urovni.
25.9.2010 18:09 - Shako
táá dýý dáá dýý dá píše:
indie nádech


Jo, nekde to tu padlo. Taky nevim, kdo to psal. No, o DrDII je zatim tezke neco rict, ikdyz si tester.:) Takze me prekvapuje tvoje jistota, ze je to jedno a nema cenu cekat. Nema cenu cekat na nic, pokud chces hrat, tak proste hrej.:) A nepis takove blaboly.
25.9.2010 19:21 - Argonantus
Já bych se přesto rád dopátral původu a podstaty "indie nádechu." Kdo to řekl, a proč to řekl. Nebo je to jen založené na přesvědčení, že když je za tím Peekay a Ecthelioni, tak to zkrátka musí být indie?

Vnese do toho někdo více jasno?
25.9.2010 20:28 - Shako
Argonantus píše:
Já bych se přesto rád dopátral původu a podstaty "indie nádechu."


Tys tu dizkuzi procital naposled:) Tusim, ze to bylo soucast nejake z domenek, co tu nekdo mel.. takze jako vetsina dizkuze naprosto bez oduvodneni a nezalozeno na faktech, protoze fakt o DrDII proste moc nejsou k dostani.
25.9.2010 20:54 - Argonantus
Shako:
No, někdo to plácnul, jak pravíš správně, je asi jedno kdo, pokud se k tomu nepřihlásí a nedodá víc; ale spíš mne zajímá, zda se hozené rukavice chopí autoři, aby to potvrdili/vyvrátili
25.9.2010 22:03 - Peekay
Argonantus píše:
ale spíš mne zajímá, zda se hozené rukavice chopí autoři, aby to potvrdili/vyvrátili


Tazko sa mi potvrdzuje alebo vyvracia tvrdenie "hra ma indie nadych" - co to presne znamena?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093539953231812 secREMOTE_IP: 18.119.172.146