Kultura

sirien
20.2.2014 17:54
Aktuální verze: 1.0 (finální verze překladu v pdf s originální grafikou)

Překlad ke stažení zde


Použitý překladový klíč zde (gDocs, povolené komentáře)
Vznikal v této diskusi (str. 3-12)


Prosím nechte tuto diskusi věnovanou samotnému překladu; diskuse k Fate Core jako takovému je ZDE, díky :)
7.11.2016 02:47 - sirien
Šaman píše:
FAE: Já osobně ho nechápu.

Ne no :)

Problém je, že přiřazuješ činnost akci, jakoby šlo o dovednost - tj. tady mám přístupy a věci se dělají konkrétními přístupy.

Jenže přesně tak to není.

Neexistuje žádná vazba mezi tím, co děláš (otvírám dveře) a přístupem. Resp. existuje, ale ne taková, která by ho definovala.

Věc se má tak, že každý přístup má svůj projev ve fikci, což znamená, že:

a) různé přístupy můžou mít na totéž různá DCčka (to je volitelné pravidlo, je tam napsané někde v rámečku v kapitole o nastavování DCček, napravo dole tušim), takže otevřít zámek Rychle může být dost složitější, než ho otevřít pečlivě.

b) je jasně uvedeno, že CO děláš / můžeš dělat je definováno aspekty. Dost bych váhal, jestli šermířka vůbec může zkoušet otevřít zámek - co by *Šermířku opravňovalo k tomu umět páčit zámky? (Vykopnout dveře - ok. Ale otevřít zámek?) Ano, aspekty hrají ve FAE větší roli - to je tam uvedeno také.

c) to jak věc děláš má své důsledky. Otevírat zámek Rychle může znamenat že si něčeho nevšimneš nebo spustíš alarm atp. (protože prostě fakt spěcháš)


Ano, FAE nabízí trochu odlišný styl hry a vyhodnocování - ale na západě se zdá že ho maj lidi fakt rádi.

Každopádně mé překvapení plyne spíš z toho, že FAE je zrychlená verze - čekal bych, že lidi mrknou nejdřív na kratší verzi pravidel, než otevřou ta kompletní (nebo že si je minimálně rovnou stáhnou obě)

Šaman píše:
Rychle se mohu zaštítit, schovat, seknout… Prostě mému vnímání češtiny tohle vůbec nesedí. I šermovat se dá pečlivě.

Eh. Nedá. Ne pokud to nezačneš fakt lámat přes koleno.

Každopádně mám někde booknutej Robův (původní spoluautor Fate a Fate "týpek přes mechaniky") blog na tohle téma co sem chtěl v dohledné době přeložit. Už

Ty mechaniky co zmiňuješ (povolání, motivace, dovednosti atd.) jsou v Toolkit a pak v tomhle Fredově článku kde zároveň vysvětluje, jak mají přístupy fungovat.


(ale abych byl fér, tak Tvoje problémy s přístupy taky z velké části sdílím a moc nadšeně nad nima neskáču)
9.11.2016 23:25 - Šaman
Díky za vysvětlení, už tomu trochu přicházím na kloub. Ale není to úplně moje představa intuitivních pravidel. To bych vzal raději vlastnosti (ať už DrD/DnD, nebo třeba falloutovské S.P.E.C.I.A.L.), s tím umí intuitivně pracovat snad každý hráč.
9.11.2016 23:31 - sirien
Šaman píše:
To bych vzal raději vlastnosti

Takhle to je implementované ve Fate: Freeport (používá tradiční DnD sadu).

Je to samozřejmě možnost, ale není to to, co autoři chtěli, protože to pak v důsledku funguje stejně, jako dovednosti (konkrétní atributy se pojí s konkrétními činnostmi) a oni chtěli udělat něco jiného.
21.2.2017 16:11 - sirien
Malé info:

Fate Core má 608 unikátních a 1007 celkových stažení.

FAE má 297 a 416

System Toolkit má 259 a 359

Conversion guide má 169 a 217

Fate Star Wars mají 220 a 257

...FC se drží na cca 3 za 2 dny, FAE a Toolkit na svých 2 za 3 dny, Conversion na svých 1 za 2 dny. U SW nemáme graf nastavenej, tak těžko říct :)
17.8.2017 06:28 - Vojtěch
Nevím kam bych to jinak umístil, ale vyšel Adversary Toolkit.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11269783973694 secREMOTE_IP: 54.158.253.134